متیل پارابن به جهت یک نگهدارنده مورد کاربرد در صنایع غذایی، لوازم آرایشی و دارویی برای بیشتر از 50 سال به کارمیرود.

فرمول ساختاری برای ترکیب، سدیم متیل پارابن به صورت C8H7NaO3 بوده است. جالب توجه است که، به صورت عمده متیل پارابن شکری میتواند به شکل طبیعی در انواع میوه هایی همچون زغال اخته به وجود می آید که در آن خواص ضد میکروبی داشته است. به صورت کامل میتوان گفت سدیم متیل پارابن از روش پوست یا بعد از استفاده کردن جذب شده و تبدیل به یک اسید پارا هیدروکسی بنزوئی، هیدرولیز می گردند.

از جمله نکات با اهمیت این بوده که به سرعت متابولیت ها از ادرار افراد دفع می گردند. میتوان گفت که، پارابن های مورد مصرف در لوازم آرایشی بسیاری از افراد میباشند که در طبیعت پیدا میشوند و سپس بدن انسان به سرعت آنها را به PHBA طبیعی تغییر داده و در نهایت باعث از بین رفتن آنها میشود.این ماده از مواد اولیه آرایشی و بهداشتی محصوب می شود.

کاربرد سدیم متیل پارابن

سدیم متیل پارابن در خانواده Paraben حفاظت کننده های مورد کاربرد در صنایع غذایی، دارویی و محصولات مراقبت شخصی میباشد.

 Methylparaben E219 سدیم یک آنتی سپتیک محلول در آب بوده است که اکثر مواقع به عنوان یک راندمان بالا، بازده بالا، آنتی بیوتیک گسترده برای لوازم آرایشی کاربرددارد.

 سدیم یک عامل ضد میکروبی گسترده ای است که برای حفظ طیف گسترده ای از لوازم آرایشی، لوازم آرایشی و داروهای موضعی طراحی شده است.

 از جمله کاربرد این ترکیب میتوان به مناسب بودن برای نگهداری فرمولاسیون شستشو اشاره کرد.

در تولید کردن متیل پاربن شکری تعداد بسیار زیادی از سایه های چشم و انوع متفاوتی از خمیردندان ها تولیدشده اند.

همچنین در محصولات شستشو و شستشو مانند شامپو، کرم، لوسیون، شستشوی صورت و ژل دوش استفاده می شود.

MethylParaben E219 سدیم به اسم یک ترکیب نگهدارنده در تولید کردن انواع مواد غذایی به صورت بسیار وسیعی مورد کاربرد بسیاری از افراد قرار می گیرد.

قابل توجه است که در رابطه با ایمنی این ترکیب نظرات بسیار متنوع و گوناگونی وجود دارد ولی در حال حاضر سازمان غذا و دارو مصرف کردن آن را در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی و همینطور در انواع مواد غذایی استفاده از آن را ایمن و بی خطر می پندارد.

نکات ایمنی متیل پارابن شکری

در سالهای اخیر برای بعضی از افراد این ماده حساسیت زا گزارش شده است.

این ماده ی شیمیایی باعث تحریک شدن پوست برخی افراد شده مخصوصا برای افرادی که دارای پوست بسیار حساسی هستند. ولی باید توجه داشته باشید که محصولات دارای نپاژن منجر به بالا رفتن سرعت در روند پیری پوست این افراد میشود.

این امکان وجود دارد، که این ترکیب باعث پیدایش عوارضی روی پوست برخی از افراد شده باشد. از جمله این عوارض میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پیدا شدن احساس خارش
  • تاول زدن روی پوست
  • پیدایش خشکی پوست و پوسته پوسته شدن پوست
  • ایجاد احساس سوزش و تشکیل شدن تورم بر روی پوست

در زمانی که این ترکیب در تماس با چشم شما قرار گرفته باشد این احتمال وجود دارد که منجر به وجود آمدن قرمزی یا تورم پلک هابشود.

همچنین نیاز است که در زمان به کار بردن از این ماده حتما از وسایل ایمنی همچون: ماسک عینک آزمایشگاهی و همینطور روپوش استفاده نمایید.

لازم به گفتن است که از از هرگونه استنشاق کردن و بلعیدن این ماده به طور جدی بپرهیزید. همچنین از تماس پوستی با این ترکیب شیمیایی خودداری بفرمایید همینطور لازم است مکانی که در آن از ماده استفاده می کنید دارای تهویه باشد.

اسپیناس شیمی، اسانس،  پروپیل پارابن شکری
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...