خاک دیاتومه (Diatomaceous earth) که با نام های دیگری از جمله خاک دیاتومید  و یا کیزلور (kieselguhr) نیز شناخته می شود نوعی خاک بوده که از بقایای فسیلی حاصل از جلبک های تک سلولی مربوط به خانوده جلبک های باسیلاریوفیس تشکیل شده است که در اسکلت آن حاوی مقادیر قابل توجهی از سیلیس می باشد و رسوبات آن نیز به صورت ریز دانه است.

از جمله ویژگی های خاک دیاتومه، داشتن چگالی بین 320 تا 640 کیلوگرم بر مترمکعب بوده است، که این قابلیت بارز، استفاده از آن را به نسبت سایر مواد رسوبی ریز دانه متمایز می کند. جالب استبدانید که، بیشتر قسمت های این ترکیب شامل عنصرهای سیلیس میباشد و وجود مقدار زیادی از سیلیس تاثیر زیادی در ایجاد مقاومت دیوار سلول دیاتوم و رشد نمو اسکلت این خاک داشته است. از دیگر موارد تشکیل دهنده خاک دیاتومیت می توان به وجود مقادیر کمی از آلومینیوم، فلزات قلیائی و آهن اشاره نمود.

کاربرد خاک دیاتومه

کاربردهای خاک دیاتومه:

 • فیلتر انواع نوشیدنی ها شامل نوشابه، دلستر، ماءالشعیر و آبمیوه ها
 • فیلتر آب استخر
 • کمک کننده فیلتر در تولید انواع داروها
 • صنایع رنگ، کاغذ سازی و عایق سازی
 • بهتر عمل کردن فیلتر در بسیاری از کارخانجات تولید کننده قند، شکر خام، روغن و گریس
 • تصفیه انواع آنتی بیوتیک ها
 • خمیر دندان
 • از بین برنده بسیاری از حشرات همچون: ساس، حشرات، انگل ها، آفات، ویروس ها و بقیه ی موجودات مضر
 • مکمل در خوراک حیوانات و دام
 • درمان سطح بالا کلسترول، سلامت پوست، ناخن، دندان ها، استخوان ها و مبارزه با پیری
 • انواع گوناگونی از محصولات آرایشی بهداشتی و مراقبت از پوست
 • مواد ضد کک و شفاف کننده در تولید مواد غذایی، مکمل‌ها و داروها، رب‌ها و رنگ‌ها

اسپیناس شیمی
مرجع فروش
مواد اولیه شیمیایی، مواد اولیه شامپو، اسید فسفریک صنعتی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

خرید خاک دیاتومه

برای خرید خاک دیاتومه نکات بسیار قابل توجهی هستند که باید تک تک آنها را بررسی کرد. این خاک هم اکنون در گریدهای غذایی و صنعتی تولید می‌شود. شما باید هنگام خرید خاک دیاتومه توجه داشته باشید که به چه نوع گریدی احتیاج دارید و البته نوع کاربرد شما چیست؟

حتی باید هدف از استفاده خاک دیاتومه را بدانید. این خاک‌ها برای سمزدایی قابل استفاده هستند و می‌توانند به راحتی با انگل‌ها مبارزه کنند. به همین سبب برای تولید بسیاری از محصولات ضد انگل و سمزددا می‌توان آنها را مورد استفاده قرار داد. حجم خرید خود را مشخص کرده و به تناسب نوع نیاز خود اقدام به خرید خاک دیاتومه کنید.

اکنون نوبت به آن است تا سطح کیفیت و برند را در نظر بگیرید؛ پس به همین منظور به دنبال بهترین شرکت‌های تولید کننده یا توزیع کننده خاک دیاتومه باشید.

توجه به ایمنی این ماده اهمیت بسیار زیادی دارد و البته برای انسان و محیط زیست یک محصولی ایمن محسوب می‌شود. در واقع خاک دیاتومه غیر سمی است و می‌توان در صنایع مختلفی از آن استفاده نمود. از استنشاق گرد و غبار این خاک اجتناب کنید؛ چرا که برای سلامتی دستگاه تنفسی خطرآفرین است.

اسپیناس شیمی قابل اعتمادترین فروشگاه بزرگ مواد و ترکیبات شیمیایی می‌باشد. تمامی محصولات مورد نیاز دسته مواد شیمیایی و مواد اولیه کاربردی در حوزه‌های مختلف را می‌توانید از آن تهیه کنید. این مجموعه با سال‌ها تجربه و جلب توجه مشتریان به اصول خود پایبند است.

همیشه محصولاتی درجه یک و با کیفیت عرضه می‌کند و محصولات آن نیز قیمت مقرون به صرفه‌ای دارند. دسترسی به محصولات این مجموعه کار بسیار راحتی است و می‌توانید همین حالا بدون هیچ دغدغه‌ای اقدام به خرید خاک دیاتومه کنید.

قیمت خاک دیاتومه

برای خرید خاک دیاتومه قطعاً به دنبال بهترین مراکز فروش هستید. در فروشگاه‌های معتبری نظیر مجموعه اسپیناس شیمی بهترین خاک دیاتومه را با کیفیت عالی تهیه می‌کنید. انتخاب یک مرکز فروش تاثیر بسیار زیادی روی قیمت خاک دیاتومه دارد.

اکنون اگر از مجموعه اسپیناس شیمی خرید خود را انجام دهید، به مقرون به صرفه‌ترین قیمت خاک دیاتومه در بازار دسترسی دارید. البته با حذف واسطه‌ها و خرید مستقیم از مجموعه اسپیناس شیمی قیمت‌ها نیز کاملاً اقتصادی خواهند بود. روی قیمت خاک دیاتومه پارامترهای بسیار زیادی تاثیر می‌گذارد، از این رو باید به بررسی تک تک این پارامترها بپردازید.

 این هاک در گریدهای مختلفی تولید شده است، بنابراین قیمت خاک دیاتومه نیز در گردهای مختلف آن کاملاً متفاوت خواهد بود. حتی در دوزهای مختلفی می‌توانید با سطح کیفیت متنوع این خاک را تهیه کنید‌ و قطعاً که در هر صورت قیمت خاک دیاتومه برابر نیست. نوع بسته‌بندی این خاک هنگام خرید نیز مورد توجه قرار دارد.

شما باید خاک دیاتومه را با بهترین کیفیت بسته‌بندی تهیه کنید که از شرایط نامناسب بسیار زیادی محفوظ شود. میزان خرید خود را مشخص کنید، چرا که حجم خرید به شدت قیمت خاک دیاتومه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

نوع کاربرد خاک دیاتومه نیز اهمیت دارد؛ چرا که خاک دیاتومه برای کاربردهای مختلف با مشخصات متنوعی عرضه می‌شود. قبل از اینکه سفارش خود را نهایی کنید، برای اطمینان بیشتر از روش خرید آنلاین، این فرصت برای شما مهیا شده تا به بررسی قیمت خاک دیاتومه در فروشگاه‌های اینترنتی مختلف بپردازید.

 در مجموعه اسپیناس شیمی و دیگر مراکز توزیع قیمت این خاک را بررسی کرده و سطح کیفیت آن را نیز بسنجید. مطمئن باشید که کیفیت و قیمت خاک دیاتومه در مجموعه اسپیناس شیمی کاملاً مقرون به صرفه‌تر و بهتر از دیگر مراکز فروش خواهد بود.

فرمول شیمیایی خاک دیاتومه

خاک دیاتومه یک نوع خاک مخصوصی است که از بقایای فسیل جلبک تک سلولی حاصل می‌شود. معمولاً جلبک‌های تک سلولی که پوستی سخت دیاتوم دارند به صورت فسیل شدن بقایای آنها به یک خاک مخصوصی تبدیل می‌گردد. امروزه این خاک برای تولید محصولات بسیار مختلفی به کار می‌رود.

 فرمول شیمیایی خاک دیاتومه DE یا همان دی اکسید سیلیکون خالص غیر سمی می‌باشد. این خاک به صورت طبیعی در سنگ رسوبی نیز قابل استخراج است. از این خاک ختی در صنایع مختلف برای تولید حشره کش آلی، صنعت داروسازی، صنعت آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی، فیلتر استخر و غیره می‌توان از آن استفاده نمود.

این خاک را در درجه‌های بسیار مختلفی می‌توانید به تناسب نوع کاربرد خود تهیه کنید. برای کاربرد در صنایع مختلف در گریدهای بسیار متنوعی تولید می‌شود که هر یک خواص متنوعی دارند.

قدرت جاذبه آن‌ها بسیار بالا است و به همین سبب از رشد کپک، قارچ و عوامل میکروبی جلوگیری می‌کند. این پودر جاذب را ۸۸ درصد سیلیس تشکیل می‌دهد. یک نوع ماده نرم و سفیدی است که تحت عنوان رنگدانه برای تولید سرامیک، کاشی، آجر، کاغذ، رنگ، پلاستیک و حتی مواد شوینده نیز می‌توان از آن استفاده نمود.

 خاک دیاتومه درخشندگی را کاهش داده و باعث افزایش ویسکوزیته می‌شود. این خاک تا چهار برابر وزن خود قابلیت جذب آب را دارد و به همین سبب برای تصفیه روغن و چربی قابل استفاده است. هم اکنون گریدهای غذایی و صنعتی یا استخری این خاک در بازار وجود دارد.

معمولاً گرید غذایی خاک دیاتومه از منبع آب شیرین و به صورت خالص است؛ اما گرید صنعتی آن از منابع آب نمک تهیه می‌شود و دارای آلاینده‌های بسیاری می‌باشد.

خرید خاک دیاتومه ساس

شما افرادی که قصد خرید خاک دیاتومه ساس دارید، آیا می‌دانید این نوع خاک دیاتومه چیست و چه کاربردی دارد؟ این نوع خاک پودری که از جلبک فسیل شده حاصل می‌شود، راه حلی مفید برای از بین بردن ساس است. ساس یک نوع حشره‌ای از خانواده بستر ساسان می‌باشد که یک کک بزرگ محسوب می‌شود.

 این حشره در لای درز تشک و بالش به شدت دیده شده و سریعاً نیز کل خانه را در بر می‌گیرد. این حشرات حتی نیش بدی داشته و گزیدگی آنها نیز با سوزش بسیار زیادی همراه است. از حشره کش‌های بسیار زیادی برای از بین بردن ساس استفاده می‌کنند.

 اما خرید خاک دیاتومه ساس توصیه می‌شود. اگر از وجود ساس در منزل خود رنج می‌برید، برای از بین بردن آن بهترین و کاربردی‌ترین روش استفاده از خاک دیاتومه ساس می‌باشد.

این خاک آفات و حشرات را به طور کلی از بین می‌برد و با چسبیدن به بدن حشرات آنها را می‌خشکاند و در نتیجه باعث نابودی آنها خواهد شد. این خاک از نظر نوع مواد تشکیل دهنده رنگ‌های متنوعی نیز دارد و هنگام خرید می‌توانید آن را به رنگ زرد، سفید، صورتی، خاکستری و قرمز تهیه کنید.

از نکات مهم خرید توجه به اشکال متفاوت آن است که معمولاً در شکل‌های پهن، مسطح و گرد در بازار وجود دارد. این خاک دارای حفره‌های ریز بسیار زیادی است. معمولا قدرت جذب مولکولی موم اپیکوتیکول حشره بسیار زیاد می‌باشد. با توجه به این قدرت جذب بالا در تماس با خاک دیاتومه خراش برمی‌دارد و در نتیجه آب بدن ساز خشک شده و حشره از بین می‌روند. اکنون خرید خاک دیاتومه ساس را می‌توانید در فروشگاه اسپیناس شیمی به صورت اینترنتی نهایی کنید.

خرید خاک دیاتومه در تهران

خرید خاک دیاتومه در تهران و یا در هر مرکز فروشی به منظور کاربردهای فراوان این نوع خاک است. هدف ما تنها خرید خاک دیاتومه نیست، بلکه کیفیت عملکرد این خاک نیز برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد. چنانچه این خاک کیفیت مطلوبی نداشته باشد، پس تاثیرات آن در صنایع مختلف نیز به شدت کاهش می‌یابد.

 از این رو خرید خاک دیاتومه در تهران قابل توجه‌تر از دیگر مراکز فروش مختلف است. در این مجموعه معتبر کیفیت تمامی محصولات عالی می‌باشد؛ چرا که مستقیماً از درب شرکت بدون هیچ واسطه‌ای خرید خود را انجام می‌دهید. در صورت عدم دخالت واسطه‌ها هیچ دلیلی بر بی‌کیفیت بودن محصولات یک مجموعه معتبر نخواهد بود.

این خاک دیاتومه به عنوان افزودنی غذا در برخی از کشورها نظیر آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای دفع آفات، ساس و حشرات قدرت بسیار بالایی دارد. پایداری این خاک بدبو بسیار بالا است و هرگز تحت تاثیر گرما تجزیه نمی‌شود.

شرایط نگهداری از آن اهمیت دارد، پس حتی در شرکت‌های تولید و توزیع کننده نیز باید در شرایط پایدار و استانداردی از آن نگهداری کنند. تنها تولید یک محصول با کیفیت کافی نیست، بلکه نگهداری از آن نیز اهمیت دارد؛ به ویژه اینکه در بسته‌بنده‌های با کیفیت و مخصوصی نیز آن را عرضه نمایند.

 هم اکنون در مجموعه اسپیناس شیمی می‌توانید اقدام به خرید بهترین خاک دیاتومه بازار کنید. توجه داشته باشید که خاک دیاتومه با قیمت‌های متنوع نیز عرضه می‌شود که به کیفیت آن بستگی دارد. پس در بسیاری از مراکز فروش گول قیمت‌های پایین را نخورید. خرید از مراکز قابل اعتماد یک توسعه مهمی است که باعث می‌شود به با کیفیت‌ترین خاک دیاتومه بازار به قیمت ارزان دسترسی پیدا کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...