بنزیل بنزوات Benzyl benzoate یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۲۳۴۵ است. شکل ظاهری این ترکیب، مایع بی ‌رنگ است. بنزیل بنزوات از دارو های شیمیایی موسوم به سموم ضد حشرات و دفع کننده ها می باشد .

همانطور که گفتیم، بنزیل بنزوات Benzyl benzoate یک ماده  با ششیمیایی بوده که دارای شناسنامه پاب‌کم ۲۳۴۵ بوده است. این ترکیب شیمیایی یک ترکیب آلی میباشد. یکی از ترکیبات بسیار با اهمیت و کاربردی بوده است ، از جمله این موارد میتوان به درمان کردن بسیاری از عفونت شپش و گال به کار میرود. بیشتر افراد میگویند که، به وسیله ی انواع شپش ها و گال های جذب شده و همراه با فعالیت بر روی سیستم عصبی آنها بنزیل بنزوات از بین میرود. 

توجه فرمایید که، این ترکیب دارای یک شکل روغنی بوده و دارای یک بوی شیرین شبیه به بالزامیک میباشد. میتوان گفت امروزه دانشمندان میگویند، بنزیل بنزوات بر روی سیستم عصبی انگل دارای اثر سمی بوده است و بنابراین باعث مرگ آن میگردد و همچنین مکانیسم دقیق فعالیت این ماده بسیار ناشناخته میباشد. در شرایط آزمایشگاهی، بنزیل بنزوات Sarcoptes mite را طی 5 دقیقه می کشد.

خرید بنزیل بنزوات

بنزین بنزوات یک نوع ترکیب شیمیایی خاصی است که کاربردهای جالبی دارد. شما کاربرانی که قصد خرید بنزین بنزوات دارید، پس باید بدانید که این ترکیبات به چه شکلی تولید و یا توزیع می‌شوند؟ این ترکیب شیمیایی یک مایع بی‌رنگ است که در داروهای شیمیایی کاربرد فراوانی دارد. به عنوان مثال، امروزه برای تولید انواع سم‌های ضد حشره و دفع کننده‌ها از این ترکیبات به شدت استفاده می‌کنند. 

حتی در صنعت دارویی برای تولید درمان موضعی تمامی عفونت‌های ناشی از انگل یا شپش سر نیز کاربرد دارد. با توجه به تاثیرات بسیار زیادی که روی شپش می‌گذارد آن را با نام داروی شپش کش نیز می‌شناسد. مستقیماً به سیستم عصبی انگل حمله کرده و سیستم عصبی آن را از بین می‌برد. آنالیز بنزیل بنزوات از مهم‌ترین پارامترهایی است که هنگام خرید باید آن را در نظر داشت.

این ترکیبات شیمیایی در دسته‌بندی مواد سمی قرار دارند که اثرات سمی آن‌ها زیاد است.‌ بنزیل بنزوات، در دمای ۳۲۳ درجه سانتیگراد به جوش می‌آید و چگالی این ترکیب شیمیایی ۱.۱۲ گرم بر سانتی متر مکعب می‌باشد. این ترکیبات شیمیایی را با جرم مولی ۲۱۲.۲۵ گرم بر مول تولید می‌کنند و دمای جوش آنها نیز در دمای ۳۲۳ درجه سلسیوس است. به هنگام خرید می‌توانید این نکات را در نظر قرار دهید تا یک محصول با کیفیت بخرید. 

حتی شکل ظاهری این ترکیب که یک مایع بی‌رنگ است، باید مورد توجه قرار بگیرد. پس از اینکه تمامی مشخصات بررسی شد، به سراغ مقایسه قیمت بنزین بنزوات می‌روید. این مقایسه قیمت امروزه در مراکز فروش آنلاین و به روش اینترنتی کار بسیار راحتی است. اکنون از مجموعه اسپیناس شیمی می‌توانید این محصول را با کیفیت بالایی تهیه کنید.

قیمت بنزیل بنزوات

اشاره شد که بنزیل بنزوات به عنوان یک ترکیب عالی هم به صورت طبیعی و هم به صورت مصنوعی تولید می‌شود. آیا به نظر شما این دو روش تولید طبیعی و مصنوعی روی قیمت بنزین بنزوات تاثیر دارد؟ قطعاً بله. روش تولید به عنوان یکی از مهم‌ترین پارامترهای تعیین کننده قیمت هر محصولی خواهد بود. غلظت و دیگر مشخصات ظاهری این ترکیبات شیمیایی نیز تعیین کننده قیمت آن هستند. 

البته این ترکیب شیمیایی بسیار غلیظ است و حالت روغنی دارد. اما بوی این ماده کمی شیرین بوده و غیر قابل انحلال در آب است. به کاربرد این ماده نیز دقت کنید، چرا که اگر کاربرد آن اهمیت زیادی داشته باشد قیمت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از بنزیل بنزوات برای تولید عطر، محصولات آرایشی و بهداشتی، شامپو، لوسیون، پاک کننده، نرم کننده، لاک، ناخن و غیره استفاده می‌کنند.

مهمترین کاربرد این ترکیبات که باعث اهمیت خرید آنها می‌شود، استفاده در صنعت پزشکی برای درمان گال یک (نوع عفونت پوستی) می‌باشد. سطح کیفیت محصول مهم‌ترین پارامتری است که روی قیمت آن تاثیر می‌گذارد. اکنون شما کاربرانی که قصد خرید بنزین بنزوات دارید، باید از یک مجموعه‌ای اقدام به خرید کنید که بهترین محصول را با کیفیت اصل به شما ارائه دهد.

 در مجموعه اسپیناس شیمی بهترین ترکیبات شیمیایی را با کیفیت عالی و قیمت ارزان تهیه می‌کنید. سفارش خرید خود را همین حالا به صورت اینترنتی از این مجموعه معتبر ثبت نمایید. قطعاً که روش خرید آنلاین و خرید از مجموعه اسپیناس شیمی خود به عنوان مهم‌ترین پارامتر تاثیرگذار روی قیمت است. شما بدون دخالت واسطه‌ها از اسپیناس شیمی بهترین ترکیبات شیمیایی را مستقیماً با قیمت باورنکردنی تهیه می‌کنید.

عوارض جانبی بنزیل بنزوات

 • علائم مصرف بیش از حد
 • تشکیل تاول، کبره بستن، ترشح کردن، خارش، قرمزی یا پوسته پوسته شدن پوست
 • مشکل در ادرار کردن
 • حرکات ناگهانی
 • از دست دادن ناگهانی هوشیاری

ویژگی بنزیل بنزوات

 • دارای جرم مولکولی 24/212 گرم بر مول بوده است.
 • چگالی این ترکیب شیمیایی 12/1 است.
 • دارای دمای ذوب و جوش به ترتیب 21 درجه سلسیوس و 324 درجه سلسیوس میباشد.
 • این ماده دارای حلالیت 0153/0 گرم بر لیتر هست.
 • یک مایع بی رنگ بوده است.
 • به هیچ وجه انحلال در آب ندارد.
 • در حلال های آلی مثل اتانول و کلروفرم دارای انحلال پذیری است.
 • دقت کنید که این ماده اشتعال ناپذیر میباشد.
 • این ترکیب دارای سمیت زیستی است.
 • همچنین بسیار اکسیدکننده قوی هست.

کاربرد بنزیل بنزوات

 • موهای شما در صورتی که دارای هر نوع کرم، لوسیون، پماد یا هر نوع محصولی با پایه روغن میباشد، باید شامپو کنید و سپس آبکشی نمایید.
 • پیش از این ترکیبات شیمیایی لازم است، اقدام به خشک کردن مو و پوست سر خود تقدام نمایید. و به اندازه  کافی دارو به کار میرود. تا در حالت کامل باید موهای خشک و پوست سر و پوست خشک را  مرطوب نمایید و به مدت 24 ساعت، نیاز است که اجازه بدهید دارو را  روی مناطق آسیب دیده بماند. و سپس  ناحیه های آسیب دیده را با آب گرم و صابون و همینطور شامپوی معمولی بشویید.
 • این ماده در حلال سدیم استات و نیتروسلولز کاربرد بسیار گسترده ای داشته است.
 • این ترکیب شیمیایی در بسیاری از حشره کش ها استفاده میشود.
 • به عنوان یک ترکیب ضد میکروبی این ماده نقش مهمی دارد.
 • یک ترکیب تثبیت کننده عطر بوده است.
 • این ماده شیمیایی به عنوان یک طعم دهنده به آدامس‌های جویدنی به کار میرود.

نکات ایمنی بنزیل بنزوات

لازم به ذکر است که، این ماده یک تحريك ملايم پوستي به عنوان یک عارضه جانبي اين دارو بوده است. به هیچ وجه در شرایطی که حساسيت مفرط به بنزيل بنزوات و التهاب پوستي به هیچ وجه از این ماده استفاده نمایید.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.


دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...