روغن سیلیکون 1000 (Silicone Oil 1000) ترکیبی به حالت مایع و شفاف است.

این روغن به سبب شفافیت بالا و همچنین کیفیت مطلوبی که دارد، به عنوان یک پلیمر مایع 100 درصد مودیمیل سیلوکسان مطرح می باشد. روغنهای سیلیکون به دلیل آنکه کشش سطحی کمی دارند به سهولت بر روی سطوح قابلیت پخش دارند. همچنین این روغنها در قیاس با روغنهای گوناگون هیدروکربنی و مواد معدنی دارای قابلیت فشردگی بالایی هستند. 

از جمله ویژگی این ترکیب شیمیایی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • روغن سیلیکون دارای فرمول شیمیایی C2H8O2Si است.
  •  ای ترکیب دارای جرم مولکولی 92.17 گرم/ مول هست.
  • نام شیمیایی این ترکیب پلی متیل سیلوکسان میباشد.
  • این ترکیب شیمیایی در دمای اتاق به صورت مایع شفاف بوده است.
  • همچنین این ماده اشتعال پذیر بوده و دارای نقطه اشتعال 300 درجه سانتیگراد میباشد.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد روغنهای سیلیکون مقاومت آنها در دماهای بالا و پایین است. این عامل سبب ایجاد مقاومت بالا در برابر خرابی توسط برشهای مکانیکی می شود. همچنین این ویژگی سبب کاربرد گسترده آن در صنایعی گوناگون مانند صنایع دارویی و خودروسازی شده است. 

این ماده دارای خاصیت های متفاوتی میباشد از جمله: 

  • همانطور که در ابتدا اشاره کردیم این ترکیب دارای کشش سطح پایین بوده و به  راحتی بر روی سطح پخش می شود و در مقایسه با روغن های هیدروکربنی و مواد  معدنی مقدار تراکم بالایی داشته باشند.
  • پلیمرهای سیلوکسان دارای خواصی همچون مقاومت بسیار بالا و قابل ملاحظه ای در برابر تنش ، اکسیداسیون و همینطور هیدرولیز دی الکتریک بالا می باشند.

کاربرد روغن سیلیکون 1000

  • برای بهترین نتیجه روغن سیلیکون 1000 ابتدا سطوح را به صورت مکانیکی و سپس با پاک کننده تمیز کنید. محصول را با قلم مو، روغن کشویی یا با فرو بردن نازک به طور صاف بمالید از اضافه کار خودداری کنید. فقط با روان کننده های مناسب مخلوط کنید. پلاستیک های مبتنی بر سیلیکون، به عنوان مثال لاستیک سیلیکون می تواند از طریق روغن سیلیکون تحت تأثیر قرار گیرد. در مناطق کشویی با اکسیژن خالص استفاده از روغن سیلیکون 1000 مجاز نیست، کدورت را نمی توان حذف کرد. کدورت هیچ تاثیری در کیفیت محصول روغن سیلیکون 1000 ندارد.
  • یکی از کاربرد های سیلیکون ها در صنایع آرایشی و بهداشتی می باشند. این سیلیکون  ها دارای کشش سطحی کمتری نسبت به روغن و آب بوده و راحت تر می توانند بر  روی سطوح گسترش پیدا کنند. به همین دلیل است که استفاده از این ماده در کرم  ها باعث ایجاد حس سبکی و نرمی می شود. همچنین این ماده برای مو ها نیز از خشکی و زبری مو ها تقریبا کمتر می کنند.

اطلاع و انجام نکات ایمنی در مورد روغن سیلیکون 1000 بسیار مهم است. چرا که  از آن در محصولاتی که مستقیما با پوست ما سروکار دارند استفاده می شود.  سیلیکون به سختی جدا می شود و می تواند روی پوست شما جمع شود و منجر به  آکنه گردد.

در هنگام استفاده از این ماده ی شیمیایی از عینک آزمایشگاهی، دستکش و ماسک حتما استفاده فرمایید.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.


دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...