ستواستئاریل الکل اتوکسیله یا ستئارات ۲۰ ، پلی اتیلن گلایکول اترهایی هستند که از ستواستئاریل الکل و اتیلن اکساید تولید می شوند.

ستو استئاریل الکل مخلوطی از اسیدهای چرب، غالبا شامل 10 تا 35 % از ستیل الکل (هگزادکانول) و 65 تا 90 % از استئاریل الکل (اکتادکانول) و مقادیر اندکی از الکل های با طول زنجیر بلندتر و کوتاه تر می باشد. ستواستئاریل الکل، الکلی آلیفاتیک با زنجیره طولانی می باشد که از منابع گیاهی یا به صورت سنتزی تامین شده و به عنوان الکل چرب طبقه بندی می شود و در آب نامحلول بوده ولی در حلال های قطبی، الکل و مواد نفتی سبک محلول است و در طیف گسترده ای از pH قابل استفاده است. 

خواص فیزیکی و شیمیایی

  • فرمول ساختاری: CH3(CH2)nCH2OH
  • نقطه ذوب: 56 – 48 درجه سانتی گراد
  • نقطه جوش: 249 درجه سانتی گراد
  • اسامی دیگر: ستئاریل الکل، ستیل استئاریل الکل


کاربرد ستو استئاریل الکل
- ستواستئاریل الکل در محصولات مراقبت شخصی و محصولات آرایشی و بهداشتی و لوسیون ها و کرم های پوست به عنوان نرم کننده، پایدارکننده امولسیون، عامل کنترل کننده ویسکوزیته، عامل کوپلینگ و سازگاری و پایدارکننده کف به طور گسترده مصرف  دارد و تماس آن با پوست، مو، ناخون و بینی ممانعتی ندارد.
-  به عنوان عامل نرم کننده و امولسیفایر در مواد دارویی استفاده دارد. در مصارف دارویی، ترکیب درصد استئاریل الکل باید حداقل % 40 و مجموع ستیل الکل و استئاریل الکل باید حداقل 90% باشد.
- در تولید الیاف و روان کننده ها مصرف می شود. ستواستئاریل الکل به عنوان افزودنی خوراکی مستقیم و غیرمستقیم در صنایع غذایی و امولسیفایر در سیستم های روغن در آب و ایجاد امولسیون های پایدار از روغن در آب استفاده می شود.
- به عنوان مرطوب کننده برای درمان پوست های خشک و دچار خارش، سوختگی ناشی از تشعشعات و سایر انواع تحریکات پوستی استفاده می شود. . 

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...