روغن بادام تلخ دارای فواید بسیاری بوده و استفاده ی خارجی آن برای بخش‌های متفاوت بدن از پوست و مو گرفته تا سردرد و گرفتگی عضلات مفید میباشد. جالب توجه است که بدانید که بادام تلخ دارای یکسری مواد سمی بوده و ازاین جهت برای مصرف کردن داخلی بسیار اندک مورد کاربرد قرار می‌گیرد، آن هم لازم به تجویز پزشک متخصص میباشد. ازاین رو باید این روغن  را برای مصارف خارجیاستفاده نمایید.

جالب است بدانید که نیمی از روغن بادام تلخ تشکیل شده از بنزآلدهید، گلیکوسید آمیگدالین و هیدروژن سیانید یا همان اسید هیدروسانیک میباشد و همچنین پنجاه درصد الباقی شامل چربی‌های تک غیراشباع میباشد که تشابهاتی با روغن بادام شیرین وجود داشته است. در زیر شما را با مضرات و تعدادی از فواید روغن بادام تلخ آشنا کرده ایم.

از جمله مضرات روغن بادام تلخ میتوان به مورد زیر اشاره کرد:

  • این  روغن تشکیل شده از مواد خطرناک و سمی میباشد که فقط برای مصارف خارجی توصیه شده است و  خوراکی نمیباشد.لازم به دقت این نکته است که فقط در موارد ویژه، از دوز بسیار کم این  روغن که به وسیله ی پزشک تجویز شده برای مصارف خوراکی میباشد، استفاده نمایید همچنین از مصرف کردن این روغن به هر شکل مخصوصا بانوان بادار و نوزادان خودداری گردد.

از جله فواید مصرف کردن روغن بادام تلخ میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از این ماده برای پایین آورنده‌ی تب استفاده ی زیادی میشود به این صورت که مواد  تلخ شامل ترکیبات آلکالینی میباشند که بسیار سمی هستند. جالب توجه است که سمی و تلخ بودن  این روغن از رشد کردن باکتری،‌ ویروس و میکروب پیشگیری میکند و ازاین رو اگر فرد  بیمار تب‌دار باشد، این بیماری درمان می شود. لازم به دقت این نکته است که  از این روغن در دوز های بسیار کم برای درمان تب استفاده نمایید. به همین دلیل است که در  دوا های گذشته از ترکیبات تلخ برای درمان تب استفاده میکردند.
  • یکی دیگر از فواید مصرف روغن بادام تلخ  می‌توان به داشتن خاصیت ضد میکروبی آن اشاره کنیم. همان‌طور که گفتیم روغن این  بادام دارای هیدروژن سیانید و بنزآلدهید بوده است که از بین برنده‌ی میکروب‌ها، انواع ویروس‌ها و باکتری‌ها می باشد.به همین علت از این ماده‌ برای از بین بردن قارچ و  میکروب استفاده می‌گردد.
  • این ماده به عنوان تسکین دهنده ی درد نقش بسیار مهمی دارد. جالب توجه است که بدانید که گلیکوسید آمیگدالین موجود در روغن بادام تلخ می‌تواند بر رویسیستم عصبی تأثیر گذار بوده و از این برای از بین برنده‌ی حس درد میباشد. لازم به دقت است که این روغن فقط برای استعمال خارجی مصرف شده و مصرف خوراکی آن  می‌تواند باعث بیهوشی شما بشود. دقت فرمایید در زمان سردرد می‌توانید این روغن را با  سرکه ترکیب کنید و بر روی پیشانی بمالید.
  • ازجمله فواید مهم این ماده درمان گرفتگی عضلات بوده که همانطور که گفتیم روغن بادام تلخ می‌تواند به تسکین درد و برطرف کردن گرفتگی  زانو و اسپاسم عضلات کمک بسیاری کند. لازم است اگر در زمان ورزش کردن دچار گرفتگی  عضلات شدید، چند قطره از این روغن را بر روی ناحیه‌ی دچار گرفتگی ریخته و  کمی ماساژ بدهید. بعد از گذر مدت زمانی کم کم گرفتگی شما از بین خواهد رفت.
  • در حال حاضر تحقیقات جدید نشان داده‌ شده که روغن بادام تلخ به دلیل وجود داشتن ماده‌ی هیدروژن  سیانید یا اسید هیدروسیانیک برای مقابله با سلول‌های سرطانی و همچنین ترمیم کردن و رشد سلول‌های سالم بسیار مفید واقع میگردد.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.


دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...