استئارات منیزیم یکی از پرمصرف ترین مواد افزودنی است که امروزه در داروها و مکمل ها مورد استفاده قرار می گیرد. استئارات منیزیم با اسامی دیگری مانند استئارات گیاهی یا مشتقاتی مانند اسید استئاریک نیز عرضه می شود.

استئارات منیزیم (Mg (C18H3502) 2 یا اکتادکانوئیک اسید) در دمای اتاق یک پودر جامد و سفید است. به طور معمول در صنایع داروسازی به عنوان ماده رقیق کننده برای تولید قرص ، کپسول و پودر استفاده می شود. این ماده شیمیایی از جمله پرکاربرد ترین مواد افزودنی است که درحال حاضر در انواع داروها و مکمل ها مورد  استفاده قرار می گیرد. به جرئت میتوان گفت منیزیم استئارات با اسامی دیگری از جمله استئارات  گیاهی یا همینطور مشتقاتی مانند اسید استئاریک نیز عرضه میگردد.

این ماده علیرغم استفاده گسترده ، یکی از جنجالی ترین مواد تشکیل دهنده در دنیای مکمل ها است. استئارات منیزیم دارای دو ماده اسید استئاریک و منیزیم بوده است. این ماده تشکیل شده از یک استر اسید چرب مصنوعی منیزیم میباشد.

جالب توجه که، در ژیم های غذایی منیزیم یک ماده معدنی ضروری است  و هر فرد بزرگسالی هر روز بین ۳۱۰ تا ۴۲۰ میلی گرم منیزیم نیاز دارد. تقریبا نیمی از کل منیزیم موجود در بدن انسان در استخوان ها قرار دارد و بقیه ی آن به ساختن پروتئین ها شده و باعث حفظ شدن فعالیت ماهیچه ها و عصب ها ، تنظیم کردن مقدار قند و همینطور فشار خون و رونویسی DNA میگردد.

خرید استئارات منیزیم

خرید استئارات منیزیم این ترکیب شیمیایی با فرمول خاص برای صنایع تولیدی انجام می‌شود. این ترکیب شیمیایی طی واکنش آنیون اسید استئاریک و همچنین کاتیون منیزیم به وجود می‌آید. استئارات منیزیم شامل یک پودر به رنگ سفید و در آب نامحلول است. 

خاصیت سمیت کم این ماده باعث شده تا در صنعت تولید انواع دارو از آن استفاده کنند. اکنون که تصمیم به خرید گرفته‌اید بایستی با ویژگی‌های خاص این ترکیبات شیمیایی آشنا شوید. در واقع از نکات مهم خرید شناخت کاربرد هر محصول است. چنین ترکیباتی می‌توانند خاصیت ضد چسبندگی ایجاد کنند، همچنین برای بهبود سیالات نیز اهمیت بسیار زیادی دارند. 

امروزه برای روانسازی پودرها و گرانول‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند و همچنین استحکاک ترکیبات برخی از محصولات را نیز کاهش می‌دهد. به طور کلی این ترکیب شیمیایی در دسته‌بندی روان کننده‌ها قرار می‌گیرد.

به همین سبب امروزه برای ساخت انواع فرآورده‌های غذایی، محصولات آرایشی، صنعتی، قرص و کپسول از آن استفاده می‌کنند. این ترکیبات شیمیایی نقطه ذوب بسیار بالایی دارند و البته با غلظت‌های کم یک ماده با روان کنندگی بسیار بالا هستند. اگر به دنبال یک ماده با پوشش دهی بسیار زیاد می‌باشید، می‌توانید استئارات منیزیم را انتخاب کنید. 

برای خرید این ترکیبات شیمیایی می‌توانید از مراکز قابل اعتمادی چون اسپیناس شیمی خرید خود را انجام دهید. در این مجموعه معتبر دسترسی به تمامی مواد اولیه شیمیایی بسیار راحت است.

 بدون اینکه هیچ مسافتی را طی کنید، در لیست محصولات این مجموعه به تنوع مواد شیمیایی در دسته‌بندی‌های مختلف دسترسی دارید. همین حالا سفارش خرید خود را به صورت اینترنتی ثبت کنید. در این روش قیمت استئارات منیزیم مقرون به صرفه‌تر خواهد بود، چرا که خرید خود را مستقیماً انجام می‌دهید.

قیمت استئارات منیزیم

همانگونه که اشاره شد، برای خرید استئارات منیزیم باید ابتدا با مشخصات محصول آشنا شوید. قطعاً باید بدانید که نوع کاربرد این ترکیبات شیمیایی چیست؟ در صورتی که چنین موادی سمی باشند، پس هرگز نمی‌توان از آنها در صنعت مواد غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی و غیره استفاده کرد. استئارات منیزیم یک ماده غیر سمی است که کاربرد آن برای چنین صنایعی اهمیت بسیار زیادی دارد. با خرید استئارات منیزیم یک عامل روان کننده قالب دارید.

 در واقع قرص را نیز از قالب جدا می‌کند و یک عامل آبگریز در پودرهای آتش نشانی خواهد بود. از تمامی ویژگی‌ها کاربردهای این ماده شیمیایی اگر بگذریم، نوبت به بررسی قیمت استئارات منیزیم است. همین سمی نبودن و پایداری مناسب به عنوان مهم‌ترین ویژگی جنین ترکیباتی است که روی قیمت آن تاثیر می‌گذارد. همچنین پایداری حرارت بالایی دارند، به همین سبب می‌توان آنها را برای کاربردهای بسیار زیادی استفاده کرد.

جدا از صنعت داروسازی، غذایی و آرایشی و بهداشتی حتی برای تولید پلاستیک abs نیز می‌توان از آن استفاده نمود. آبگریز بودن این ترکیبات شیمیایی و همچنین قدرت روان کنندگی بالای آنها باعث شده تا در پودرهای آتش نشانی نیز کاربرد بسیار زیادی داشته باشند. بی‌شک تمامی این ویژگی‌ها تعیین کننده قیمت استئارات منیزیم خواهند بود. این پودر جامد سفید رنگ را در کیسه‌های چند کیلوگرمی از مراکز فروش مختلف تهیه می‌کنید.

 با توجه به کاربرد بسیار گسترده، مشخصات خاص و ایمنی بالا چنین ترکیبات حتی قیمت مقرون به صرفه‌ای نیز دارند. اگرچه قیمت این ترکیب شیمیایی را مشخصات آن تعیین می‌کند؛ اما به طور کلی در اسپیناس شیمی به مقرون به صرفه‌ترین مواد دسترسی خواهید داشت.

ویژگی استئارات منیزیم:

 • دارای جرم مولکولی 27/591 گرم بر مول بوده است.
 • شکل ظاهری این ماده به صورت یک پودری سفید رنگ میباشد.
 • جالب توجه است که، دانسیته این ترکیب 026/1 گرم برسانتی متر مکعب میباشد.
 • دمای ذوب این ماده در حدود 120-110 درجه سلسیوس میباشد.

کاربردهای استئارات منیزیم

 • این ماده شیمیایی به عنوان یک ماده اولیه برای پایداری حرارتی در پی وی سی و تولید کردن استابلایزر PVC بوده است.
 • درتولید کردن و همینطور فرآیند پلاستیک  ABS  , PS , EPS کاربرد بسیاری داشته است.
 • این ترکیب شیمیایی به عنوان یک عامل روان کننده قالب کاربرد دارد.
 • منیزیم استئارات به صورت موثر می تواند در فرآیندهای تولید پوشش خشک قابل کاربرد برای شما عزیزان میباشد.
 • در تولید کردن انواع آب‌نبات های فشرده و همچنین برای وصل شدن  قند در شیرینی های سخت همچون شیرینی های نعناعی از این ماده استفاده میگردد.
 • همچنین استئارات منیزیم به نام یک عامل جدا کننده قرص از قالب استفاده بسیاری داشته است.
 • از این ترکیب به اسم یک حجیم کننده، یک ضد جوش، یک رنگ و غیره فعالیت دارد.
 • بیشتر اوقات در اکثر لوازم آرایشی برای تولید کردن محصولات پودر بکار میرود، ولی نقش مهمی در کرم‌ها هم داشته است.
 • این ماده به عنوان یک روان کننده و آب گریز در بسیاری از پودر های آتش نشانی نقش ویژه ای دارد.

نکات ایمنی استئارات منیزیم

دقت کنید که، این ماده غیرفعال مورد تأیید FDA بوده و میتوان گفت استئارات منیزیم یک ماده بی خطر و ایمن لحاظ شده است و گفته شده که مصرف روزانه آن در انسان تقریبا ۲۵۰۰ میلی گرم بوده است. و همانطور که گفته شد بیشتر اوقات برای محصولات خوراکی و داروها به کار برده می شود و به هیچ وجه به صورت خالص مصرف نمیگردد.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...