آویسل 101 با نام مترادف میکرو کریستالین سلولز شناخته می شود . میکرو کریستالین سلولز سفید، بی‌بو، و بی مزه است.

این ترکیب شیمیایی مهم به عنوان یک ماده ضد انقباض، ضد کپک و همچنین به اسم یک مدل از امولسیفایرها فعالیت داشته است. در صنایع گوناگونی همچون صنعت مواد غذایی، نوشیدنی، داروسازی و محصولات آرایشی نقش مهمی داشته است.

همانطور که میدانید این ماده نتیجه ی سلولز چوب آلفا به نام تجاری آویسل میباشد. از لحاظ ساختاری میتوان گفت آویسل یک پلی ساکارید بوده که تشکیل شده از تعداد زیادی همچون چند صد تا ده هزار مونومرهای گلوکز تشکیل شده است. در ساختار این ترکیب پیوندهای بین آن ها از نوع ۱و ۴ بتا گلیکوزیدی بوده است.

به طور کلی آویسل  در آب نامحلول بوده ولی شکل ژل مانندی همراه با متورم شدن در آب را به وجئد می آورد. گریدهای آویسل یا همان میکروکریستالین سلولز تفاوت هایی در اندازه ذرات و مقدار رطوبت آنها دارد.

خرید آویسل 101

آویسل 101 به عنوان یکی از مواد پرکاربرد است که در صنایع متعددی از آن استفاده می‌کند. اما اهمیت خرید آویسل۱۰۱ چیست؟ این مواد در صنایع مختلف چه کاربردی دارند و مشخصات آنها چیست؟ همانگونه که مستحضرید، هر یک از مواد شیمیایی معدنی و غیره با مشخصات خاصی عرضه می‌شوند. 

در واقع هنگام خرید باید با بررسی این مشخصات و اهمیت کاربرد محصول آن را به تناسب نیاز خود با حجم مورد نیاز تهیه کنید. در راهنمای خرید حتی اطلاعاتی نیز در رابطه با قیمت آویسل 101 ارائه می‌دهند. به طور کلی این مواد پرکاربرد را می‌توانید از اسپیناس شیمی در کوتاه‌ترین زمان ممکن تهیه کنید.

 چه بسا اینکه به کیفیت عالی و قیمت مقرون به صرفه این مواد در اسپیناس شیمی دسترسی خواهید داشت. راهنمای خرید اشاره به آشنایی با مشخصات فیزیکی، شیمیایی، شکل ظاهری و همچنین کاربرد این مواد دارد.

آویسل ۱۰۱ همان میکرو کریستالین سلولوز است که با مشخصات ویژه‌ای توزیع می‌شود. این ماده سفید رنگ بدون بو و بدون مزه است و معمولاً هم تحت تاثیر سلولوز چوب آلفا به تولید می‌رسد.

این ماده خاصیت ضد کپک و ضد انقباض دارد و همچنین یک نوع آموسیفایر می‌باشد.

آویسل ۱۰۱ در گریدهای غذایی، دارویی، صنعتی و غیره به تولید می‌رسد. از این رو در صنعت مواد غذایی، داروسازی، نوشیدنی، آرایشی و بهداشتی و غیره می‌توان از آن استفاده نمود. این تفاوت گرید تنها به اسم نیست، بلکه از نظر مشخصات نیز با یکدیگر تفاوت دارند. به عنوان مثال، اندازه ذرات و میزان رطوبت هر گرید با یکدیگر متفاوت است. پس به تناسب نوع نیاز خود حتماً باید یک ماده را در گرید مناسب استفاده کنید.

این ماده حتی جایگزین مناسبی برای چربی و آمولسیفایر است. پس با کاهش چربی آن را در تولید بستنی، محصولات گوشت کم چرب و همچنین ادویه مورد استفاده قرار می‌دهند.

قیمت آویسل 101

برای خرید هر محصولی به ویژه خرید آویسل۱۰۱ چندین پارامتر مهم مورد بررسی قرار می‌گیرد. قطعاً که نوسانات ارز، تاثیرات شدیدی روی قیمت تمامی محصولات به ویژه مواد شیمیایی دارد. یکی از دغدغه‌های مهم کاربران خرید با قیمت اقتصادی است. 

 قطعاً که قیمت هر محصولی را سطح کیفیت، نوسانات ارز، شرکت تعیین کننده و دیگر مشخصات آن تعیین می‌کند. اما اگر از یک مجموعه قابل اعتماد چون اسپیناس شیمی اقدام به خرید نمایید، دیگر نگرانی از بابت قیمت‌ها وجود ندارد. اما بهتر است در این صورت نیز به بررسی پارامترهای تاثیرگذار روی قیمت آویسل۱۰۱ بپردازید.

آویسل ۱۰۱ در بسته‌بندی ۲۵ کیلوگرمی توسط شرکت‌های مختلفی به تولید می‌رسد. کارشناسان فروش هر مجموعه‌ای بر اساس نیاز مشتری  در تعداد بسته‌های بیشتر آنها را روانه بازار می‌کنند. حجم خرید شما چقدر است؟ در واقع این نیاز شما در صنایع مختلف، حجم خرید را مشخص می‌کند. همین درصد حجم خرید آویسل ۱۰۱ نیز قیمت آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

هیچ پارامتری به اندازه گرید آویسل ۱۰۱ روی قیمت آن تاثیر نمی‌گذارد. این ماده نیز در گرید‌های غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی، نوشیدنی، صنعتی و غیره به تولید می‌رسد. در واقع در گریدهای صنعتی و خوراکی می‌توانید آن را با قیمت‌های متفاوتی تهیه کنید. همچنین اهمیت کاربرد این ماده در سه صنعت پرکاربرد آرایشی و بهداشتی، غذایی و دارویی باعث می‌شود تا در بازار جهانی با استقبال بالایی مواجه باشد. قطعاً هر ماده‌ای که در بازار جهانی استقبال بالایی یا تقاضای بیشتری دارد، ارزش آن نیز بالاتر می‌رود.

این مواد به تناسب حلالیت قلیایی به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. در واقع در گروه‌های سلولزی آلفا، بتا و گاما می‌توان آنها را تهیه کرد. پس هر گروه از این ماده نیز مشخصات متفاوتی دارد. آیا می‌توان گفت قیمت این مواد در دسته‌بندی‌های مختلف یکسان است؟

ویژگی آوسیل 101

از جمله ویژگی های این ماده میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

شکل ظاهری این ماده به صورت پودری سفید رنگ است.
آویسل 101 دارای جرم مولکولی 370 گرم بر مول میباشد.
این ترکیب شیمیایی هیچ گونه بو و یا مزه ای ندارد.
توجه نمایید که، این ماده غیر قابل اشتعال بوده است.

کاربرد آویسل 101 در صنایع 

  • در جهان امروز خریداران آویسل 101،  صنعت علوم آزمایشگاهی و صنایع دارویی و  همینطور  بهداشتی بوده اند که میتوانیم آنها را از جمله بزرگترین  و مهمترین مصرف کنندگان مواد شیمیایی بدانیم.
  • جالب توجه است که، از این ماده به عنوان یک عامل ضد انعقاد، برای بهتر شدن احتباس آب و کم شدن کالری مواد غذایی میگردد.
  • همانطور که گفتیم از این ماده در صنعت داروسازی به صورت گسترده استفاده میشود. به عنوان مثال از این ماده به عنوان یک جاذب و جریان پذیری، در انواع قرص های ساخته شده برای ضد آب بودن و تحرک را بهتر کردن.
  • از آویسل 101 به عنوان یک عامل ژل کننده، تثبیت کننده، عامل ضد انجماد در صنایع غذایی بوده و همچنین معلق کردن ترکیبات در انواع نوشیدنی ها میشود . و به این صورت باعث فورا بهتر شدن پایداری میگردد.
  • در صنعت آرایشی و بهداشتی از این ترکیب شیمیایی به عنوان یک جایگزین و ضخیم کننده چربی استفاده ی بسیاری می شود. به این صورت که در تمامی محصولات آرایشی و مراقبت شخصی برای حفظ و نگهداری کیفیت پایدار و تازه از این ترکیب شیمیایی استفاده می شود.

قابل توجه که در ایران در انواع گوناگون آویسل ها، آویسل 101 ، آویسل 102 ، آویسل 112 ، آویسل 200 و آویسل RC591 به تمامی کشور عرضه می گردد.

نکات ایمنی آوسیل 101

لازم به توجه است که، امروزه آویسل 101 به وسیله ی FDA یک ماده ایمن و مطمئن لحاظ شده است. ولی با این وجود بعضی از مردم در مورد اثرات این ترکیب بر سلامتی نگران میباشند.  با توجه به تحقیقات و مطالعات  که می میتوان گفت این ماده میتواند منجر به وجود آمدن ناراحتی گوارشی و بقیه مشکلات در حیوانات گردد. همینطور شواهدی وجود داشته که نشان می دهد که این ماده احتمال دارد مرتبط با سرطان بوده باشد.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...