سولفوسوکسینات

disodium lauryl ether sulfosuccinate

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

دی سدیم لوریل اتر سولفوسوکسینات یا DLS چیست؟دی سدیم لوریل اتر سولفوسوکسینات را با اسم تجاری سولفوسوکسینات یا DLS شناخته شده است. گرید این ماده آرایشی-بهداشتی بوده و از لحاظ شکل ظاهری به حالت یک مایع شفاف مایل به زرد روشن بوده است.

امروزه این ترکیب شیمیایی به اسم یک سورفاکتانت جهت پاکسازی لحاظ می شود، اما یک سولفات شمرده نمیشود و ترکیبی است که در فرمول‌های طبیعی استفاده شده تا جایگزین سولفات‌های سخت گردد. جالب توجه است که دی سدیم لوریل اتر سولفوسوکسینات یک ترکیب فعال کننده سورفکتانت میباشد. لازم به توجه است که انواع شامپوها برای مو بسیار مهم بوده، به این دلیل که در رشد کردن و حالت مو تاثیر بسزایی دارد.

 این ترکیب شیمیایی یک نمک دی سدیم از الکل لوریل اتوکسیله شده میباشد که وصل به اسید سولفوسوکسینیک بوده است. به دلیل داشتن ویژگی آنتی آلرژیک یا غیر حساسیت زا بودن آن، در فرمول تعداد زیادی از شامپوها و پاک کننده‌ها کاربرد داشته است. از جمله مزیت بی نظیر آن در زمینه چربی زدایی، به وجود آوردن کف و امولسیون سازی  و تحریک نداشتن پوست و مو حتی در غلظت های بالا بوده و باعث به کاربردن این ماده در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی میباشد.

ویژگی های این ماده شامل موارد زیر است:

 • این ماده دارای جرم مولکولی 4/410 گرم بر مول میباشد.
 • شکل ظاهری این ترکیب شیمیایی به صورت یک مایع شفاف بوده است.
 • جالب توجه است که این ماده محلول در آب است.
 • PH این ماده شیمیایی 5/5 تا 5/6 میباشد.

لازم به گفتن است که سولفات‌ها موادی هستند، که بعضی اوقات کمی سخت و حساسیت زا بوده است. به این دلیل می‌توانند به پوست نفوذ کنند چون مولکول‌های کوچک و ریزی هستند، در صورتی که سولفوسوکسینات یک مولکول بزرگی بوده و احتمال، نفوذ به پوست سر یا بدن برای آن به هیچ وجه وجود ندارد.

کاربرد های این ماده:

 • از کاربرد های مهم دی سدیم لورت سولفوسوکسینات اینست که در بسیاری از شامپو سر و بدن و شامپوی بچه (شامپوهای عاری از سولفات) استفاده میگردد.
 • این ماده شیمیایی در صنایع آرایشی کاربرد بسیاری دارد همچون کرم و لوسیون در تولید کردن انواع ماسک مراقبت از پوست کاربرد مهمی دارد.
 • جالب توجه است که دی استرهای سولفوسوکسینات در صنایع نساجی نقش مهمی داشته است.

قابل توجه است که این ترکیب شیمیایی دارای یک زنجیره بلند هیدروکربنی بوده است که از یک سمت به گروه اتر و سولفات وصل میباشد. از لحاظ ساختاری این ترکیب آلی، مشابه به سورفکتانت بوده است، ب ای صورت که مولکول‌های سورفکتانت‌ها به شکلی است که از یک سمت آن دارای ویژگی آبدوستی و سمت دیگر دارای ویژگی آبگریزی میباشد. 

نکات ایمنی سولفوسوکسینات:

 • این ماده هیچ گونه خواص سمی و اشتعال پذیری نداشته است. به طور کلی برای محیط زیست، خطرناک نبوده و شامل مواد اولیه صنایع آرایشی و بهداشتی حساب میشود. 
 • لازم به گفتن است که در انبارهای نگهداری این ترکیب شیمیایی، خوردن هرگونه مواد غذایی، نوشیدنی‌ها و سیگار کشیدن اکیداً ممنوع میباشد. دقت کنید که کارگران انبارها و تمام کارخانه‌هایی که با این ماده شیمیایی کار میکنند، لازم است که حتماً لباس کار ویژه به کار ببرند.
 •  این ماده شیمیایی حتما در دمای بین ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتی گراد و همچنین در محیطی به دور از گرما و نور مستقیم خورشید، حفظ و نگهداری بشود.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...