بنزالکونیوم کلراید

Benzalkonium chloride

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

بنزالکونیوم کلراید (Benzalkonium Chloride) در درجه اول به عنوان ماده نگهدارنده و ضد میکروبی و در مرحله دوم به عنوان سورفاکتانت استفاده می شود.

از خواص ضد میکروبی بنزالکونیوم کلراید  برای محافظت از محصولات در برابر خراب شدن در محصولات آرایشی  استفاده می شود.

کلرید بنزالکونیوم (BZK ، BKC ، BAK ، BAC) ، همچنین به عنوان آلکیل دی متیل بنزیل آمونیوم کلرید (ADBAC) و با نام تجاری Zephiran شناخته می شود این ماده معمولاً به عنوان سورفاکتانت و ضد باکتری استفاده می شود و معمولاً در محصولات تمیزکننده خانگی یافت می شود. 

ویژگی بنزالکونیوم کلراید

بسته به خلوص ، کلرید بنزالکونیوم از بی رنگ تا زرد کمرنگ (ناخالص) است. این ترکیب به راحتی در اتانول و استون حل می شود. انحلال آن در آب کند است و برای حل شدن محلول های آبی باید خنثی تا کمی قلیایی باشند. 

کاربرد دی متیل بنزآلکونیوم کلراید:

 این ماده، یک ترکیب آمونیوم کواترنر است که به عنوان یک ماده ضد میکروبی با دناتوره سازی پروتئین ها و ایجاد اختلال در غشای سیتوپلاسمی عمل می کند. همچنین در کامپوزیت های مختلف دندان نیز استفاده شده است.

این ماده  هم دارای گرید غذایی است و هم گرید صنعتی. گرید غذایی آن باید حتما پس از مصرف از روی سطح دستگاه ها، آبکشی شود. در گرید صنعتی نیز با  توجه به نوع کاربری آبکشی متفاوت است. 

بنزالکونیوم کلراید 20% با تاثیر بر دیواره سلولی باعث انعقاد سیتوپلاسم می گردد، و از فعالیت بعضی از آنزیم های حیاتی میکروارگانیسم ها جلوگیری می کند، و یون کلر موجود در آن باعث شکسته شدن اتصال بین زنجیره های  DNA ویا RNA موجود در ویروس ها می شود. بنزالکونیوم حتی در غلظت های پایین دارای اثر باکتریایی می باشد.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...