تری کلرواتیلن (به انگلیسی : Trichloroethylene)، یکی از مهم ترین و اصلی ترین ماده شیمیایی صنعتی است. که به صورت مایعی شفاف، غیرقابل اشتعال، بی رنگ با بو، طعم شیرین و سوزاننده ظاهر می شود.

تری کلرو اتیلن همان­طور که در پاراگراف قبلی ذکر شد به عنوان یک حلال صنعتی برای حل کردن خیلی از مواد در صنایع به کار می­رود. تری کلرو اتیلن در شکل ظاهری به صورت مایعی شفاف و غیر قابل اشتعال می باشد. به دلیل شباهت این ترکیب آلی به ترکیب تری کلرو اتان، معمولاً این نوع ترکیب ها را در دسته کلرواتان ها قرار می دهند.

از جمله ویژگی­های فیزیکی تری کلرو اتیلن این است که این ماده در دمای اتاق به صورت مایع می­ باشد. نقطه ذوب این ماده  8/84 – درجه سانتی گراد بوده و نقطه ی جوش آن نیز 87.2 درجه سانتی گراد می­باشد.

کاربردهای تری کلرواتیلن

از کاربرد تری کلرو اتیلن که مهم­ترین کاربرد آن را می­توان ایفای نقش حلال در صنعت برشمرد. علاوه براین نقش ذکر شده این ماده به دلیل وجود اتم کلر در ساختار خود به عنوان ضد عفونی کننده نیز در بیمارستان­ها و مراکز درمانی که نیاز به ضد عفونی و کشتن مقدار زیادی از میکروب­ها را دارند به کار می­رود. در گذشته و پیش از کشف عوارض کلرو اتیلن بر سلامت انسان، از این ماده به عنوان ماده بیهوشی در انجام جراحی ­ها نیز استفاده می ­شد ولی اکنون مصرف این ماده به دلیل اثبات ایجاد خطر برای سلامتی انسان، بسیار کاهش یافته و از مواد دیگری برای بیهوش کردن بیماران مورد جراحی به جای تری کلرو اتیلن استفاده می­شود.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...