تگزاپون صدفی جزء مواد فعال سطحی آنیونی میباشند که در انواع شوینده‌ها کاربرد بسیاری دارند. این ماده باعث کم شدن کشش سطحی در آب میشود و به شکل عامل پراکنده فعالیت می‌کند. تگزاپون صدفی باعث پخش شدن و یکنواختی  ذرات صدفی به خوبی می شوند که اندازه ذرات صدفی و شکل در پایداری آن تاثیرگذار هست. قابل توجه است که تگزاپون های صدفی دارای مقدار کمی نمک بوده و در زمان رقیق شدن با آب ویسکوزیته پایینی را در غلظت های معمولی از خود نشان می‌دهند. اضافه کردن سدیم کلراید و آلکانول آمید به آن موجب تنظیم شدن ویسکوزیته این ماده میباشد.

خرید تگزاپن صدفی به علت کاربردهای زیادی که در صنایع مختلف دارد بسیار پر ااهمیت است. این محصول جزو مواد اولیه شوینده ها و همچنین مواد اولیه آرایشی و بهداشتی است. تگزاپن صدفی را با نام‌های دیگری نظیر سدیم لوریل اتر سولفات صدفی، تگزاپون صدفی، خمیر صدفی، سدیم لارت سولفات صدفی می‌شناسند. از ویژگی‌های تگزاپون صدفی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پایدار در برابر آب‌‌های سخت و گستره وسیعی از pH
 • قابلیت اختلاط با سورفکتانت‌های غیر یونی، آنیونی و آمفوتریک
 • خاصیت صدفی کنندگی و نرم کنندگی: گلیکول استئارات برای پوست‌های خشک مفید است. در مرطوب کننده‌ها و نرم کننده‌ها کاربرد دارد و دارای بافتی غلیظ و چرب نیز می‌باشد.
 • تغلیظ کننده: اتیلن گلیکول مونو استئارات و گلیکول دی استئارات موجب افزایش غلظت محلول می‌شوند و آن را ویسکوز می‌کنند.
 • محلول در آب
 • تثبیت کننده امولوسیون: ماده مور نظر دارای یک سر آب دوست و یک سر چربی دوست است که ذرات چربی را در آب نگه می‌دارد و از پخش شدن آن‌‍ها جلوگیری می‌کند، همچنین باعث افزایش ماندگاری محصولات می‌شود.
 • سازگاری شیمیایی
 • روش تولید تگزاپون صدفی
  سدیم دودسیل سولفات که از مواد اولیه شوینده و بهداشتی محسوب می‌شود، از طریق اتوکسیل کردن دودکانول تولید شده و پس از آن سولفات اتوکسیلات موجب تبدیل آن به سدیم می‌شود. ابتدا تگزاپون اتوکسیله شده به شکل جامد وجود دارد. سپس آن را ذوب کرده و اضافه کرده به مخلوط تگزاپونی که در آب حل شده است. سرد کردن آنها و ترکیب این مواد با شیوه‌ای خاص باعث تهیه کردن تگزاپون صدفی می شود.

خرید تگزاپن صدفی

اگر قصد دارید خرید تگزاپون صدفی را انجام دهید، بهتر است که مختصری در خصوص این ماده شیمیایی بدانید. تگزاپن صدفی از جمله مواد فعال آنیونی است که در بسیاری از شوینده ها کاربرد دارد. این ماده پرکاربرد موجب کاهش یافتن کشش سطحی در آب شده و به عنوان نوعی عامل پر کننده فعالیت دارد. تگزاپن صدفی در تولید کردن بسیاری از محصولات شوینده که دارای ظاهری صدفی هستند استفاده می شود. به تگزاپن صدفی، سدیم لوریل اتر سولفات نیز می گویند، بنابراین اگر هنگام خرید تگزاپن صدفی با این عبارت مواجه شدید تعجب نکنید.

امروزه تگزاپن صدفی به عنوان ماده اولیه بسیاری از شوینده ها و محصولاتی که در بالا ذکر کردیم، استفاده های گسترده می شود، به همین دلیل است که شرکت های تولیدی محصولات شوینده خرید تگزاپن صدفی را بسیار مهم می دانند و در بیش تر موارد نیز خرید عمده تگزاپن صدفی انجام می شود. اگر شما هم قصد خرید تگزاپون صدفی را دارید، می توانید این ماده پرکاربرد و فعال را از شرکت اسپیناس شیمی تهیه کنید. برای خرید عمده تگزاپن صدفی از این شرکت هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و شما هر مقداری از این ماده را درخواست کنید، شرکت اسپیناس شیمی می تواند برای شما تامین کند.

قیمت تگزاپون صدفی

اگر هنگام خرید تگزاپن صدفی قیمت تگزاپون صدفی نیز برای شما مهم است و همیشه در هنگام خرید به این فکر هستید که چگونه می توانید این ماده را با قیمت های مقرون به صرفه و مناسب تری تهیه کنید، باید بگوییم در حال حاضر نمی توان برای قیمت تگزاپن صدفی مبلغ مشخصی را تعیین کرد، چون قیمت این ماده نیز مانند دیگر مواد شیمیایی موجود در بازار با توجه به نوسانات قیمت در حال افزایش و کاهش می باشد، اما جهت آگاهی بیش تر از قیمت و خرید عمده تگزاپن صدفی می توانید به شرکت اسپیناس شیمی مراجعه کرده و از راهنمایی های واحد فروش این شرکت استفاده کنید.

شرکت اسپیناس شیمی یک شرکت بازرگانی معتبر و بزرگ جهت تامین کردن و عرضه بسیاری از محصولات شیمیایی از جمله تگزاپون صدفی، استیک، گلیسرین، آب اکسیژنه ۵۰ درصد، آب اکسیژنه ۳۵ درصد، اسید آکریلیک، سولفات آمونیوم ۱۷ درصد، هیدرازین ۵۵ درصد، متیل استات، اتیل استات، متیل کلراید و غیره می باشد. پس به شما پیشنهاد می کنیم خرید تگزاپن صدفی را نیز از این شرکت بزرگ انجام دهید. در این صورت از کیفیت و مرغوبیت، برند تولید کننده و اورجینال بودن محصول اطمینان خواهید داشت.

نکات رعایت ایمنی با تگزاپن صدفی

نکات ایمنی تگزاپون های صدفی شامل موارد زیر است:

 • این ماده میتواند آتش سوزی را تشدید کند به همین دلیل در نزدیکی واکنش گرهای اکسید کننده قوی این ترکیب  را نگه ندارید.
 • تگزاپن صدفی باعث بروز دادن حساسیت میشود و برای پوست، بافت مخاطی چشم ‌ها و اندام‌ هایی مانند قلب، طحال، مغز، و کبد شما میتواند مضر میباشند.
 • قابل توجه است که همیشه در هنگام کار از عینک، دستکش و لباس ایمنی استفاده فرمایید.
 • این ماده را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.
 • از خوردن و استنشاق این ماده شیمیایی خودداری فرمایید.

بسته بندی و شرایط تگزاپون صدفی

میتوانید به مدت یک سال تگزاپن صدفی در شرایط محیطی مناسب به دور از گرما، یخ زدگی، باران و نور خورشید نگه داری کنید. جهت افزایش دمای این ماده می توان از سیستم آب گرم تا بالاترین مقدار دمای ۶۰ درجه سانتی گراد استفاده کرد. از بخار فشرده برای بالا  بردن دما بهتر است، استفاده نشود، زیرا باعث خسارات می شود.

این ترکیب کاربردی در بسته بندی های پلاستیکی یا فولاد ضد زنگ محکم بسته می شود و نگهداری می شود و همینطور این ماده در بسته بندی 160 کیلوگرمی  به فروش می رسد.

دمای مناسب برای نگهداری کردن آن بین ۵ تا ۴۰ درجه سانتی گراد میباشد.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

سدیم لوریل اتر سولفات صدفی

سدیم لوریل اتر سولفات صدفی در پاک کننده‌ها به خصوص شوینده‌های سر و بدن کاربرد دارند. برای تولید شامپو از این ماده بسیار زیاد استفاده می‌شود چرا که ویسکوزیته را تنظیم می‌کند و کف را افزایش خواهد داد. چنین ترکیباتی رنگ و بو را نیز اصلاح می‌کنند. تگزاپون در مدل‌های معمولی و صدفی به تولید می‌رسد که معمولاً نوع صدفی آن را برای تولید انواع مواد شوینده نظیر شامپوها و صابون مایع استفاده می‌کنند.

 چنین ترکیباتی یک اتر سولفات فعال هستند که از یک الکل چرب خاص به صورت میانگین با دو مول اتیلن اکسید به تولید می‌رسند. چنین ترکیباتی در برابر یخ زدگی و رطوبت قدرت محافظت بسیار بالایی دارند و البته باید در ظروف دربسته تا یک سال نگهداری شوند. دمای ماندگاری چنین ترکیباتی از ۳۰ درجه سانتیگراد تا ۱۰ درجه سانتیگراد می‌باشد، البته این دمای نگهدارنده به ph این ماده بستگی دارد.

این سولفاکتانت آنیونی بی‌رنگ یک نوع ماده خمیری چسبناک زرد رنگ است که هیچ بویی ندارد. چنین ترکیباتی به عنوان یک ماده فعال زیست تخریب پذیر هستند و مقاومت آنها در برابر آب سخت بسیار زیاد است و برای طیف وسیعی از انواع مواد شوینده می‌توان از آنها استفاده کرد. سدیم لوریل اتل سولفات صدفی ترکیبی از سولفات سدیم آلکیل می‌باشد که باعث کاهش کشش سطحی آب در محلول‌های آبی نیز خواهد شد. 

به منظور افزایش رطوبت و به عنوان یک ماده خاص حتی در تولید مواد آرایشی و دارویی نیز از آنها استفاده می‌کنند. هر یک از انواع تگزاپن‌ها کاربردهای خاص خود را دارند که نوع صدفی آن برای مواد شوینده چون شامپو خاص است. قدرت تمیز کنندگی بالایی داشته و حتی قدرت کف کنندگی آن نیز بسیار زیاد می‌باشد.

کاربرد تگزاپون در رنگ

تگزاپون به عنوان یک ماده با قدرت چربی زدایی بالا و همچنین با دیگر ویژگی‌ها و خواص فیزیکی و شیمیایی برای تولید بسیاری از محصولات شوینده استفاده می‌شود. اما می‌توان به کاربرد تگزاپون در رنگ نیز اشاره کرد. اگر به مواد تشکیل دهنده برخی از انواع رنگ‌ها توجه کنید، نام تگزاپون را نیز می‌بینید که به عنوان یک ماده اولیه از آن برای تولید رنگ استفاده نموده‌اند. این مواد اولیه شوینده و بهداشتی به صورت سورفکتانت بی‌رنگ و بو می‌باشند. 

قدرت عملکرد این ماده بسیار زیاد است و به راحتی نیز در آب حل می‌شود. تگزاپون یا اسید فسفوریک را حتی در صنعت کشاورزی برای تولید کودهای شیمیای،  سموم پاک کننده، تولید دارو، فرآورده‌های غذایی و مکمل غذایی نیز استفاده می‌کنند. به دلیل ویژگی‌های خاصی چون پف دهندگی، سرعت بالا در انحلال آب، تولید کف، آمولیسیون کننده و غیر از آن استفاده می‌شود.

معمولا این مواد را در بشکه‌های ۱۱۰ تا ۲۰۰ کیلویی می‌توان برای صنایع تولید رنگ و دیگر مواد نظیر مواد شیمیایی تهیه کرد. از این ترکیبات نیمه شفاف که قدرت انحلال بالایی در آب دارند به عنوان یک سرفکتانت و عامل فرم ساز استفاده می‌شود. در واقع کیفیت شویندگی را بالا می‌برند و نیاز به شرایط نگهداری خاصی خواهند داشت. 

همین خاصیت شفاف و بی‌رنگ بودن آن باعث شده تا به راحتی رنگ شود و به همین سبب در صنعت تولید رنگ از آن استفاده می‌کنند. به دلیل قدرت انحلال در آب نیز از آن در فرایند سرد کننده نیز استفاده می‌شود. پس اهمیت کاربرد تگزاپون در ساخت رنگ‌های صنعتی و ساختمانی به سبب قدرت رنگ پذیری آن نیز می‌باشد. معمولاً چنین موادی در گرید صنعتی برای تولید رنگ کاربرد دارند.

روش ساخت تگزاپون

تگزاپون به عنوان یک ترکیب شیمیایی است که به صورت مایع و حتی گاهی نیز به شکل پودری و رشته‌ای از آن استفاده می‌کنند. این مواد در تولید مواد شوینده کاربرد بسیار زیادی دارند. در کارواش برای شستشوی ماشین قدرت تمیز کنندگی بسیار بالایی داشته و از بین برنده روغن و چربی است. برای تولید صابون، کرم و لوسیون نیز از آن استفاده می‌کنند. برخی از مواد چسبنده هستند و برای تولید پاک کننده مواد چسبنده نیز نقش مهمی دارد.

 چرا که برای از بین بردن مواد چسبنده بسیار قدرتمند است. برای تولید شوینده ماشین ظرفشویی، مواد اولیه آرایشی و دارویی و حتی محصولات مراقبتی نیز از آن استفاده می‌کنند. یکی از نکات مهمی که دوست دارید در رابطه با این ترکیب شیمیایی با آن آشنا شوید، روش ساخت تگزاپون است. تگزاپون را با نام سدیم لوریل اتر سولفات نیز می‌شناسند.

چنین ترکیباتی به صورت صنعتی از روغن هسته خرما یا روغن نارگیل به وجود می‌آیند. در واقع از اتو کتیلاسیون الکل دودسیل حاصل می‌شوند. ماده تولید از اتوکسیلاسیون را طی مرحله سولفوناسیون با اضافه کردن نمک سدیم خنثی خواهند نمود. در نتیجه این محصول نهایی در صنایع تولید تگزاپون مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

تگزاپون یک نوع ماده بسیار قوی است که قدرت نفوذ دیگر مواد شیمیایی به زیر پوست را افزایش می‌دهد؛ پس از تماس مستقیم آن با پوست جدا خودداری کنید. این ماده می‌تواند محافظ رطوبتی پوست را بشکند و در این صورت باعث خشکی پوست می‌شود. با افزودن کلرید سدیم به تگزاپن می‌توانید میزان ویسکوزیته آن را تنظیم کنید. توجه داشته باشید که این ترکیبات مقداری کمی نمک دارند که در صورت رقیق شدن با آب ویسکوزیته آنها کم است.

انواع تگزاپون

تگزاپون مواد اولیه‌ای است که برای تولید برخی از انواع مواد شوینده نظیر شامپو از آنها استفاده می‌شود. هر یک از انواع تگزاپون در محصولات شوینده کف زیادی تولید می‌کند. به طور کلی این مواد برای از بین بردن چربی‌ها به تولید می‌رسند و هیچ نیازی به افزایش دما و هم زدن ندارد. اما این دسته از مواد باعث تحریک پوست شده و به ساختمان دو لایه چربی پوست نیز آسیب جدی وارد می‌کنند؛ در واقع باعث خشکی پوست خواهند شد.

 تگزاپون‌ها دارای انواع مختلفی هستند و هر یک از انواع تگزاپون نیز با مشخصات خاصی برای تولید برخی از مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد. تگزاپون صدفی یک نوع از انواع این مواد می‌باشد که آن را با نام تگزاپون ۳۰ درصد نیز می‌شناسند. گرچه بسیاری از موادی که به عنوان کف زدا در مواد شوینده استفاده می‌شوند اما تگزاپون‌ها کف بسیار سبک دارند و غلیظ نیستند.

این دسته از مواد با دیگر افزودنی‌های مواد شوینده سازگاری دارند. البته تگزاپون قابلیت بازدارندگی داشته و شکل پذیری آن نیز بسیار عالی است. تگزاپون در آب قدرت انحلال بسیار بالایی دارد و به راحتی در آب حل می‌شود. از تماس مستقیم این ماده با چشم و پوست جدا خودداری کنید؛ چرا که در صورت تماس با چشم مشکلات زیادی به وجود می‌آورد. سعی کنید در صورت تماس سریعاً محل مورد نظر را شسته و به پزشک مراجعه نمایید. 

برای ایمنی بیشتر نیز هنگام استفاده از این مواد یا کار با ترکیبات شیمیایی خطرناک حتماً از دستکش، عینک ایمنی و ماسک استفاده کنید تا هیچ مشکل و خطری شما را تهدید نکند. چنین ترکیبات شیمیایی باید دور از دسترس کودکان نگهداری شود.


دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...