تری اتانول آمین را با علامت اختصاری TEA می شناسند. این ماده یک ترکیب آلی چسبناک است که هم آمین سوم است و هم تریول. تریول یک مولکول با سه گروه الکل است. این ماده، یک ترکیب بی رنگ است.

تری اتانول آمین (TEA) یک مایع ویسکوز و نمگیر بوده است از جمله ویژگیهای مهم این ترکیب شیمیایی داشتن بوی آمونیاک میاشد و همچنین یک آمین نوع سوم است که محلول در کلروفرم،  آب و الکل میباشد و همینطور یک تری ال (یک مولکول به سه گروه الکل) و یک باز قدرتمند میباشد . این ترکیب شیمیایی  به دلیل  ناخالصی احتمال دارد زرد رنگ باشد. TEA باعث خنثی شدن اسیدهای چرب  و همچنین در تنظیم کردن pH میشود و باعث بافری شدن محلول هم می شود. همینطور نمک های تری اتانول آمین در  بعضی از موارد محلول تر از  نمک های فلزات بازی که  میباشد در تولید محصولات خاص ارجحیت دارد. تری اتانول آمین جزو مواد اولیه آرایشی و بهداشتی و مواد اولیه شوینده ها می باشد.

خرید تری اتانول آمین

اگر قصد خرید تری اتانول آمین را دارید بهتر است با برخی ویژگی های این ماده شیمیایی آشنایی داشته باشید، چون ممکن است این ماده را در نگاه اول با مونو اتانول آمین یا دی اتانول آمین اشتباه بگیرید که البته این سه ماده شیمیایی کاملاً با یک دیگر متفاوت هستند که هر کدام دارای خواص و ویژگی‌ های خاص خودشان می باشند و برای کارهای متفاوتی استفاده می شوند.

تری اتانول آمین نوعی مایع روغنی است که کاملا بی رنگ بوده و بویی مشابه با با بوی آمونیاک دارد. این ماده آب را به راحتی جذب می کند و اگر در معرض نور یا هوا قرار بگیرد قهوه ای رنگ می شود، اما در دماهای پایین تر به شکل کریستال مکعب زرد کم رنگ یا بی رنگ خواهد بود. تری اتانول آمین با متانول، آب و استون قابل اختلاط کردن می باشد. خرید تری اتانول آمین جهت استفاده در تولید برخی از محصولات مانند ساخت شوینده ها، ساخت سورفاکتانت، مواد آرایشی و بهداشتی، مایع ضد یخ، مایع برش دهنده، صنعت لاستیک سازی، امولسیون کننده روغن، سموم دفع آفات، موم، تثبیت کننده و مرطوب کننده، نرم کننده پارچه و غیره انجام می شود.

 با همین توضیح مختصر و کوتاه می توانید به این نکته اساسی پی ببرید که خرید تری اتانول آمین در صنعت چه اهمیت ویژه ای دارد و صاحبان بسیاری از صنایع خرید عمده ترین اتانول آمین را جهت تولید موارد ذکر شده در بالا و بسیاری دیگر از مواد موجود صنعتی انجام می دهند.

قیمت تری اتانول آمین

هنگام خرید تری اتانول آمین یکی از مواردی که همواره مورد توجه و دقت صاحبان شرکت ها و تولیدی ها می باشد، قیمت تری اتانول آمین است. چون افراد همواره به دنبال تهیه کردن و خرید تری اتانول آمین و دیگر مواد شیمیایی با قیمت های مقرون به صرفه هستند تا بتوانند مقدار بالایی از این مواد را تهیه کرده و این کار برای آن ها مقرون به صرفه باشد. توجه کنید که موارد زیادی بر روی قیمت تاثیرگذار است که از آن جمله می‌ توان به موارد یاد شده در زیر اشاره کرد:

  1. برند سازنده

برندی تولید تری اتانول آمین را انجام می دهد باید حتماً از برندهای معتبر باشد، چون بسیاری از برندهای غیر معتبر اقدام به تولید مواد شیمیایی می کنند که نمی توان به کیفیت محصول تولیدی آن ها اطمینان داشت و از طرفی کیفیت این ماده جهت تولید کردن محصولاتی که نام آن ها را بردیم، بسیار مهم است. پس هنگام خرید به استانداردهای ذکر شده بر روی ظروف تری اتانول آمین، برند سازنده آن و غیره توجه لازم را داشته باشید.

  1. مکان خرید کردن

گاهی اوقات شرکت توزیع کننده نیز در تهیه کردن ماده با کیفیت اهمیت بسیار زیادی دارد. پیشنهاد می کنیم حتما خرید تری اتانول آمین را از مکان‌ هایی مانند شرکت اسپیناس شیمی انجام دهید. در این صورت از صحت و کیفیت بالای ماده اطمینان دارید و با خیال راحت می توانید خرید آن به ویژه خرید عمده تری اتانول آمین را انجام دهید. اگر خرید اتانول آمین نیز به صورت عمده باشد، قطعاً با قیمت های ارزان تری می توانید این ماده را تهیه کنید. جهت به دست آوردن قیمت اتانول آمین حتماً با واحد فروش شرکت اسپیناس شیمی هماهنگ باشید و از آن ها قیمت ماده مورد نظرتان را بپرسید.

جدول مشخصات فنی تری اتانول آمین:

فرمول شیمیایی تری اتانول آمین
C6H15NO3
شکل ظاهری
مایع بی رنگ
جرم مولکولی
 149.188 g/mol
نقطه ذوب
21.60 °C
نقطه جوش
335.4 °C
انحلال پذیری
توانایی اختلاط با آب، اتانول و استون دشته است، کمی در اتر، بنزن و تتراکلرید کربن محلول میباشد.
دانسیته
1.13 g/cm³

کاربرد تری اتانول آمین

کاربرد های این ماده شامل موارد زیر است:

  • تری اتانول آمین یک آمینو الکل است. این ماده در واکنش های گرمازا، اسیدها را خنثی کرده و نمک به همراه آب تشکیل می دهد. آمین ها ممکن است با ایزوسیانات ها، مواد آلی هالوژنه، پراکسیدها، فنل ها (اسیدی)، اپوکسیدها، انیدریدها و اسید هالیدها ناسازگار باشند. هیدروژن گازی قابل اشتعال در ترکیب با عوامل احیا کننده قوی مانند هیدریدها تولید می شود. با اکسیدانهای قوی به شدت برخورد می کند.
  • از کاربردهای مهم و اصلی TEA تولید کردن سورفکتانت ها و امولسیفایر ها بوده است. این یک ماده ی رواج پیدا کرده در فرمولاسیون های بکار قرار گرفته شده در محصولات صنعتی و مصرفی میباشد. همینطور تری اتانول آمین نقش مهمی در صنایع بهداشتی از جمله در صابون های خشک  شویی، مایعات ظرفشویی، مواد شوینده مایع،  ضد عفونی  کننده های دست، پاک کننده های عمومی، در صنعت هایی مثل: فلز کاری، جوهر چاپ، رنگ، تولید سیمان،  عکاسی، داروسازی، شستشوی پارچه و پشم و به جهت بازدارنده خوردگی کاربرد دارد.
  • در صنایعی مثل لاستیک سازی، در مدت زمان پلیمریزاسیون لاستیک نیتریل، می توان آن  را به عنوان یک فعال کننده بکار ببرد، که یک فعال کننده ولکانیزاسیون لاستیک  طبیعی و لاستیک مصنوعی میباشد.
  • همچنین می توانید به جهت امولسیون  کننده های روغن و موم ، سم های دفع کننده آفات، نرم کننده های پارچه و مرطوب کننده و تثبیت کننده مواد  آرایشی و همچنین مواد افزودنی های ضد خوردگی روان کننده ها کاربرد دارد.
  • تری اتانول آمین همینطور میتواند جذب دی اکسید کربن و  سولفید هیدروژن و سایر گازها را انجام دهد. در طی پاک کردن گاز کک و بقیه ی گازهای صنعتی، می توانید از آن برای پاک کردن گازهای اسیدی استفاده فرمایید.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.
برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه
09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...