روغن کرچک بی‌نظیرترین روغن گیاهی است که به رنگ مایل به زرد کمرنگ وجود دارد. این روغن از اسیدهای چرب و کمی گلیسیرید تشکیل می‌شود. امروزه از روغن کرچک و حتی مشتقات آن برای تهیه بسیاری از مواد و محصولات مختلف استفاده می‌کنند. ارزش غذایی این روغن بسیار زیاد است به ویژه اینکه اگر با کیفیت عالی و اصل آن را تهیه کرده باشید. حال روغن نارگیل نیز به همان اندازه روغن کرچک ارزش و اهمیت بسیار زیادی دارد. با توجه به خواص بی‌نظیر و ارزشمند این دو روغن بسیاری از افراد این دو را با یکدیگر ترکیب می‌کنند. ترکیب روغن نارگیل و روغن کرچک برای مو بسیار حائز اهمیت است. قطعاً می‌خواهید بدانید که ارزش این ترکیب چیست و تا چه حد تاثیرگذاری دارد؟ اکنون جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما همراه شوید.

روغن نارگیل و روغن کرچک برای مو

روغن نارگیل و روغن کرچک هر دو بی‌نظیرترین روغن‌های گیاهی با تاثیرات دارویی فراوان هستند. این دو روغن به صورت جداگانه هر یک برای تولید محصولات آرایشی، مواد شوینده، لوسیون بدن ،محصولات مراقبتی و حتی مواد دارویی کاربرد دارند. افرادی که می‌خواهند از خواص ارزشمند این دو روغن به صورت همزمان بهره‌مند شوند، می‌توانند این دو روغن را با یکدیگر ترکیب کنند. قطعاً که ترکیب روغن نارگیل و روغن کرچک برای مو تاثیرگذاری بسیار زیادی دارد.

البته این دو روغن نه تنها برای زیبایی مو بلکه سایر مراقبت‌های زیبایی پوست نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. ترکیب روغن نارگیل و روغن کرچک برای مو باعث پوشاندن نقاط ضعف این دو روغن در کنار یکدیگر شده است. در واقع این ترکیب باعث شده تا نقاط قوت روغن افزایش یابد. روغن کرچک حاوی ویتامین‌های مفید بسیار زیادی است که برای سلامتی موها تاثیر فراوانی دارد.

زمانی که شما از روغن کرچک استفاده می‌کنید، این پروتئین‌های موثر در روغن باعث تحریک ریشه مو می‌شود. در نتیجه با تحریک ریشه مو از ریزش موها جلوگیری خواهد شد. با ماساژ قسمت پوست و سر روغن کرچک به عمق فولیکول مو نفوس پیدا می‌کند. حال این روغن باعث براق‌تر شدن موها نیز خواهد شد.

روغن کرچک به عنوان یک لایه محافظتی روی موها عمل می‌کند. تمامی موهای آسیب دیده، خشک و شکننده با استفاده از روغن کرچک ترمیم می‌شوند. زمانی که از روغن کرچک روی موهای خود بمالید از جذب اضافی آب به داخل موها و سنگین شدن آنها جلوگیری می‌کنید. چه بسا اینکه برای هیدراته شدن موها و براق‌تر شدن حالت آنها ترکیب این دو روغن ارزش بسیار زیادی دارد.

بیشتر بخوانید: تفاوت بین روغن کرچک و روغن نارگیل

ترکیب روغن نارگیل و روغن کرچک برای قارچ سر

اگر به دنبال ارزش ترکیب روغن نارگیل و روغن کرچک برای مو هستید، می‌توان به جلوگیری از قارچ سر اشاره داشت. روغن نارگیل خود به تنهایی طعم شیرین و مغذی دارد از این رو نمی‌تواند قارچ کامل کف سر را از بین ببرد. در صورتی که این روغن را با روغن نارگیل ترکیب کنید، بدون شک این ترکیب برای جذب پوست و حذف کامل قارچ‌های پوست و شوره تاثیرگذاری بسیار زیادی خواهد داشت.

 روغن کرچک در مقایسه با روغن نارگیل خاصیت ضد باکتریایی، ضد التهاب و همچنین ضد شوره بیشتری دارد. این بدان معنا نیست که روغن نارگیل فاقد این مزایا است. بلکه روغن نارگیل نیز تا حدودی خاصیت ضد التهاب و ضد باکتری دارد. زمانی که این دو روغن با یکدیگر ترکیب می‌شوند، قطعاً قدرت آنها برای از بین بردن مشکلات مو و پوست بیشتر خواهد شد.

بهبود آسیب‌های مو

ترکیب روغن نارگیل و روغن کرچک برای مو یک ترکیب معجزه آسا و فوق العاده عالی به شمار می‌رود. بسیاری از افراد برای اینکه اثرگذاری این دو روغن را برای موهای خود بیشتر کنند، حتی در کنار آن از ترکیبات دیگری نیز استفاده خواهند نمود. بسیاری از افراد به صورت ارثی دارای موهای آسیب دیده هستند. چه بسا اینکه جدا از مشکلات ژنتیکی حتی شرایط آب و هوایی یا تغذیه نیز می‌تواند از مهم‌ترین عامل آسیب دیدگی موها باشد.

حتی گاهی به دلیل حرارت زیاد، رنگ کردن موها و استفاده دائم از مواد شیمیایی موجود در برخی از حالت دهنده‌های مو به شدت به موها و ساختار مو آسیب می‌زنید. این عمل تحت تاثیر ریزش پروتئین مو یا کاهش این پروتئین‌ها اتفاق می‌افتد. در واقع شما موهایی به حالت خشن یا زبر خواهید داشت.

از این رو توصیه می‌کنیم تا از ترکیب این دو روغن برای کیفیت بهتر موهای خود استفاده کنید. البته قبل از استفاده حتماً با نحوه صحیح مصرف این ترکیب نیز آشنایی داشته باشید. حتی می‌توانید از محصولات مراقبت از پوست و شامپوهایی که حاوی این دو روغن هستند، برای تقویت موهای خود استفاده کنید.

روغن کرچک و نارگیل برای موهای چرب

بسیاری از افراد به دلیل داشتن موهای چرب باید دائماً دوش بگیرند.‌ قطعاً که چربی بیش از حد موهای سر باعث ریزش شدید موها می‌شود. برای کاهش چربی موهای سر و پوست سر روش‌های متعدد وجود دارد.

قطعاً شما به دنبال یک روش کاملاً طبیعی تاثیرگذار و بدون عوارض هستید. با ترکیب روغن نارگیل و روغن کرچک برای مو یک ماسک بسیار با کیفیت و فوق العاده معجزه آسا بسازید. چه بسا اینکه موهای چرب بیشتر به حالت کدر خواهند بود.‌ البته به کارگیری این دو روغن به تنهایی برای پوست‌های چرب ممکن است آکنه به وجود بیاورد. به همین منظور می‌توانید در کنار این دو کمی هم آبلیمو استفاده نمایید؛ چرا که آبلیمو باعث کنترل چربی پوست خواهد شد.

نتیجه

با ترکیب روغن نارگیل و روغن کرچک برای مو به خواص ارزشمندتری دسترسی خواهید داشت. این دو روغن هر یک به صورت جداگانه ویتامین‌ها و ارزش دارویی متعددی دارند. حال تصور کنید که این مواد مغذی و ویتامین‌ها با یکدیگر ترکیب شده‌اند و ارزش دارویی روغن به وجود آمده را دوچندان می‌شود.

البته شما باید سعی کنید روغن نارگیل و روغن کرچک را از مراکز قابل اعتماد بخرید. بدون شک تمامی مراکز فروش این دو روغن را با کیفیت اصل به فروش نمی‌رسانند. ما یک پیشنهاد فوق العاده ویژه برای خرید اقتصادی شما عزیزان داریم. همین حالا بدون هیچ دغدغه و استرسی به صورت آنلاین از اسپیناس شیمی محصول خود را سفارش دهید. این مجموعه به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی نیاز شما کاربران عزیز برای ارائه مواد شیمیایی و انواع روغن گیاهی است.