روغن آفتابگردان از تحت فشار قرار دادن دانه های گیاه آفتابگردان  (Helianthus annuus) حاصل می شود. این روغن اغلب به عنوان یکی از روغن های  سالم مطرح می شود و حاوی اسید های چرب غیراشباع است که دارای فواید زیادی  برای سلامتی مانند سلامت قلب هستند، هر چند که مصرف بیش از حد این روغن می  تواند مانند همه روغن ها خطراتی برای سلامتی شما داشته باشد.

انواع مختلف روغن آفتابگردان
به طور کلی چهار نوع مختلف از روغن آفتابگردان وحود دارد که همه این روغن  ها از دانه های گیاه آفتابگردان گرفته شده اند و دارای انواع مختلف و  ترکیبات متنوع اسیدهای چرب هستند:
- روغن با لینولئیک اسید بالا (68% لینولئیک اسید)
- روغن با اولئیک اسید متوسط (65% اولئیک اسید)
- روغن با اولئیک اسید بالا (82% اولئیک اسید)
- روغن با اولئیک اسید و استئاریک اسید بالا (72% اولئیک اسید و 18% استئاریک اسید)

لینولئیک اسید که به عنوان امگا شش از آن نام برده می شود، چندین پیوند  دوگانه دارد. اولئیک اسید نوعی امگا 9 است و دارای یک پیوند دوگانه است.  این ویژگی ها باعث ایجاد حالت مایع روغن آفتابگردان در دمای اتاق می شود.  هر دو اسید چرب لینولئیک اسید و اولئیک اسید منابع مهم انررژی بدن هستند و  به استحکام و توانایی بافت ها و سلول ها کمک می کنند. با این وجود روش های  مختلف پخت و پز می تواند بر سلامت افراد تاثیرگذار باشد.
روغن آفتابگردان با میزان اولئیک اسید بالا میزان بیشتری از اسیدهای چرب با  یک پیوند غیر اشباع و میزان کمتری از اسیدهای چرب چند غیر اشباع را دارند.
یکی از انواع روغن های آفتابگردان موجود در بازار حاوی استئاریک اسید و  اولئیک اسید بالا است که در دمای اتاق جامد است و موارد استفاده مختلفی در  پخت و پز دارد.

به طور کلی بعضی از انواع مختلف روغن آفتابگردان در پخت و پز خانگی مورد  استفاده قرار نمی گیرند و اغلب در غذاهای بسته بندی، بستنی، شکلات و سرخ  کن های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

ترکیبات تغذیه ای روغن آفتابگردان
تمام روغن های آفتابگردان حاوی صد در صد چربی و مقدار کمی ویتامین E هستند.  روغن آفتابگردان حاوی پروتئین، کربوهیدارت، کلسترول یا سدیم نیست. 

پخت و پز با روغن آفتابگردان
روغن آفتابگردان یکی از روغن های چندمنظوره در پخت و پز است که نقطه دودی  معادل 230 درجه سانتی گراد دارد و می تواند دماهای بالا را تحمل کند. این  روغن رنگ خنثی دارد و دارای طعم ضعیفی از آجیل است که این ویژگی ها آن را  به یکی از روغن های مناسب برای انواع روش های پخت و پز تبدیل می کند.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...