ستریمونیوم کلراید

Cetrimonium chloride

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

ستریمونیوم کلراید جذاب‌ترین ماده نیست، اما یک ترکیب موجود در فرمولاسیون محصولات بهداشتی است.ستریمونیوم کلراید یک ماده ضد استاتیک است که نقش حالت دهندگی مو  و نرم کننده  را در فراورده های مو دارد.

ستریمونیوم کلراید یا ستریمونیوم کلراید یک سورفکتانت کاتیونی با نام ستیل تری متیل آمونیوم کلراید است.با فرمول شیمیایی C۱۹H۴۲ClN یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۸۱۵۴ است. جرم مولی آن ۳۲۰٫۰۰ g/mol می‌باشد.

ویژگی های ستریمونیوم کلراید:

  • ستریمونیوم کلراید باعث درخشندگی موها میشود.
  • ستریمونیوم کلرایدد الکتریسته ساکن موها را از بین می برد.
  • ستریمونیوم کلراید باعث حالت دهندگی موها می شود.
  • ستریمونیوم کلراید به عنوان ماده موثره در نرم کننده ی موی سر مورد استفاده قرار می گیرد.
  • ستریمونیوم کلراید خاصیتضد عفونی کنندگی در صنایع شوینده دارد.
  • ستریمونیوم کلراید بارالکتریک منفی روی سطوح پارچه و موی سر را خنثی می کند.

این ماده نوعی نمک آمونیوم چهارگانه است که تحت عنوان سورفکتانت کاتیونی در ماده اولیه صنایع آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد ستریمونیوم کلراید به عنوان نرم کننده در تولید انواع شوینده موی سر کاربرد دارد. این ماده با انواع سورفاکتانت‌های غیر یونی، سورفاکتانت‌های کاتیونی و اغلب حلال‌های قطبی سازگار است.

 کاربرد ستریمونیوم کلراید

ستریمونیوم کلراید یک ترکیب آمونیوم چهارتایی است، که در ترکیب ماده ضد عفونی کننده‌ ستریمید به کار برده شده است. ستریمید ترکیبی از نمک های آمونیوم کواترنر مختلف از جمله ستریمونیوم کلراید (CTAC) است.

اولین بار به عنوان یک پاک کننده ترکیبی و ضد عفونی کننده‌  پوست توسط بارنز در سال 1942 معرفی شد ستریمید با خاصیت ضد عفونی کننده‌ای مفید، از مواد شوینده عالی و با حداقل سمیت استفاده می‌کند.

ستریمید بر نفوذپذیری غشاء و فرآیندهای غشایی تاثیر می‌گذارد که برای درماتیت سبوروئیک و پاکسازی زخم تجویز می‌شود کرم های حاوی Cetrimonium chloride دارای فعالیت ضد باکتریایی است. در برابر باکتری ‌های گرم مثبت و با صابون‌ها و سایر سورفکتانت‌های آنیونی ناسازگار است.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...