مواد اولیه صنایع غذاییکمی صبر کنید...

مواد اولیه صنایع غذایی در واقع ترکیباتی هستند که در هنگام پردازش انواع مواد غذایی به آن ها اضافه و کم می شود، بنابراین خرید مواد اولیه صنایع غذایی جزء موارد مهم در تولید این گونه مواد غذایی می باشد که البته می تواند به صورت طبیعی یا مصنوعی تولید شود. بیش تر مواد غذایی که در بازار به صورت بسته بندی شده وجود دارند، دارای افزودنی های مختلف و مواد اولیه صنایع غذایی هستند.

 امروزه از مواد اولیه صنایع غذایی جهت تولید انواع و اقسام غذاها استفاده می‌ کنند، بنابراین خرید مواد اولیه صنایع غذایی اولویت برخی از شرکت‌ های تولیدی می باشد و قیمت مواد اولیه صنایع غذایی نیز به نوع موادی بستگی دارد که در آن ها به کار رفته است.

نحوه خرید مواد اولیه صنایع غذایی

جهت خرید مواد اولیه صنایع غذایی و هم چنین آشنایی با قیمت مواد اولیه صنایع غذایی باید به این موضوع مهم دقت داشته باشید که عوامل موثر مختلف و متفاوتی بر روی قیمت مواد اولیه صنایع غذایی و نحوه خرید آن ها تاثیرگذار هستند که برخی از این عوامل عبارت هستند از برند تولید کننده، نوع مواد تشکیل دهنده، میزان مواد تشکیل دهنده و...

پس توجه داشته باشید که از آن جایی که مواد غذایی به طور مستقیم با سلامت افراد سر و کار دارند، هنگام خرید مواد اولیه صنایع غذایی آن ها را از برندهای شناخته شده و معتبر تهیه کنید. حتی نوع موادی که در تولید آن ها به کار رفته است نیز بر روی قیمت مواد اولیه صنایع غذایی تاثیرگذار است و این مواد قیمت های متفاوتی خواهند داشت.

قیمت مواد اولیه صنایع غذایی

اگر قصد خرید مواد اولیه صنایع غذایی و آشنایی با آن را داشته باشید، در هنگام خرید مواد اولیه صنایع غذایی دست تان کاملا باز است. البته باید به نکات زیادی توجه داشته باشید. قطعاً مواد مختلفی که جهت تولید غذاهای مختلف به کار می روند انواع و اقسام مختلفی دارند و واضح است که قیمت آن ها نیز متفاوت و مختلف است.

 بنابراین اگر قصد به دست آوردن قیمت مواد اولیه صنایع غذایی را دارید، باید به نوع مواد تشکیل دهنده آن دقت کنید. کیفیت مواد تشکیل دهنده مهم ترین و اصلی ترین عاملی است که بر روی قیمت آن ها تاثیرگذار خواهد بود.

شرکت تامین کننده مواد اولیه صنایع غذایی

اگر شما هم به دنبال خرید مواد اولیه صنایع غذایی هستید و این مواد را در تولید محصولات غذایی مختلف به کار می گیرید و حال نیز به دنبال این هستید که منبع معتبر و صاحب نام را جهت خرید این مواد انتخاب کنید ما به شما شرکت اسپیناس شیمی را پیشنهاد می کنیم. شرکت اسپیناس شیمی یکی از معتبرترین شرکت های بازرگانی است که انواع و اقسام مواد اولیه صنایع غذایی، مواد اولیه شیمیایی، مواد اولیه لوازم آرایشی و بهداشتی، مواد اولیه شوینده، مواد اولیه سم و کودهای کشاورزی و مواد اولیه صنایع غذایی و غیره را تامین می‌ کند و از بزرگ ترین تامین کننده های این گونه مواد محسوب می‌ شود.

بنابراین جهت خرید مواد اولیه صنایع غذایی و به دست آوردن قیمت مواد اولیه صنایع غذایی، آشنایی با مقدار و نوع این مواد و تهیه نوع مورد نظر می توانید از نظر کارشناسان شرکت اسپیناس شیمی بهره ببرید و مواد مورد نیاز و مناسب خودتان را خریداری کنید.

برخی از مواد اولیه صنایع غذایی

هنگام خرید مواد اولیه صنایع غذایی توجه کنید که انواع مختلفی از این مواد وجود دارند که در صنعت بسته بندی و تولید مواد غذایی به کار می رود. برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:

عوامل کنترل کننده ph

عوامل کنترل کننده ph به موادی گفته می شود که جهت تنظیم کردن قلیایی یا اسیدی بودن مواد غذایی به آن ها اضافه می شود.

این مواد گاهی موجب تغییر یافتن طعم و مزه مواد غذایی نیز می‌ شود.

اسید استیک، اسید سیتریک و سدیم سیترات از جمله این مواد هستند. بنابراین هنگام خرید مواد اولیه صنایع غذایی دقیقا باید همان نوعی را انتخاب کنید که مورد نظر شما می باشد، مثلاً برای بیش تر بستنی ها مرباها، ژلاتین، آبنبات و غیره از اسید لاکتیک استفاده می کنند.

عوامل ضد جوش

عوامل ضد جوش در تولید و بسته بندی برخی مواد مانند مخلوط تخم مرغ، شیر خشک، آرد، محصولات قندی و برخی مخلوط های شیرینی پزی استفاده می شود که از چسبندگی و کلوخ شدن این مواد پیشگیری می کند. در بازار عوامل جوش بسیار زیادی مانند دی اکسید سیلیکون، سیلیکات ها، کلسیم، اسید استئاریک و غیره وجود دارد. قیمت مواد اولیه صنایع غذایی که دارای عوامل ضد جوش نیز می باشد به همین مواد تشکیل دهنده آن ها بستگی دارد.

خمیر مایه ها

مواد دیگری که در هنگام خرید مواد اولیه صنایع غذایی مورد توجه قرار می گیرند و می تواند موجب افزایش یافتن حجم، بافت و شکل محصولات غذایی شود، خمیر مایه ها هستند. از رایج‌ ترین خمیرمایه ها می توان به دوغ، آبجو، بکینگ پودر، کنسانتره، پروتئین، ماست، آب، پنیر و مخمر اشاره کرد. قیمت مواد اولیه صنایع غذایی بر پایه مخمرها با یک دیگر کاملاً متفاوت است و برخی از آن ها گران تر و برخی دیگر ارزان تر و گاهی اوقات در دسترس هستند.

امولسیفایرها

امولسیفایرها مخلوط هایی هستند که بر پایه آب و روغن می باشند. در واقع این مواد به ترکیب بهتر محصولات غذایی کمک زیادی می کنند. نمونه هایی از انواع امولسیون ها شیر و سس مایونز می باشد که به طور معمول برخی از این ها مانند لیستین از سویا و زرده تخم مرغ تهیه می شود. در صنعت تولید مواد غذایی هنگام خرید مواد اولیه صنایع غذایی یکی از موارد امولسیفایرها هستند، چون نقش سازنده و مهمی در تولید برخی مواد غذایی بر عهده دارند و وجود آن ها در داخل بسیاری از غذاها ضروری می باشد.

مرطوب کننده ها

مرطوب کننده ها یکی دیگر از مواد اولیه غذایی محسوب می شوند، مانند پلی اول های قند، عسل، گلیسرین، پروپیلن گلیکول که بیش تر آن ها در موادی مانند نبات ها، نارگیل خرد شده و موارد مانند گل ختمی وجود دارد. بنابراین هنگام خرید مواد اولیه صنایع غذایی یکی دیگر از نکات مهم و موارد مورد توجه همین مرطوب کننده ها می باشند.

چون در تولید و بسته بندی بسیاری از مواد غذایی موجود در بازار نقش مهمی ایفا می کنند. قیمت مواد اولیه صنایع غذایی بر پایه مرطوب کننده ها نسبت به برخی دیگر از مواد کم تر و مناسب تر است و به راحتی می توان آن ها را از شرکت هایی مانند شرکت اسپیناس شیمی تهیه کرد که تامین کننده این گونه مواد هستند.

مواد اولیه غذا

مواد اولیه غذا شامل تمامی موادی است که برای تهیه و تولید غذاهای صنعتی یا کنسرو شده از آنها استفاده می‌کنند. از پرکاربردترین و مهم‌ترین مواد اولیه غذا نیز شامل نگهدارنده‌ها می‌شوند که باعث جلوگیری از فاسد شدن غذا خواهند شد. در واقع این مواد از رشد باکتری‌ها، قارچ، کپک و مخمرها در مواد غذایی جلوگیری خواهند نمود. ماندگاری مواد غذایی و پیشگیری از تغییر رنگ طعم و بافت این مواد با استفاده از مواد نگهدارنده امکان‌پذیر است.

در انواع ژله‌ها، سس‌ها، نوشیدنی‌ها، گوشت پخته شده، غلات، غذاهای کنسرو و سبزیجات از این مواد استفاده می‌شود. برخی از انواع مواد اولیه غذایی نگهدارنده شامل اسکوربیک اسید، اسید سیتریک، بنزوات سدیم و پرودیونات کلسیم هستند. حتی شیرین کننده‌های غذایی نیز در دسته‌بندی مواد اولیه غذایی قرار می‌گیرند. این مواد غذایی با کالری اضافه و یا بدون کالری برای شیرین کردن طعم مواد غذایی استفاده می‌شوند.

معمولا شیرین کننده‌ها را در انواع نوشیدنی‌ها می‌توان استفاده کرد که شامل ساکاروز، فروکتوز و گلوکز هستند. حتی می‌توان به طعم دهنده‌ها و ادویه‌ها نیز اشاره کرد که مهم‌ترین مواد اولیه غذایی محسوب می‌شوند. به منظور افزودن طعم‌های خاص به مواد غذایی از طعم دهنده‌ها و ادویه‌ها با طعم و رایحه‌های مختلف می‌توان استفاده کرد.

 در بستنی، سالاد، کیک، ژلاتین، آبنبات، نوشابه و حتی ترشی این نوع مواد اولیه بیشترین کاربرد را دارند. از طعم دهنده‌ها می‌توان به پروتئین سویا هیدرولیز شده، عصاره مخمر اتولیز شده و غیره اشاره کرد. یا حتی می‌توان مواد اولیه مغذی نظیر نیاسین، ویتامین ب۲، بتاکاروتن، یدید پتاسیم، ویتامین دی، آمینو اسیدها و غیره را نام برد.

کلوخ خوراکی

یکی از مواد اولیه‌ای که برای تولید برخی از غذاها از آن استفاده می‌کنند، کلوخ خوراکی است. کلوخ خوراکی را با نام گچ خوراکی نیز می‌شناسد که اگر احساس تمایل به خوردن گچ داشته باشید، می‌توانید این نوع کلوخ را تهیه کرده و از آن استفاده کنید. این مواد ترکیبی از نشاسته و مواد طعم دهنده با کمی ترکیبات گچی هستند که جایگزین کم ضررتر گچ خواهند بود. افراد بسیار زیادی تمایل به خوردن گچ دارند.

قطعاً که خوردن گچ برای آنها زیان آور است و از این رو به منظور جلوگیری از بروز بیماری‌ها و خطرات بسیار زیاد برای سلامتی انسان این گچ‌های خوراکی را با عوارض کمتر، تولید می‌کنند. این دسته از افراد مبتلا به بیماری پیکا هستند که یک اختلال تغذیه‌ای می‌باشد که افراد تمایل به خوردن گچ، نشاسته خام، خاک و یخ دارند.

این دسته از افراد می‌توانند با تهیه گچ خوراکی و عدم خوردن گچ ساختمان از عوارض آن پیشگیری کنند. برای تولید این گچ خوراکی از مقداری کربنات کلسیم، کربنات منیزیم و ویتامین ث نیز استفاده می‌شود. این گچ‌های خوراکی طعمی مشابه با گچ خالص دارند، البته در بسیاری از نمونه‌ها حتی مواد شیرین کننده و طعم دهنده نیز به آنها اضافه می‌کنند تا خوردن آنها برای افرادی با بیماری پیکا خوشایند باشد.

 کلوخ خوراکی را در دو شکل نرم و ترد تولید می‌کنند که به راحتی می‌توانید آنها را بجویید. توجه داشته باشید که گچ خوراکی یک ماده مغذی و مناسب نیست که همه افراد بتوانند از آن استفاده کنند؛ بلکه این ماده با عوارض کمتر در مقایسه با گچ خالص برای افرادی با بیماری‌های خاص تولید می‌شود. البته باید سعی کنید تا به مقدار مناسبی از آن استفاده کنید. چرا که زیاده روی در خوردن این گچ‌های خوراکی باعث تهوع، استفراغ، درد شکم، یبوست، اسهال و حتی معده درد می‌شود.

آنالیز پودر شیمیایی آرایشی و بهداشتی و دارویی و غذایی

برای تولید تمامی مواد آرایشی‌ها و بهداشتی و همچنین دارویی و غذایی از انواع مواد مختلفی استفاده می‌کنند. بدون شک تک تک این مواد شیمیایی عالی و غیره دارای خواص ویژه‌ای هستند. حال با آنالیز پودر شیمیایی آرایشی و بهداشتی و دارویی و غذایی می‌توانید به ترکیبات موجود در ساختار تمامی مواد و محصولات پی ببرید. 

طی این آنالیز متوجه می‌شوید که در ترکیبات این مواد از چه نوع پودر شیمیایی استفاده کرده اند. حال بدین منظور از روش‌های بسیار مختلفی استفاده می‌کنند که طی این مراحل اطلاعات مفیدی از ساختار مواد به دست می‌آید. در واقع با چگونگی ساختار تمامی ترکیبات موجود چون درجه خلوص، ویژگی‌ها و دیگر مشخصات آنها اطلاعات مفیدتری کسب خواهید نمود. البته آنالیز شیمیایی خود به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که به همین منظور دسته‌بندی‌هایی برای آن تعیین کرده‌اند.

به عنوان مثال، آنالیز عنصری و آشنایی با ترکیب شیمیایی یکی از روش‌های بسیار مهم در آنالیز پودر شیمیایی آرایشی و بهداشتی و دارویی و غذایی محسوب می‌شود. البته روش شناخت ترکیب شیمیایی، آنالیز خواص مواد و آنالیز میکروسکوپی نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

 اهمیت این بررسی و آنالیز هر یک از پودرهای شیمیایی به سبب شناخت ویژگی‌های مواد شیمیایی اولیه است. چه بسا اینکه طی این مراحل به اندازه‌گیری درصد غلظت ناخالصی هر یک از این مواد نیز می‌پردازیم. نتایج به دست آمده به شما کمک می‌کند تا با اطلاعات کامل‌تری تمامی مشکلات خط تولید را برای تولید یک محصول با کیفیت برطرف سازید. حال هر یک از روش‌های مختلف آنالیز مواد شیمیایی خود ویژگی‌های منحصر به فردی دارد. در واقع با استفاده از این روش‌ها می‌توانید به خواص ویژه محصولات پی ببرید.

قیمت فروش عمده پودر شیمیایی آرایشی و بهداشتی و دارویی  و غذایی

پودرهای شیمیایی که برای تولید مواد آرایشی بهداشتی، مواد دارویی و مواد غذایی استفاده می‌شوند همگی دارای ویژگی‌های خاصی هستند. شما کاربران عزیزی که تصمیم به خرید مواد شیمیایی دارید، بدون شک برای اطلاع از قیمت نهایی این محصولات باید به بررسی لیست فروشگاهی مراکز مختلف بپردازید. قطعاً قیمت فروش عمده پودر شیمیایی آرایشی و بهداشتی و دارویی و غذایی در مراکز فروش مختلف یکسان نیست. 

اگر تصمیم به خرید عمده دارید قطعاً باید به مراکز فروشی مراجعه کنید که فروش آنها به صورت عمده است. قطعاً برای مراکز تولید مواد آرایشی بهداشتی، دارویی و غذایی نیاز به مواد شیمیایی با درصد بسیار بالایی می‌باشد. از این رو خرید عمده برای تامین نیاز خط تولید یکی از اقدامات مهمی است که باید صورت بگیرد. چه بسا اینکه خرید و فروش مواد شیمیایی چنین محصولاتی باعث رونق اقتصادی بازار جهان می‌شود.

چه بسا اینکه با توجه به تغییرات بسیاری که در بازار جهانی رخ می‌دهد، خرید و فروش این محصولات نیز در قبال این تغییرات واکنش نشان می‌دهد. در واقع با توجه به استقبال بالای این مواد در بازار جهان بدون شک اهمیت آنها نیز بیشتر می‌شود. چه بسا اینکه این اهمیت روی قیمت مواد نیز تاثیر می‌گذارد.

حجم خرید مواد شیمیایی مهمترین عامل تعیین کننده قیمت است. شما کاربرانی که قصد خرید عمده دارید بدون شک به نیاز صنایع خود نیز توجه می‌کنید حال هر چقدر حجم خرید بیشتر بدون شک قیمت نیز بالاتر خواهد بود.

نوع مواد شیمیایی را نیز برای تعیین قیمت نهایی در خرید عمده در نظر بگیرید. معمولاً مواد شیمیایی مورد استفاده در هر یک از صنایع شامل تنوعی از مواد مختلف با خواص متفاوت هستند.

درصد خلوص هر یک از مواد شیمیایی مورد نظر را فراموش نکنید.

مواد تشکیل دهنده رژلب

رژ لب به عنوان یکی از پرطرفدارترین محصولات آرایشی است که با تنوع رنگی بسیار زیادی به تولید می‌رسد. بدون شک تمامی خانم‌ها حتی برای یک بار هم که شده از رژ لب استفاده کرده‌اند. چه بسا اینکه با توجه به اهمیت سبک آرایشی و تم‌های آرایشی جدید این روزها کمتر کسی روی چهره خود آرایش ندارند. با توجه به استقبال بالایی که در بین تمامی محصولات آرایشی از رژ لب می‌شود، هم اکنون تولید کنندگان بسیار زیادی در این حوزه فعالیت می‌کنند. شما کاربرانی که رژ لب را دائما استفادهخواهید نمود، بهتر است با مواد تشکیل دهنده رژ لب نیز آشنا شوید. بر اساس ویژگی‌های مختلف هر یک از رژها بدون شک تا حدودی مواد تشکیل دهنده آنها نیز متفاوت خواهد بود. به طور کلی مواد تشکیل دهنده رژ لب به صورت کلی شامل موارد زیر است.

موم یکی از پرکاربردترین انواع مواد مورد استفاده در ساختار رژ لب است. موم معمولا خاصیت حالت پذیری بسیار زیادی دارد و به سبب همین انعطاف پذیری بالا به عنوان یک ماده شکل دهنده در رژ استفاده می‌شود.

روغن‌های نظیر لانولین، نباتی، کرچک و معدنی در رژ لب استفاده می‌شوند.

تنوع رنگی رژ لب به سبب استفاده رنگ‌ها و رنگدانه‌های گیاهی و صنعتی است که در آن استفاده کرده‌اند.

قطعاً شما هم از بوی مطبوع بسیاری از انواع رژ‌های لب لذت می‌برید. این بوی خوشایند به سبب استفاده از خوشبو کننده‌های طبیعی و صنعتی در ساختار رژ لب است.

الکل از دیگر موادی است که نقش حلال موم و روغن در انواع رژ لب را دارد.

به منظور حفظ کیفیت و طول عمر انواع رژ لب در ساختار آنها از نگهدارنده‌ها و آنتی اکسیدان‌ها استفاده می‌کنند.

معمولا در ساختار برخی از انواع رژ لب مواد سمی نظیر سرب، قطران ذغال سنگ، دانه‌های دریاچه‌ای و برخی خوشبو کننده‌ها وجود دارد.

دسته‌بندی