سویامید دی اتانول آمیدها از مواد رایج مورد استفاده در مواد آرایشی هستند، که به عنوان ماده کف کننده یا به عنوان امولسیون کننده عمل می‌کنند. از نظر شیمیایی، آن‌ها آمید‌هایی هستند که از اسید‌های دی اتانول آمین و کربوکسیلیک، به طور معمول اسید‌های چرب تشکیل می‌شوند.

سویامید یا‌DEA‌چیست؟

نام دیگرسویامید DEA می‌باشد. این ماده جزو آمیدهاست که آن را با نام سویا، هیدروکسی اتیل، روغن سویا، دی اتانول آمید و میعانات دی اتانول آمین نیز می‌شناسند.

سویامید DEA از نظر شکل ظاهری به صورت یک مایع منجسم و چسبناک است که رنگ آن زرد تیره می‌باشد. برای بهبود فوم، ویسکوزیته و خواص فرمولاسیون صنایع آرایشی و بهداشتی برای یک محصول با کیفیت نیز محسوب می‌شود. سویامید DEA عملکردی مشابه یا بهتر از آمید‌های سنتی را انجام می‌دهد. خاصیت سویامید‌ها نسبت به آمید‌های سنتی از نظرفوم، تثبیت کننده کف و واکنش در ویسکوزیته را بهبود می‌بخشد.

این آمید حاصل از سویا می‌باشد که خواص فوم و خواص پوستی مشابه صابون را نشان می‌دهد. برای ساخت ویسکوزیته خوب و خواص امولسیون ایده آل برای پاک کننده های دوش و صورت، صابون مایع و ژل حمام استفاده می شود.

مخلوط اتانول آمید اسید سدیم به طور معمول به عنوان تقویت کننده فوم و عامل افزایش دهنده ویسکوزیته مورد استفاده قرار می‌گیرد. و همچنین عنصر اصلی این ماده ضدعفونی کننده در بدن است. این ماده نیز حاوی 82% ماده فعال سویا دی اتانول آمید است.

ویژگی‌های سویامید

از مهم ترین ویژگی این محصول می‌توان به عنوان سورفکتانت یاد آور شد، که همین امر باعث استفاده گسترده از آن در تولید شوینده‌ها گردیده است. این ماده مانند تمامی سورفکتانت‌ها خاصیت امولسیون کنندگی را دارا می‌باشد و به عنوان تثبیت کننده امولسیون، تنظیم کننده میزان اسیدیته محصول نهایی و برای ثبات میزان کف کنندگی و پاک کنندگی محصولات شوینده استفاده می‌شود.

کاربرد سویامید:

در صنعت آریشی و بهداشتی برای تولید امولسیون کننده‌ها و به عنوان سورفکتانت به کار می‌رود.

برای افزایش فوم نیز از سویامید استفاده می‌شود.

این ماده یک ویسکوز دهنده است و برای افزایش ویسکوزیته مصرف می‌شود.

همچنین کاربرد زیادی در مواد شوینده و صنایع آرایشی و بهداشتی دارد.

به عنوان مواد اولیه آرایشی بهداشتی و مواد اولیه شوینده‌ها مانند مایع ظرفشویی، مایع دستشویی، انواع شامپو و شوینده‌های مایع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...