لوریل گلوکوزاید نوعی ترکیب شیمیایی است که از آن برای تولید انواع محصولات شوینده، حلال‌ها و پاک کننده‌ها و به طور کلی در تولید صنایع آرایشی و بهداشتی و مراقبت از پوست و مو، استفاده می‌شود.

این محصول، یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب کم ۹۳۳۲۱ است. فرمول شیمیایی لوریل گلوکوزید، C18H36O6 است و این محصول، دارای جرم مولکولی ۳۴۸/۴۸ گرم بر مول است.

به طور کلی می‌توان گفت لوریل گلوکوزید، نوعی سورفکتانت غیر یونی است. لازم است ذکر شود که  سورفکتانت‌ها مواد فعال سطحی هستند که موجب کاهش یافتن کشش سطحی آب می‌شوند. 

خواص فیزیکی لوریل گلوکوزاید

این محصول شیمیایی، محصولی بسیار ملایم است و میزان تولید کف و یا کف کنندگی آن نسبتا پایین و یا در حد متوسط است. با استفاده از لوریل گلوکوزید در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی، می‌توان میزان ویسکوزیته و یا گرانروی این محصولات را بسیار عالی و مناسب نمود.

کاربرد لوریل گلوکوزید در شوینده ها

به طور کلی، سورفکتانت‌های غیر یونی، محصولاتی بسیار ملایم هستند. بنابراین از این مواد برای شروع ساخت فرمولاسیون محصولات کف کننده، استفاده می‌شود. از  مزایای به کارگیری این محصولات و سورفکتانت‌های غیر یونی، در تولید مواد شوینده و پاک کننده این است که این مواد، دارای این قابلیت هستند که با تمامی سورفکتانت‌های دیگر قدرت سازگاری بسیار مناسب و بالایی را دارند. بنابراین زمانی که این ترکیبات با هم و در یک گروه یا با مواد فعال کننده سطح، با بارهای الکتریکی متفاوت مخلوط می‌شوند عملکرد بهتری نیز از خود نشان خواهند داد. این در حالی است که همه سورفکتانت‌ها، در این زمینه، رفتارهای یکسانی از خود نشان نمی‌دهند، حتی اگر از یک گروه باشند.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...