ستریمونیوم کلراید

Cetrimonium chloride

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

ستریمونیوم کلراید جذاب‌ترین ماده نیست، اما یک ترکیب موجود در فرمولاسیون محصولات بهداشتی است.ستریمونیوم کلراید یک ماده ضد استاتیک است که نقش حالت دهندگی مو  و نرم کننده  را در فراورده های مو دارد.

جالب توجه است که ستریمونیوم کلراید به صورت یک آمونیوم چهارتایی بوده، که کاربرد بسیاری در بسیاری از ترکیبات ماده های ضد عفونی کننده ستریمید داشته است. درحال حاضر ستریمید یک ترکیب از نمک های آمونیوم کواترنر گوناگون از جمله کلرید ستریمونیوم (CTAC) میباشد. در سالهای پیش، این ماده برای بار اول به اسم یک پاک کننده ترکیبی و ضد عفونی کننده پوست به وسیله ی بارنز در سال 1942 شناخته شد.

ستریمونیوم کلراید یا ستریمونیوم کلراید نقش مهمی به عنوان یک سورفکتانت یک کاتیون داشته که دارای به اسم ستیل تری متیل آمونیوم کلراید هم شناخته میشود. قابل توجه است که این ماده دارای فرمول شیمیایی C۱۹H۴۲ClN یک ترکیب شیمیایی همراه با شناسه پاب‌کم ۸۱۵۴ است. ستریمید حاوی خاصیت ضد عفونی کننده‌ای مفید، از مواد شوینده عالی و همراه با کمترین سمیت به کار میرود. ستریمید تاثیر بسزایی بر نفوذپذیری غشاء و فرآیندهای غشایی داشته است که برای درماتیت سبوروئیک و پاکسازی زخم بسیار تجویز می‌گردد.

ویژگی های ستریمونیوم کلراید:

شکل ظاهری این ترکیب
به صورت یک مایع شفاف بی رنگ تا کمی زرد رنگ
جرم مولکولی
 ۳۲۰٫۰۰ گرم بر مول
درجه خلوص
30% و 50% و 70%
PH
5_9

ستریمونیوم کلراید به اسم نرم کننده ومواد اولیه آرایشی در تولید کننده انواع شوینده موی سر استفاده میشود. این ماده با انواع متنوعی از سورفاکتانت‌های غیر یونی، سورفاکتانت‌های کاتیونی و بعضی از حلال‌های قطبی سازگار میباشد.

خاصیت ستریمونیوم کلراید

 • ستریمونیوم کلراید باعث درخشندگی موها میشود.
 • ستریمونیوم کلراید باعث دفع الکتریسته ساکن موها میشود.
 • ستریمونیوم کلراید منجر به حالت دهندگی موها می شود.
 • ستریمونیوم کلراید به عنوان ماده شیمیایی دارای اثر دهی بالایی در انواع نرم کننده ی موی سر شما داشته است.
 • ستریمونیوم کلراید به علت داشتن خاصیت ضد عفونی کنندگی کاربرد بسیاری در صنایع شوینده دارد.
 • ستریمونیوم کلراید باعث خنثی کردن مقدار زیادی از بارالکتریک منفی روی سطوح پارچه و همچنین موی سر میشود.

بیشتر بخوانید: کارنوباواکس

 کاربرد ستریمونیوم کلراید

 • همانطور که گفتیم ستریمونیوم کلراید یک ترکیب شیمیایی آمونیوم چهارتایی است، که در ترکیب انواع ماده ضد عفونی کننده‌ ستریمید استفاده میشود. از جمله نمک های آمونیوم کواترنر گوناگون ستریمید میتوان به ستریمونیوم کلراید (CTAC) اشاره کرد.
 • جالب توجه است که این ماده شیمیایی همراه با نرم کردن کوتیکول‌های مو، آن‌ها را صاف میکند و به  آن‌ها اجازه می‌دهد تا به آسانی باز بشوند و ظاهری مشابه ابریشمی به مو بدهد.
 • بیشتر اوقات از ستریمید بر نفوذپذیری غشاء و همینطور تاثیر گذاری بر فرآیندهای غشایی استفاده میشود که برای بسیاری از  درماتیت سبوروئیک و پاکسازی زخم تجویز می‌گردد.
 • همچنین از جمله کاربرد های این کرم های دارشتن Cetrimonium chloride به علت داشتن فعالیت ضد باکتریایی بوده است. همچنین بسیاری از باکتری ‌های گرم مثبت و همراه با صابون‌ها و بقیه ی سورفکتانت‌های آنیونی ناسازگار میباشند.

از جمله نکات ایمنی اینست که، براساس پنل تخصصی CIR، آن‌ها نتیجه گرفته شده که، این مواد شیمیایی” برای کاربرد در محصولات شستشو ایمن  بوده و در غلظت‌های زیاد 0.25 برای استفاده مطمئن هستند.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی،اسید سیتریک خشک، بی کربنات آمونیوم، اتیل گلایکول

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

ستریمونیوم کلراید برای مو

ستریمونیوم کلراید یکی از ترکیبات شیمیایی با جرم مولی ۳۲۰ گرم بر مول است. این ماده شیمیایی نوعی سورفکتانت کاتیونی می‌باشد که ویژگی‌های منحصر به فرد بسیار زیادی دارد. ستریمونیوم کلراید برای مو بسیار ارزشمند است. این ترکیب شیمیایی یک نوع نرم کننده فوق العاده عالی با خاصیت ضد الکتریسیته ساکن می‌باشد.

برای افرادی که دارای موهای وز هستند می‌توانند از این ماده ضد وز و مهار کننده استفاده کنند. خاصیت امولسیون کننده این ترکیب شیمیایی محبوبیت آن را افزایش می‌دهد. در صورت ترکیب با روغن و آب این دو را با یکدیگر کاملاً مخلوط خواهد کرد. خاصیت این ماده برای موها بسیار زیاد است به‌خصوص برای نرم کردن موهای زبر می‌توانید از مزایای آن بهره‌مند شوید. خاصیت ضد میکروبی بسیار قوی دارد و به عنوان یک شوینده مناسب میکروب‌ها عمل می‌کند.

اگر از کدر بودن موهای خود رنج می‌برید می‌توانید برای درخشندگی موهای خود نیز از این ماده استفاده نمایید. البته چنین ترکیباتی را مستقیماً روی موها قرار نمی‌دهند بلکه این ترکیبات در ساختار انواع شوینده‌های مناسب مو مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هنگام خرید شامپو یا محصولات مراقبت از مو می‌توانید به فرمولاسیون آن دقت داشته باشید. اگر در فرمولاسیون هر یک از انواع شامپوها یا مواد مراقبتی مو این ترکیب شیمیایی را مشاهده نمودید با اطمینان خاطر کافی آن را تهیه کنید. چرا که برای نرم کردن، حالت دهندگی و براق شدن موها بسیار اهمیت دارد.

چه بسا اینکه بار منفی روی موی سر را به راحتی خنثی می‌کند. چنین ترکیباتی از ترکیب آمونیوم چهارتایی تشکیل می‌شوند. یک نوع ماده با قدرت ضدعفونی کنندگی بسیار بالایی هستند که برای پاکسازی زخم نیز از آن استفاده می‌کنند. حتی امروزه بسیاری از کرم‌هایی که برای زخم مورد استفاده قرار می‌گیرند، حاوی ستریمونیوم کلراید هستند.

Ctac چیست

Ctacهمان ستریمونیوم کلراید است که هم اکنون سطح کاربرد بسیار زیادی دارد. این ترکیب شیمیایی امروزه در ساختار بسیاری از محصولات بهداشتی و البته شوینده‌های مناسب سر استفاده می‌شود. یک ماده ضد استاتیک بسیار قوی است که برای حالت دهندگی و نرمکنندگی موها فوق العاده ارزشمند است. امروزه در ترکیبات بسیاری از مواد ضدعفونی کننده از چنین مواد شیمیایی استفاده می‌کنند.

اگرچه در گذشته به عنوان یک پاک کننده قدرتمند مورد استفاده قرار می‌گرفت اما امروزه به عنوان یک ضدعفونی کننده نیز نقش حیاتی دارد. چنین مواد شیمیایی کمترین سمیت را خواهند داشت و به همین سبب مورد توجه هستند. قطعاً که مواد بسیار زیادی با خاصیت ضد میکروبی و نرمکنندگی در بازار وجود دارد. ما به دنبال ماده شیمیایی هستیم که دارای کمترین سمیت باشد. چنین ترکیباتی با نفوذ پذیری غشاء تاثیر فوق العاده زیادی در فرآیندهای غشایی خواهند داشت.

در واقع این ویژگی باعث می‌شود تا برای پاکسازی زخم بتوان از آنها استفاده کرد. چنین ترکیباتی به شکل یک مایع شفاف بی‌رنگ و البته کمی مایل به زرد هستند. جرم مولکولی این ترکیب شیمیایی ۳۲۰ گرم بر مول است. حال این ترکیبات را با درجه خلوص ۳۰ درصد و ۵۰ درصد و ۷۰ درصد می‌توانید تهیه کنید. درصد ph چنین ترکیباتی ثابت نیست بلکه بین ۵ تا ۹ درصد متغیر خواهد بود.

خاصیت نرم کنندگی فوق العاده زیاد این ترکیبات باعث شده تا امروزه در تولید مواد اولیه آرایشی مختلف بتوان از آنها استفاده کرد. اهمیت کاربرد بسیار زیادی این ترکیبات به دلیل سازگاری آن با سورفکتانت کاتیونی یونی، غیر یونی و حتی حلال‌های قطبی است. برای درخشندگی موهای خود و نرم کردن آنها می‌توانید این ترکیبات را استفاده کنید. البته به سراغ شوینده‌هایی بروید که حاوی چنین ترکیبات شیمیایی هستند.

خرید آمودایمتیکون

خرید آمودایمتیکون هم اکنون در مراکز معتبری چون اسپیناس شیمی انجام می‌شود. البته بهتر است شما قبل از هر کاری در رابطه با این ترکیبات شیمیایی اطلاعات کامل و مفیدی کسب کنید. آمودایمتیکون به عنوان یک ماده شیمیایی کاربرد بسیار زیادی در تولید مواد آرایشی و بهداشتی و البته انواع شوینده‌های مختلف دارد. قطعاً می‌دانید که هم اکنون در بازار سطح فروش انواع مواد آرایشی و بهداشتی و حتی شوینده‌ها بسیار زیاد است.

به ویژه مواد و ترکیباتی که سمیت کمتر اما تاثیرگذاری بیشتری دارند. این ترکیبات به روش‌های مختلفی تولید می‌شوند. قطعاً که روش تولید و شرایط تولید روی کیفیت محصول تاثیر می‌گذارد. اهمیت دسترسی به برندهای معتبر به سبب همین شرایط تولید محصولات شیمیایی است. چرا که تولید کننده‌های معتبر نظیر اسپیناس شیمی محصولاتی فوق العاده عالی را به دست مشتری می‌رسانند.‌ قطعا برای خرید آمودایمتیکون، شما به دنبال تولید بهترین شرکت‌های معتبر در بازار هستید.

به همین منظور توصیه می‌کنیم تا از مجموعه اسپیناس شیمی بهترین ترکیبات شیمیایی مورد نیاز خود را تهیه کنید. کیفیت پوست و مو و زیبایی و لطافت آنها باعث شده تا امروزه افراد از محصولات مراقبتی بسیار زیادی استفاده نمنظور. همچنین به دنبال مواد شوینده‌ای هستند که دارای خاصیت نرم کنندگی است. این محصولات شیمیایی خاصیت نرم کنندگی فوق العاده بالایی برای پوست و مو دارند.

 پس در تمامی انواع مواد آرایشی و بهداشتی و شوینده‌ها که چنین مواد شیمیایی استفاده شده‌اند، می‌توان به خاصیت نرمکنندگی آنها اشاره داشت. صاحبان شرکت‌های تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی و البته مواد شوینده به دنبال چنین مواد شیمیایی با خاصیت ارزشمند هستند. هم اکنون می توانید جهت خرید این مواد شیمیایی با کارشناسان اسپیناس شیمی تماس بگیرید. کیفیت و قیمت تمامی مواد شیمیایی و مواد اولیه مورد نیاز صنایع مختلف در این مجموعه کاملاً رقابتی است.

بیشتر بخوانید: اسید آسکوربیک

فروش ستریمونیوم کلراید

فروش ستریمونیوم کلراید هم اکنون توسط مجموعه اسپیناس شیمی انجام می‌شود. این شرکت مدت‌هاست در زمینه توزیع انواع مواد شیمیایی و اولیه صنایع مختلف فعالیت دارد.‌ ستریمونیوم کلراید یک ماده شیمیایی بسیار پرکاربرد برای صنعت آرایشی و بهداشتی و تولید محصولات نرم کننده است. این ماده یک نوع محصول ضد استاتیک می‌باشد که حالت دهندگی پرقدرتی برای موها دارد. از ویژگی‌های شاخص آن می‌توان به نرمکنندگی موها اشاره داشت.

 اهمیت کاربرد این مواد شیمیایی سطح فروش آنها را به شدت افزایش می‌دهد. چه بسا اینکه نقش یک ماده ضدعفونی کننده نیز داشته و هم اکنون در صنایع مختلفی از آن استفاده می‌کنند. هم اکنون شرکت‌های زیادی در زمینه فروش ستریمونیوم کلراید فعالیت دارد. شما به عنوان یک خریدار یا مشتری کدام مرکز فروش را برای خرید این ترکیبات شیمیایی انتخاب می‌کنید؟ قطعاً شهرت و اعتبار یک مجموعه فروش مهم‌ترین فاکتوری است که باید به آن توجه داشت.

اسپیناس شیمی یک شرکت معتبر و بزرگ در زمینه توزیع چنین ترکیبات شیمیایی با ویژگی‌های خاص است. شما برای خرید تمامی مواد اولیه تولید انواع محصولات شوینده و البته محصولات آرایشی و بهداشتی می‌توانید به این مجموعه مراجعه داشته باشید.

در لیست فروشگاهی اسپیناس شیمی تنوعی از انواع محصولات شیمیایی در گریدهای مختلف وجود دارد. شما به کدام یک از گریدهای مختلف این مواد شیمیایی به تناسب نوع کاربرد خود نیاز دارید؟ هر گرید از این مواد شیمیایی دارای ویژگی‌های خاصی هستند.

چرا که نمی‌توان هر گرید از این مواد را با ویژگی‌های فیزیکی و ظاهری مختلف برای تمامی محصولات به کار برد. با دسترسی راحت به محصولات اسپیناس شیمی می‌توانید خرید اقتصادی داشته باشید. همین حالا این ماده شیمیایی را می‌توانید به صورت آنلاین تهیه کنید.

خرید ستریمونیوم کلراید

ستریمونیوم کلراید جزو مواد شیمیایی بسیار مطرح برای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی و برخی از شوینده‌های چون شامپو است. ویژگی‌های شاخص این مواد شیمیایی نظیر حالت دهندگی، نرمکنندگی، خاصیت ضد الاستیک، خاصیت ضد میکروبی و غیر محبوبیت آنها را بیشتر می‌کند.

اکنون برای خرید ستریمونیوم کلراید شما مشتریان عزیز موظف هستید تا به چند پارامتر مهم توجه کنید. بدون شک بررسی تک تک این فاکتورهای مهم خرید باعث می‌شود تا شما بهترین مواد شیمیایی را با کیفیت مطلوب و به قیمت زیر بازار تهیه نمایید.

ستریمونیوم کلراید به عنوان یک ماده شیمیایی در گریدهای مختلفی به تولید می‌رسد. شما کاربران عزیز به تناسب نوع کاربرد خود کدام گرید این ترکیبات شیمیایی را می‌خواهید انتخاب کنید؟ قطعاً که گرید مورد نظر شما باید به تناسب نوع کاربرد و صنعت مورد نظر باشد.

سطح کیفیت این مواد از نکات مهم خرید است. حال این سطح کیفیت بسته به شرایط تولید، روش تولید و ماشین آلات مورد استفاده برای تولید بستگی دارد. اگر کیفیت محصولات شیمیایی برای شما مهم است، پس همین حالا از مجموعه اسپیناس شیمی بهترین مواد شیمیایی با کیفیت این مجموعه را تهیه کنید.

قیمت ستریمونیوم کلراید را به عنوان یک فاکتور مهم دیگر مورد بررسی قرار دهید. قیمت جزو فاکتورهای مهمی است که قطعاً تمامی کاربران به بررسی آن می‌پردازند. حال همین قیمت تحت تاثیر سطح کیفیت، درصد خلوص، نوع گرید و برند محصول متفاوت خواهد بود.

چنین موادی را معمولاً به صورت مایع می‌توان تهیه کرد. حال بسته‌بندی این مواد که در داخل قوطی، بطری یا حتی برای صنایع بزرگ به صورت بشکه تهیه می‌شوند، باید استاندارد باشد. تمامی انواع مواد شیمیایی نظیر ستریمونیوم کلراید برای حفظ کیفیت باید در یک شرایط کاملاً استاندارد و مناسبی قرار بگیرند.

قیمت ستریمونیوم کلراید

ستریمونیوم کلراید را می‌توان در دسته‌بندی مواد بسیار پرکاربرد و مطرح بر شمرد. چرا که این ترکیبات امروزه در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی بیشترین نقش را دارد. همانگونه که مستحضرید، محصولات آرایشی‌ها بهداشتی روز به روز در بازار با استقبال بالایی مواجه هستند.

همین استقبال بالا سطح تولید محصولات آرایشی و بهداشتی و بسیاری از شوینده‌ها نظیر شامپو را افزایش می‌دهد. پس از این رو سطح خرید مواد اولیه تولید این محصولات نیز رو به افزایش است. ستریمونیوم کلراید نیز به عنوان یکی از مواد پرکاربرد برای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی و شامپو خاصیت نرم کنندگی، حالت دهندگی و ضد میکروبی دارد.

برای خرید بررسی قیمت ستریمونیوم کلراید باید در اولویت شما کاربران عزیز باشد. فاکتورهای بسیار متعددی روی قیمت این محصولات تاثیر می‌گذارد.

البته در صورتی که شما از مراکز معتبری چون اسپیناس شیمی اقدام به خرید کنید، بدون شک به قیمت اقتصادی ستریمونیوم کلراید دسترسی خواهید داشت.

قیمت ستریمونیوم کلراید خالص یا ناخالص بودن این ماده بستگی دارد. بر اساس شرایط تولید، روش تولید و برند یا شرکت تولید کننده ممکن است این محصولات را به صورت خالص یا ناخالص روانه بازار کنند. قطعاً خالص بودن این مواد شیمیایی به دلیل تاثیرگذاری بیشتر اهمیت زیادی دارد. شما در اسپیناس شیمی به مواد شیمیایی با کیفیت بالا و درصد خالصی زیاد دسترسی پیدا می‌کنید.

نوع گرید این مواد دیگر پارامتر مهمی است که برای بررسی قیمت مورد توجه است. شما چه گردی از این مواد شیمیایی را قصد دارید تهیه کنید؟ البته انتخاب گرید نیز سلیقه‌ای نیست و باید به تناسب نوع کاربرد باشد.

برند یا شرکت تولیدکننده ستریمونیوم کلراید اصلی‌ترین فاکتور تاثیرگذار روی قیمت است. قطعاً تولید شرکت‌های معتبر قیمت بیشتری در مقایسه با برندهای ناشناخته شده در بازار دارند.

آمودایمتیکون چیست

تمامی انواع محصولات آرایشی و بهداشتی و حتی شوینده‌هایی که ما از آنها استفاده می‌کنیم دارای فرمولاسیون خاصی هستند. در واقع تک تک این مواد شیمیایی در کنار یکدیگر ویژگی محصول را شکل می‌دهند. آمودایمتیکون یک محصول شیمیایی فوق العاده پرکاربرد در صنعت تولید محصولات آرایشی و بهداشتی و مواد شوینده محسوب می‌شود.

 این ماده شیمیایی را با نام پلی دی متیل سیلوکسان نیز می‌شناسند. این ماده شیمیایی شامل گروهی از پلیمرهای عالی سیلیکونی است با توجه به خاصیت و تطبیق پذیری این مواد هم اکنون شاهد کاربرد بسیار زیاد آن در صنایع مختلف هستیم.

چنین ترکیباتی به عنوان پرکاربردترین پلیمر عالی بر پایه سیلیکون می‌باشند. خاصیت رئولوژیکی دارد و از نظر اپتیکی شفاف اما یک ماده خنثی محسوب می‌شود. این ترکیبات شیمیایی غیر سمی هستند و بدون هیچ نگرانی می‌توان در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی و حتی شوینده‌ها از آنها استفاده کرد.

غیر قابل اشتعال بودن به عنوان یکی از ویژگی‌های منحصر به‌فرد آمودایمتیکون به شمار می‌رود. این مواد شیمیایی یک نوع روغن سیلیکون محسوب می‌شوند که در تجهیزات پزشکی و لنزهای تماسی نیز می‌توان از آنها استفاده کرد. جدا از صنعت تولید مواد شوینده، مواد غذایی و پزشکی در صنعت تولید درزگیر، روانکاری و کاشی‌های ضد حرارت نیز کاربرد دارد.

یک ماده با خاصیت ویسکوالاستیک هستند که مقاومت بالایی در دماهای بالا از خود نشان می‌دهند. در واقع نوعی رفتار الاستیسیته غیر خطی خواهند داشت که به این خاصیت معروف هستند. به دلیل مقاومت بالایی که برای از بین بردن شپش‌ها دارد امروزه برای تولید شامپو ضد شپش نیز از آن استفاده می‌کنند. خاصیت نرم کنندگی فوق العاده عالی برای موها و البته پوست دارد.‌ چنین مواد شیمیایی را می‌توانید در گریدهای مختلف صنعتی و خوراکی تهیه کنید.

ستریمونیوم متوسولفات

ستریمونیوم متوسولفات یکی از انواع مواد شیمیایی کاربردی با ویژگی‌های زیاد است. این ماده به سبب مزایای بسیار زیاد، هم اکنون در گریدهای مختلفی به تولید می‌رسد. گریدهای متنوعی از این مواد را می‌توانید در صنایع مختلف به کار ببرید. از این مواد برای تولید شوینده‌های مو و سر استفاده می‌شود. ستریمونیوم متوسولفات را امروزه در تولید بسیاری از محصولات بهداشتی و البته انواع شامپوها مورد استفاده قرار می‌دهند.

 این ترکیبات خواص ضدعفونی کننده دارند و مانع از رشد هرگونه میکروارگانیسم و میکروبی می‌شوند. افزایش طول عمر محصولات بهداشتی و انواع شامپو به عنوان یکی از ویژگی‌های شاخص این ترکیبات شیمیایی به شمار می‌رود. امروزه برای تولید مواد اولیه آرایشی، مواد شیمیایی و مراقبت از مو این ترکیبات بیشتر از هر ماده شیمیایی دیگری کاربرد دارند. این ماده نرم کننده دارای قیمت فوق العاده اقتصادی است و در مقایسه با دیگر مواد شیمیایی مشابه قیمت آن ارزان‌تر می‌باشد.

خاصیت مرطوب کنندگی و آبرسانی چنین ترکیبات شیمیایی فوق العاده زیاد است. دلیل این حجم از مرطوب کنندگی و آبرسانی توسط این مواد شیمیایی به سبب استخراج آن از روغن نارگیل و یک ماده پایه نفتی خواهد بود. این مواد بی‌رنگ خاصیت آمولیسیون کنندگی بسیار بالایی نیز دارند. باعث ترکیب روغن و آب در یکدیگر می‌شود و می‌توان برای نرم کردن موهای زبر نیز از آنها استفاده داشت.

خاصیت مرطوب کنندگی و ضد میکروبی در کنار یکدیگر دو ویژگی منحصر به فرد مواد بهداشتی و شوینده نظیر شامپو هستند. به عنوان یک نوع سورفاکتانت تقریباً محلول در آب و محلول در روغن خواهد بود. یک عامل ضد الکتریسیته ساکن می‌باشد و به همین سبب الکتریسیته منفی در موها را خنثی خواهد نمود. در فرمول سازی و جذب روغن‌های آبگریز در محلول کاربرد بسیار زیادی دارد. معمولا در ترکیبات سورفکتانت‌دار غیریونی کاربرد زیادی خواهد داشت.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...