سولفات آلومینیوم 17 درصد

Aluminium sulfate

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

سولفات آلومینیوم 17 درصد یک ماده شیمیایی و یا یک نمک معدنی با فرمول شیمیایی ۳(Al2(SO4 است و جز پر مصرف‌ترین ترکیبات محسوب می‍‌شود. این ماده دارای خواص هیگروسکوپیک است، به این صورت که تمایل به جذب مولکول‌های آب اطراف دارد.  

در صورت جذب مولکول‌های آب به شدت اسیدی شده و PH آن به زیر 2 می‌رسد. از دیگر خواص این ماده غیر فرار و غیر اشتعال پذیر بودنشان است. از این جهت سولفات آلومینیوم 17 درصد نامیده می‌شود که درصد خلوص این ماده شیمیایی را نشان دهد. طی پروسه تولید سولفات آلومینیوم، این ماده را می‌توان به شکل‌های مختلف و با درصد خلوص‌های متفاوتی تولید کرد. شرکت پگاه محیط سولفات آلومینیومی با کیفیت و با درصد خلوص 17 درصد(که بهترین و بیشترین میزان خلوص به حساب می‌آید) تولید می‌نماید.

از جمله ویژگی این ترکیب میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این ماده درای جرم مولکولی 15/342 گرم بر مول میباشد.
  • نقطه ذوب این ترکیب شیمایی 770 درجه سانتی گراد است.
  • نقطه جوش این ماده 1600 درجه سانتی گراد میباشد.

این ماده دارای حلالیت در آب میباشد. جالب است بدانید که غلظت مولار (مولاریته) یا غلظت مولی که رایج ترین شیوه برای بیان غلظت محلول  میباشد به این معنی است که تعداد مول های حل شده از یک ماده در حجم محلول. درنتیجه  غلظت مولی محلول سولفات آلومینیوم بستگی به تعداد مول های سولفات و آلومینیومی که در یک لیتر محلول حل  شده دارد.

مزایای استفاده از سولفات آلومینیوم

از مهم‌ترین مزیت‌های این ماده شیمیایی قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه بودن آن‌ها در عین کاربردی بودنشان در صنایع مختلف است. شما می‌توانید سولفات الومینیوم را با توجه به احتیاجاتتان به مقدار مورد نیازتان با قیمتی مناسب تهیه کنید. از دیگر مزیت‌های این ماده می‌توان به نمک‌های  مضائفش اشاره کرد که بر کاربرد‌هایش به شدت می افزایند.

از آلوم و زاج سفید هم به عنوان سولفات الومینیوم یاد می‌شود، زاج سفید در طب سنتی و عطاری از کاربردهای فراوانی برخوردار است.

کاربرد‌های سولفات آلومینیوم

تصفیه آب

از مهم‌ترین کاربرد‌های آلوم در سیستم‌های تصفیه اب شرب و تصفیه پساب و فاضلاب است. سولفات آلومینیوم به سبب یون‌های آلومینیوم موجود در ‌ترکیبش می‌تواند یون‌های با بار منفی به عبارتی ناخالصی‌ها و ذرات کلوئیدی موجود در آب را جذب کرده، فلاک‌هایی تشکیل داده و ته نشین می‌شوند  و به همین ترتیب آب را از ناخالصی تا حدود 99 درصد می‌تواند پاک سازد

استخر

از این ماده در پاک سازی استخر نیز استفاده می‌کنند. پیش از شروع فیلتراسیون آب زاج سفید را بایستی به آب افزود. و البته باید PH و میزان قلیایی بودن اب را نیز چک و بررسی کرد. برای استفاده از این ماده در استخر‌ها باید  به دستورالعمل‌ها و نکات مهم در رابطه با ماده و میزان مورد استفاده توجه کرد

کشاورزی

از دیگر کاربرد‌های مهم آلوم در صنعت کشاورزی است. در این صنعت در امور کود دهی و همچنین مناسب سازی PH خاک گیاهان استفاده می‌شود. 

سولفات الومینیوم تاثیر مثبت و تقویتی در رشد گیاهان ندارد و فقط PH خاکشان را متناسب با نوع گیاه جهت رشد .بهینه شان تنظیم می‌کند

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.


دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...