آویسل 102 با نام مترادف میکرو کریستالین سلولز شناخته می شود . میکرو کریستالین سلولز سفید، بی‌بو، و بی مزه است.

از چند صد تا بیش از ده‌هزار واحد مونومر گلوکز یک پلی ساکارید آویسل 102 به وجود می آید. این ماده شیمیایی با تیمار آلفا سلولز تهیه شده است و همچنین تشکیل شده است از ترکیبات گیاهی و الیافی به‌صورت پالپ  میباشد، این ماده در مرحله اول با اسیدهای معدنی و سپس با  اسیدکلریدریک تهیه می‌گردد.

در حالت کلی آویسل در اصل از تشکیل شده از تصفیه‌ کردن خمیر چوب مخصوص صنعت کاغذسازی میباشند.  این ترکیب در بسیاری از صنایع شیمیایی گوناگون و غذایی و دارویی، به عنوان یک ترکیب فوق العاده برای ساخت بستر یا آماده کردن و نگه‌داشتن مواد در کنار همدیگر یا برای  کم کردن یا زیاد کردن تماس بین مواد و محکم کردن ساختار فراورده‌ی نهایی آن به کار میرود.

خرید آویسل ۱۰۲

اسپیناس شیمی بزرگترین شرکت عرضه کننده انواع مواد شیمیایی نظیر آویسل ۱۰۲ است. برای خرید آویسل ۱۰۲ شما یک شرکت قابل اعتماد و معتبر را انتخاب کرده‌اید. در این مجموعه اولاً به تنوعی از تمامی محصولات مورد نیاز به عنوان مواد اولیه در گریدهای مختلف دسترسی دارید. ثانیاً تمامی محصولات این شرکت از نظر کیفیت رقابتی عرضه می‌شوند. 

بر اساس همین ارائه محصولاتی با کیفیت، اسپیناس شیمی هم اکنون پیشرو توزیع کنندگان ترکیبات شیمیایی، عالی، معدنی و غیره در بازار است. چه بسا اینکه قیمت آویسل ۱۰۲ نیز در این مجموعه معتبر کاملاً اقتصادی می‌باشد. برای خرید، بررسی محصول از نظر عملکرد، کاربرد، مشخصات، ویژگی‌ها و... اهمیت دارد. از این رو بهتر استببا راهنمای خرید و در واقع با مشخصات کامل این مواد آشنا شوید.

آویسل ۱۰۲ جزو مواد جامدی است که به صورت پودری عرضه می‌شود. به رنگ سفید است و بدون بو و مزه هستند. همانند آویسل گروه ۱۰۱ این مواد نیز از لوز چوب آلفا به تولید می‌رسند. به کارگیری این مواد پرکاربرد در صنایع مختلف به سبب اهمیت عملکرد و ویژگی‌های خاص آن است.

 چرا که به عنوان یک ماده ضد انقباض از انقباض محصولات و کپک زدن آنها جلوگیری می‌کند. یک ساختار نامنظم و پلیمری دارد؛ چرا که برای شکل‌گیری منظم مدت زمان لازمه را نداشته است. در حالت عادی می‌توان آن را به صورت پودری تهیه کرد؛ اما به صورت یک ماده حلال نیز گاهی توزیع می‌شود.

این مواد در گریدهای دارویی، غذایی و صنعتی تولید می‌شود، از این رو کاربرد آنها در صنایع بسیار زیادی به چشم می‌خورد. یا حتی در مواد نوشیدنی نیز به عنوان یک ضد انجماد از آن استفاده می‌کنند. 

حتی پایداری نوشیدنی‌ها را نیز افزایش می‌دهد و این یک ویژگی بسیار خاص است. حتی باعث کاهش کالری مواد غذایی می‌شود و در این صورت جایگزین مناسبی برای چربی خواهد بود.

قیمت آویسل ۱۰۲

آویسل ۱۰۲ جزو مواد بسیار پرکاربردی است که به منظور کاربردهای خاصی به تولید می‌رسد. اهمیت خرید آویسل ۱۰۲ را نیز ویژگی‌ها و سطح کاربرد آن مشخص می‌کند که امروزه در اکثر صنایع شاهد این اهمیت استفاده هستیم.

اکنون برای خرید این مواد پرکاربرد چند نکته مهم را به خاطر بسپارید. بررسی قیمت آویسل ۱۰۲ از جمله مهم‌ترین پارامترهایی است که قطعاً برای درصد بالایی از مشتریان در اولویت قرار می‌گیرد. گام اول برای دسترسی به قیمت‌های مقرون به صرفه، مراجعه به مراکز فروشگاهی قابل اعتماد است. در اسپیناس شیمی شما به با کیفیت‌ترین محصولات به قیمت ارزان دسترسی دارید. اما بهتر است با عوامل تعیین کننده قیمت این مواد نیز آشنایی پیدا کنید.

آویسل ۱۰۲ که به عنوان یکی از مواد پرکاربرد در صنایع مختلف است. غیر قابل اشتعال می‌باشد از طرفی این مواد سمی نیستند. کاربرد این مواد در صنایع دارویی و غذایی در گرید‌های خوراکی به چشم می‌خورد. البته در صنعت دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی، مواد شوینده و غیره اهمیت کاربرد آن باعث افزایش تقاضای خرید این ماده می‌شود. 

از یک طرف خرید این ماده در گریدهای مختلف که هر یک با مشخصات خاصی هستند، قیمت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از طرفی تقاضای بالای این ماده در بازار جهانی باعث اهمیت بالای آن و در نتیجه افزایش ارزش آن خواهد شد.

مراکز فروش مختلفی وجود دارد که شما جهت خرید این ماده می‌توانید به آن مراجعه داشته باشید. البته می‌توانید مستقیم از درب شرکت، آویسل ۱۰۲ را با کیفیت مطلوب تهیه کنید. اسپیناس شیمی معتبرترین مجموعه‌ای است که خرید لذت بخشی از آن خواهید داشت. اهمیت مراجعه مستقیم به این مجموعه، تنها حذف واسطه‌ها نیست، بلکه قیمت‌ها نیز اقتصادی‌تر هستند. 

همچنین تنها دسترسی به کیفیت مناسب ماده در اولویت نیست، بلکه باید از نظر نوع بسته‌بندی و شرایط نگهداری نیز در یک حالت استانداردی باشد.

ویژگی های آویسل 102

  • این ماده شیمیایی دارای جرم مولکولی 370 گرم بر مول میباشد.
  • دارای شکل ظاهری پودی سفید رنگ میباشد.
  • این ماده کاربردی بدون بو بوده و هیچگونه مزه ای ندرد.
  • این ترکیب تثبیت کننده ترکیبات در آزمایشگاه ها میباشد.
  • توجه فرمایید که این ترکیب غیر قابل اشتعال بوده است.

میتوان گفت که سلولوز میکرو کریستالی یا همان آویسل در اصل یکی پلیمر طبیعی بوده است که بیشتر به  صورت پلیمری نامنظم (آمورف) میباشد و به صورت  ساختاری شبیه بلوری تشکیل شده است. 

کاربرد های آویسل 102:

  • این ماده جایگزین چربی بوده و در صنعت لبنیات و تهیه بستنی ها کابرد گسترده ای دارد، و باعث پایدار شدن و همینطور زیاد شدن طول عمر ماده‌ی غذایی میگردد.
  • امروزه از این ماده کاربردی در صنایع آرایشی و بهداشتی استفاده بسیاری میشود. برای مثال در صنایع غذایی به نام یک ماده ای  که باعث بالا رفتن پایداری میگردد.
  • همچنین برای آن ماده شیمیایی خاصیت تثبیت کنندگی با خود به همراه دارد، همینطور این ترکیب شیمیایی در ساختار مواد آرایشی منجر به کم شدن و جایگذاری چربی میشود. و در نهایت در آن ماده‌ی آرایشی استحکام و مقاومت را به وجود می آورد.
  • در حال حاضر از آویسل 102 برای بالا بردن مقدار ویسکوزیته یا گرانروی یک ماده‌ی شیمیایی و  یا در ساختار قرص‌ها برای بالا بردن مقدار محکم بودن آن کاربرد ویزه ای دارد.

توجه نمایید که، از این گریدها، گرید 102 دارای بزرگترین ذرات دارای قطر ذرات متوسط ۶۲μm میباشد؛ در صورتی که  PH 105 کوچکترین ذره دارای اندازه و مقیاس ذرات متوسط ۲۵μm داشته است.و همچنین PH103 دارای رطوبت کمتری میباشد.

یکی از ویژگی آویسل 102 داشتن شکنندگی کم بوده که به نام یک پرکننده و چسبنده برای فرمولاسیونی که با فشرده سازی مستقیم تهیه میگردند, بسیار دارای اهمیت میباشد و در صورتی که در دانه بندی مرطوب یا خشک نقش مهمی دارد.

نکات ایمنی آویسل 102

در حال حاضر آویسل برای انسان هیچگونه آسیبی با خود نداشته است. ولی لازم است مانند بقیه ی مواد شیمیایی از هر گونه تماس مستقیم آن با چشم و پوست خود جلوگیری نمایید.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...