سدیم بی کرومات (سدیم دی کرومات،بی کرومات سدیم) ترکیبی معدنی با فرمول مولکولی Na2Cr2O7 است. عموما از فرم 2 آبه سدیم دی کرومات استفاده میکنند به فرمول مولکولی Na2Cr2O7.2H2O

در سالهای اخیر دی کرومات سدیم یک عامل اکسید کننده قوی بوده و میتوان گفت دی کرومات سدیم دارای یک ماهیت بسیار خورنده بوده است. به طور معمول این ماده شیمیایی برای تولید کردن بقیه ی ترکیبات کروم به کار میرود. ولی بیشتر اوقات برای  تصفیه کردن فلزات، نگهدارنده های چوب، تولید کردن انواع رنگ ها و همچنین بسیاری زا مواد شیمیایی آلی و به عنوان یک بازدارنده خوردگی هم کاربرد بسیاری داشته است.

جالب توجه است که، سدیم دی کرومات بسیار مشابه پتاسیم دی کرومات است. این ماده بسیار خورنده است و در آبکاری انواع فلزات اکسید کننده میباشد، در تولید کردن انواع رنگدانه ها، سرامیک و منسوجات کاربرد دارد. توجه نمایید که این ترکیب شیمیایی بی بو است و دارای قابلیت انحلال در آب، متانول و اتانول را داشته است. به صورت نرمال از این ماده شیمیایی به عنوان یک  بازدارنده خوردگی استفاده میگردد. بخارهای کروم با اضافه شدن حرارت در  طبیعت آزاد میشود و این ماده سمی است.

خرید دی کرومات سدیم

دی کرومات سدیم یک نوع ترکیب غیر عالی است که برای تولید بسیاری از مواد از آن استفاده می‌کنند. برای خرید دی کرومات سدیم چند پارامتر مهم را باید به خاطر بسپارید. ابتدا باید بدانید که این ترکیب غیرعالی را با نام سدیم دی کرومات نیز می‌شناسند. این ماده دارای ۲۶۱.۹۷ گرم بر مول جرم مولی است. از نکات مهم خرید، قبل از بررسی قیمت دی کرومات سدیم توجه به مشخصات ظاهری ماده است. 

این ترکیبات تقریباً به رنگ نارنجی تا قرمز هستند و در غیر این صورت کیفیت مطلوبی ندارند. به بلورین بودن آن نیز توجه داشته باشید چرا که به شکل دانه‌های بلوری تولید شده‌اند. البته از حرارت دادن آن بپرهیزید چرا که ذرات سمی کروم از خود انتشار می‌دهد که زیان آور است. حجم خرید دی کرومات سدیم باید مشخص شود.

در واقع این محصول را در بسته‌بندی‌های چند کیلویی توزیع می‌کنند و شما بر اساس نوع نیاز خود این ماده عالی را می‌خرید. همچنین باید درصد خلوص سدیم کرومات نیز مورد توجه قرار بگیرد و معمولاً با درصد خلوص ۹۹ درصد توزیع می‌شوند. این ترکیبات پرکاربرد خورنده هستند و جزو عوامل اکسید کننده به شمار می‌روند. با توجه به این خاصیت‌ها برای تولید انواع ترکیبات شیمیایی کروم از آن استفاده می‌شود. 

توجه به نوع کاربرد نیز از پارامترهای مهم خرید است. از این رو می‌توان گفت برای حفاری، تولید رنگ، پردازش فلزات و غیره نیز کاربرد دارد. در مجموعه اسپیناس شیمی انواع مواد غیرعالی یا شیمیایی را با مطلوب‌ترین کیفیت تهیه می‌کنید. اگر به دنبال مطلوب‌ترین سدیم دی کرومات در بازار هستید، همین حالا از اسپیناس شیمی سفارش خرید خود را ثبت نمایید.

قیمت سدیم دی کرومات

بررسی قیمت سدیم دی کرومات از پارامترهای مهم خرید این محصول است. تمامی مشخصات فیزیکی و شیمیایی سدیم دی کرومات تعیین کننده قیمت این ماده هستند. حتی نوع کاربرد چنین ترکیباتی نیز روی قیمت آنها تاثیر بسیار فراوانی دارد. اگر شما از مجموعه اسپیناس شیمی خرید خود را انجام دهید به با کیفیت‌ترین سدیم دی کرومات بازار دسترسی پیدا می‌کنید.

 همچنین در این مجموعه قیمت خرید سدیم دی کرومات به زیر قیمت بازار عرضه می‌شود. پس دسترسی به مقرون به صرفه‌ترین قیمت بازار تنها در مجموعه اسپیناس شیمی امکان‌پذیر است. اما چند پارامتر مهم یا خواص فیزیکی این ماده که روی قیمت آن تاثیر می‌گذارند شامل موارد زیر هستند:

جرم مولکولی ماده را باید بررسی کنید چرا که این پارامتر قیمت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. سدیم دی کرومات با جرم مولکولی ۲۶۱.۹۷ گرم بر مول عرضه می‌شود.

آیا می‌دانید نقطه ذوب این ماده چند است؛ در واقع تحت تاثیر چه دمایی ذوب می‌شود؟ این ماده با نقطه ذوب ۳۵۶.۷ درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار می‌گیرد و این نقطه ذوب روی قیمت ماده تاثیر بسیار زیادی دارد.

دانسیته را در نظر بگیرید و معمولاً این ترکیب با دانسته ۲.۵۲ گرم بر سانتی‌متر مکعب عرضه می‌شود.

روش تولید و نوع مواد تولیدی این محصول نیز مورد توجه هستند. این ماده از واکنش اسید سولفوریک و کرومات سدیم در اثر مخلوط سنگ معدن، سنگ آهک و غیره حاصل می‌شود.

کاربرد سدیم دی کرومات نیز بسیار مورد توجه است، هر چقدر اهمیت کاربرد این ماده بیشتر باشد قیمت آن را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. به کارگیری این ترکیبات برای فلزکاری، رنگدانه‌ها، محصولات ارگانیک و غیره اهمیت بسیار زیادی دارد.

از این روش خرید مناسب برای دسترسی به این مواد استفاده کنید. روش خرید آنلاین مقرون به صرفه‌ترین روشی است که با استفاده از این روش مستقیماً این ترکیبات را با حذف واسطه‌ها به قیمت ارزان می‌خرید.

ویژگی های دی کرومات سدیم

 1. این ماده دارای جرم مولکولی 261-298 گرم بر مول میباشد.
 2. مشخصات ظاهری این ترکیب شیمیایی کریستال های نارنجی رنگ بی بو هستند.
 3. دارای دانسیته 54/2 گرم بر سانتی متر مکعب بوده است.
 4. نقطه ذوب و جوش این ماده به ترتیب شامل 7/356 و 400 درجه سلسیوس میباشد.

به ویژه در زمانیکه در واکنش پذیری و در بسیاری از خصوصیات  فیزیکی با این حال که نمک سدیم محلول در اب است و اکی والان آن بسیار کم  میباشد.

کاربرد های دی کرومات سدیم

 • اخیرا از سدیم بی کرومات برای جلوگیری کردن از خوردگی در صنایع گوناگون استفاده می شود. در حالت کلی این ماده باعث آسانتر شدن تمیزی فلزات میشود و چسبندگی رنگ به سطح را بهتر میکند.
 • امروزه این ترکیب در ساخت رنگدانه های کرومات معدنی نقش مهمی داشته است، که در آن پایدار در نور رنگ ها را در طیفی گسترده به دنبال دارد.
 • به عنوان یک ماده افزودنی سدیم دی کرومات به کار میرود و منجر میشود که به رنگ های اسیدی برای بالا رفتن سرعت و بهتر شدن ویژگی رنگ آمیزی اضافه شود.
 • این ماده امروزه به نام یک اکسید کننده عالی در تولید کردن ویتامین K و موم به کار برده میشود.
 • در ترکیبات بسیاری از فرم کرومات (VI) استفاده شده است. بعنوان نمونه به اسم یک مهار  کننده خوردگی ،نگهدارنده های چوب ، جوهر ، رنگدانه ها و بسیاری از محصولات گوناگون…
 • بیشتر از کروم به اسم یک روکش و ساخت فولاد ضدزنگ، در گالواینزه و آبکاری، دباغی چرم و تولید نساجی  مورد کاربرد بسیار زیادی داشته است.
 • جالب توجه که از این ترکیب برای استفاده کردن در درجه حرارت های بالا برای انجام لعاب، سرامیک و تولید کردن انواع شیشه های رنگی و لعاب استفاده بسیاری میشود.

نکات ایمنی این ماده شیمیایی

توجه فرمایید که این ماده شیمیایی در صورت حرارت دادن گاز های سمی متساعد می کند و لازم است شما عزیزان از تجحیزات ایمنی ازمیشگاه استفاده نمایید.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...