اولترازیل ماده شیمیایی است، که توسط پتروشیمی ها تولید می شود. این ماده به حالت پودر و با رنگ سفید سفید می باشد.

در دنیای امروز پتروشیمی ها با تولیدات محصولات خود مانند مواد اولیه پلیمری باعث پیشرفت زندگی  صنعتی حال حاضر انسان ها شده اند، این تولیدات باعث راحت شدن زندگی برای انجام فعالیت های گوناگون میباشند. یکی از  این محصولات پلیمری اولترازیل میباشد. Ultrasil به صورت  محلول دارای نمک سیلیکات رسوب گرفته است. ترکیب شیمیایی لاستیک و سیلیکا  درحدود 99 درصد دارای سیلیکون دی اکساید (SiO2) بوده است.

به صورت عمده اولترازیل در بسیاری از کارخانجات لاستیک سازی برای تقویت کردن لاستیک خود از این  پودر سفید رنگ استفاده می کنند. اما جالب است بدانید که، به چه صورت این پودر به صورت مکانیکی در  هوا پخش نمیگردند؟ این پودرها باعث فشرده شدن، دانه ها میگردند. انجام دادن این  فرآیند فشرده سازی دانه ها منجر به این میشود که در زمان مخلوط شدن  با لاستیک در هوا پخش نگردد. در صورتی که این فرآیند فشرده سازی انجام نشود، پودر  اولترازیل در هوا معلق می گردد.

ویژگی های این ماده شامل موارد زیر است:

این ماده به حالت پودر و با رنگ سفید سفید می باشد.
دارای فرمول شیمیایی SiO2 است.
از اروزیل برای افزایش غلظت مواد و بالا بردن ویژگی چسبندگی به کار میرود.
جالب توجه است که این ماده شیمیایی پرحجم و سبک میباشد.

قابل توجه است که، به دلیل داشتن خاصیت های بهینه در لاستیک، اضافه کردن فعال کننده هایی همچون گلایکول ها، آمین ها و یا دیگر شتاب دهنده های آلکالین ضروری میباشد.جالب توجه است که، این ماده شیمیایی بدون هیچ گونه سمی میباشد، زیرا ترکیب  شیمیایی آن دارای مقادیر زیادی از سیلیکون دی اکساید است. این ماده ترکیب  شیمیایی لاستیک و سیلیکات می باشد. به طور کلی میتوان گفت الترازیل ULTRASIL جز دسته بندی خانواده فیلرها و سیلیکا حساب میشوند این ماده باعث تولید کردن قابلیت کشسانی بهتری میشود. همچنین یکی از نکات مهم اینست که گازهای گلخانه ای کمتری تایر خودروها تولید می‌کنند.

کاربرد های این ماده شیمیایی:

  • همچنین این ماده شیمیایی در دسته های  لاستیکی بیشترین کاربرد را دارد.
  • این ماده در تولید کردن انواع تسمه، لاستیک، کفش استفاده بسیاری داشته است.
  • در دنیای امروز از این ماده کاربرد در انواع لوله های گاز و ... کاربرد ویژه ای دارد.
  • این ماده شیمیایی در صیقل دادن و ضخیم کردن خمیر دندادن نقش مهمی دارد.

نکات ایمنی اولترازیل:

  • در حال حاضر با وجود سمی نبودن این ترکیب شیمیایی لازم است شما در  آزمایشگاه حتما با به کار بردن از کلاه و دستکش وعینک مناسب فعالیت کنید و از  هر گونه تماس مستقیم خود داری بفرمایید. لازم به گفتن است که، در هنگام کار با این ماده شیمیایی جتما نیاز است که ماسک داشته باشید. در غیر اینصورت عوارض جانی و خطرناک یا حتی در بعضی از مواقع جبران ناپذیر به وجود می آید.
  • لازم به ذکر است که همانطور که گفتیم این ماده بدون سم برای محیط زیست و انسان  بوده است.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...