استئاریل الکل یک الکل چرب با فرمول شیمیایی CH3 (CH2) 16CH2OH است که همچنین به عنوان الکل اکتادسیل یا ۱- اکتادکانول شناخته می شود. استئاریل الکل یک ترکیب آلی است که به شکل گرانول یا پولک های سفید موجود است که در آب نامحلول است.

الکل استئاریل به طور طبیعی در بافتهای مختلف پستانداران یافت می شود. این ماده در بیوسنتز لیپیدها و سایر ترکیبات سلولی که به طور طبیعی وجود دارند، استفاده می شود و برای تولید انرژی وارد مسیرهای متابولیکی می شود.

همچنین این ترکیب در آب نامحلول و در حلال های قطبی ، الکل و مواد نفتی محلول است و با اکسید کننده های قوی و نمک های فلزی ناسازگار است.

کاربردهای  استئاریل الکل

بیشترین کاربرد این الکل در محصولات آرایشی – بهداشتی و مراقبت از پوست و مو است. علاوه بر این مصارف دارویی نیز دارد و تماس آن با پوست و مو و ناخن ها مشکلی ایجاد نمی کند. این ترکیب در تولید الیاف و لوبریکانت ها مورد استفاده قرار می گیرد و در صنایع غذایی نیز بطور مستقیم و غیر مستقیم در سیستم های آب و روغن و تولید امولسیون استفاده می شود.

این الکل به عنوان مرطوب کننده برای رفع خشکی پوست، خارش، سوختگی و تحریکات پوستی استفاده شده و با ایجاد یک لایه روغنی محافظ رطوبت پوست را حفظ کرده و مانع خشکی پوست می شود. این ترکیب در صنعت نساجی، دارویی، شیمیایی و کشاورزی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

جدول مشخصات فنی ستو استئاریل الکل:

فرمول شیمیایی ستو استئاریل الکل
 n  C34H72O2 = متغیر، به طور معمول 14-16
نقطه ذوب
 48°C – 56°C
نقطه جوش
249°C
انحلال پذیری
محلول در روغن، نامحلول در آب
شکل ظاهری
جامد سفید مومی شکل
بو
بدون بو

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...