اروزیل یا در اصطلاح کف سیلیکا، یک ترکیب معدنی است که ماهیت اصلی آن، سیلیس یا دی اکسید سیلیسیوم است.

امروزه اروزیل را یکی از مواد شیمیایی ویژه که دارای ساختاری مخصوص بوده میشناسند. لازم به توجه است که اروزیل دارای کاربرد های منحصر به فرد در صنایع شیمیایی و پالایشگاهی میباشد. این ماده در واقع تشکیل شده از تولید یک کف سیلیکا در مقابل شعله می باشد. 

جالب بدانید که اروزیل هنگامی به وجود می آید که کف سیلیکا، از دی اکسید سیلیسیوم در شعله تشکیل میشود. این ترکیب شیمیایی از پیرولیز تتراکلرید سیلیکون یا ماسه کوارتز در شعله تشکیل میگردد، که جالب توجه است که، در دمای نزدیک به 3000 درجه سانتی گراد (شعله قوس الکتریکی) تبخیر میگردد.

توجه نمایید، که در حال حاضر این ماده شیمیایی، کاربردهای بسیاری در صنایع گوناگون مانند: سرامیک، رنگسازی و سنگ های تزئینی، روان کننده های بتن، تولید انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، فایبرگلاس و… داشته است.

خرید اروزیل

در راهنمای خرید اروزیل به آشنایی با این محصول کاربرد و همچنین اهمیت استفاده از آن اشاره می‌شود. اروزیل را با نام  سیلیکا نیز می‌شناسند که از این ماده برای افزایش غلظت و همچنین خاصیت چسبندگی در صنایع مختلف استفاده می‌کنند. از ویژگی‌های شاخص این ماده می‌توان به جلوگیری از رسوب مواد اشاره داشت. اروزیل در دسته‌بندی مواد شیمیایی قرار دارد و کاربرد آن نیز بسیار زیاد است. از نکات مهم خرید این مواد شیمیایی جدا از بررسی قیمت اروزیل می‌توان به کاربردهای حساس آن اشاره داشت. امروزه در صنایع ساخت سرامیک، سنگ تزیینی، رنگسازی، روان کننده و... از این ماده شیمیایی استفاده می‌کنند.

از پارامترهای مهم خرید اروزیل توجه به مشخصات دقیق آن است. اروزیل شامل یک پودر کریستالی مانندی می‌باشد که رنگ سفید دارد. این ماده از قطره‌های میکروسکوپی سیلیس آموف تشکیل می‌شود که به همین سبب آن را با نام سیلیس پیروژنیک نیز می‌شناسند.

ویژگی‌ها و مزایای استفاده از اروزیل از دیگر پارامترهایی است که باید بررسی شود. این ماده شیمیایی اصلی‌ترین عامل حفظ رطوبت و ضد تراکم در مواد مختلف است. چرا که می‌تواند رطوبت را به تناسب درصد وزن خود جذب کند.

این ماده در دمای ۱۷۰۰ درجه سانتیگراد به ذوب می‌رسد. پس اگر به دنبال حفظ کیفیت آن هستید، هرگز در دمای ۱۷۰۰ درجه سانتیگراد و حتی بالاتر آن را قرار ندهید.

تجزیه شیمیایی این مواد تحت تاثیر دمای بیش از ۲۰۰۰ درجه سانتیگراد است. به دنبال جلوگیری از تجزیه شیمیایی پس به این دمای استاندارد حفظ کیفیت و تجزیه ماده توجه داشته باشید.

اروزیل ۲.۲ گرم بر سانتی‌متر مکعب چگالی و ۵۰ تا ۶۰۰ متر مربع در گرم مساحت آن است.

از نکات مهم خرید دسترسی به یک محصول با کیفیت از مراکز قابل اعتماد است. پس همین حالا از مجموعه اسپیناس شیمی با کمترین قیمت بازار خرید خود را انجام دهید.

قیمت اروزیل

از پارامترهای مهم خرید اروزیل می‌توان به بررسی قیمت این ماده شیمیایی اشاره کرد. عوامل تاثیرگذار روی قیمت اروزیل را باید مو به مو بررسی نمود و به مقایسه تک تک آنها پرداخت.

این ماده شیمیایی در گریدهای مختلفی به تولید می‌رسد. همانگونه که مستحضرید، هر یک از گریدهای مختلف مواد شیمیایی به ویژه اروزید در صنایع مختلف برای تولید محصولات متنوع کاربرد دارد. در واقع از اصلی‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت این ماده می‌توان به گرید مصرفی آن اشاره داشت.

اروزیل تولید بازار داخل پاسخگوی نیاز صنایع مختلف نیست. از این رو وارد کنندگان زیادی این ماده شیمیایی را جهت پاسخگویی به نیاز بازار و همچنین سود بسیاری که از این راه کسب می‌کنند، وارد خواهند نمود. پس بدون شک اروزیل‌های تولید داخل و به طور کلی اروزیل‌های تولید شده توسط برندهای مختلف دارای قیمت‌های متفاوتی هستند.

سطح کیفیت محصول که همان به نوع برند نیز بستگی دارد، قیمت را تعیین می‌کند. بسته به شرایط تولید روش‌های تولید و سطح کیفیت مواد مورد استفاده برای تولید اروزیل، این سطح کیفیت متفاوت خواهد بود.

اروزیل در بسته‌بندی‌های چند کیلوگرمی عرضه می‌شود. بر اساس حجم خرید شما قیمت نهایی تعیین خواهد شد. اما این مسئله را نیز در نظر بگیرید که همین نوع بسته‌بندی ماده به هنگام فروش یکی از عوامل تاثیرگذار روی قیمت آن به شمار می‌رود.

کاربرد اروزیل در صنایع مختلف و در واقع اهمیت این کاربرد از دیگر پارامترهای تعیین قیمت آن هستند. این ماده شیمیایی در گرید‌های مختلفی برای صنایع متنوعی طراحی شده است. پس از این رو با توجه به اهمیت کاربرد آن در ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی، برخی از مصالح ساختمانی و به ویژه سنگ‌های تزیینی اهمیت بسیار بالایی دارد. اما اگر مقرون به صرفه‌ترین قیمت اروزیل را می‌خواهید، همین حالا سفارش خرید خود را از مجموعه اسپیناس شیمی به ثبت برسانید.

 مشخصات فنی اروزیل:

نام ماده
اروزیل
pH
4.3 الی 7.5
نقطه ذوب
1700درجه سلسیوس
شکل ظاهری
پودر جامد سفید رنگ
بو
بدون بو
دانسیته
2.2 g/cm3
دمای تجزیه شیمیایی
T>2000 درجه سلسیوس

کاربرد اروزیل

 • یکی از استفاده های مهم اروزیل یا کف سیلیکا، به کاربردن آن در صنعت های گوناگون به عنوان یک عامل ضخیم کننده یا غلظت دهنده میباشد. در این حالت، این ترکیب شیمیایی باعث بالا رفتن ویسکوزیته مایع میشود.
 • در صنعت آرایشی و بهداشتی به توزیع یکنواخت و کامل رنگدانه ها کمک می کند. همینطور میتوان گفت در فرمولاسیون محصولات مراقبت شخصی نیز به کار می رود.
 • این به عنوان ساینده سبک، در محصولاتی مانند خمیر دندان استفاده می شود.
 • به اسم یک فیلر یا پرکننده در الاستومر سیلیکون استفاده بسیاری می رود.
 • برای تنظیم ویسکوزیته در رنگ ها، پوشش ها به کار می رود.
 • از این ماده به عنوان یک ماده اصلی در تولید کردن پانل های عایق خلا کاربرد دارد.
 • نانوذرات سیلیس Fume به روش بالقوه می تواند به اسم یک نوع پوشش های ضد پیری پراستفاده در روسازی های آسفالت کاربرد دارد.
 • امروزه این ماده استفاده بسیاری به عنوان یک عامل ضخیم کننده یا غلظت دهنده میباشد. در این صورت، این ترکیب شیمیایی باعث میگردد که ویسکوزیته مایع تقریباً بیشتر بشود.
 • اضافه کردن اروزیل به ترکیبات دیگ باعث شده که شکل ژل مانندی به خود بگیرند، و منجر میگردد که بسته بندی و حمل و نقل محصولات ساده تر انجام بشود.
 • از این ترکیب در بسیاری از صنایع چوبی و کامپوزیت و فایبرگلاس جهت ساختن پوشش مناسب مورد کاربرد قرار می گیرد.
 • یکی از کاربرد های آن در چاپ جوهر خصوصا جوهر دستگاه های فتوکپی میباشد.
 • همچنین در صنعت رنگ و رزین برای بالا بردن خاصیت ویسکوزیته به دلیل جلوگیری کردن از شره کردن رزین استفاده میشود.
 • این ماده در ساخت بسیاری از چسب و مهر و موم در صنعت استفاده میشود.

نکات ایمنی اروزیل

 • لازم است، این ماده شیمیایی را در یک مکان خشک، خنک و به دور از رطوبت نگهداری کنید.
 • قابل توجه است که، این ترکیب را به دور از منابع حرارت، شعله یا جرقه حفظ و نگهداری کنید.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعالم بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...