کمی صبر کنید...

مواد اولیه صنایع غذایی در واقع ترکیباتی هستند که در هنگام پردازش انواع مواد غذایی به آن ها اضافه و کم می شود، بنابراین خرید مواد اولیه صنایع غذایی جزء موارد مهم در تولید این گونه مواد غذایی می باشد که البته می تواند به صورت طبیعی یا مصنوعی تولید شود. بیش تر مواد غذایی که در بازار به صورت بسته بندی شده وجود دارند، دارای افزودنی های مختلف و مواد اولیه صنایع غذایی هستند. امروزه از مواد اولیه صنایع غذایی جهت تولید انواع و اقسام غذاها استفاده می‌ کنند، بنابراین خرید مواد اولیه صنایع غذایی اولویت برخی از شرکت‌ های تولیدی می باشد و قیمت مواد اولیه صنایع غذایی نیز به نوع موادی بستگی دارد که در آن ها به کار رفته است.

نحوه خرید مواد اولیه صنایع غذایی

جهت خرید مواد اولیه صنایع غذایی و هم چنین آشنایی با قیمت مواد اولیه صنایع غذایی باید به این موضوع مهم دقت داشته باشید که عوامل موثر مختلف و متفاوتی بر روی قیمت مواد اولیه صنایع غذایی و نحوه خرید آن ها تاثیرگذار هستند که برخی از این عوامل عبارت هستند از برند تولید کننده، نوع مواد تشکیل دهنده، میزان مواد تشکیل دهنده و...

پس توجه داشته باشید که از آن جایی که مواد غذایی به طور مستقیم با سلامت افراد سر و کار دارند، هنگام خرید مواد اولیه صنایع غذایی آن ها را از برندهای شناخته شده و معتبر تهیه کنید. حتی نوع موادی که در تولید آن ها به کار رفته است نیز بر روی قیمت مواد اولیه صنایع غذایی تاثیرگذار است و این مواد قیمت های متفاوتی خواهند داشت.

قیمت مواد اولیه صنایع غذایی

اگر قصد خرید مواد اولیه صنایع غذایی و آشنایی با آن را داشته باشید، در هنگام خرید مواد اولیه صنایع غذایی دست تان کاملا باز است. البته باید به نکات زیادی توجه داشته باشید. قطعاً مواد مختلفی که جهت تولید غذاهای مختلف به کار می روند انواع و اقسام مختلفی دارند و واضح است که قیمت آن ها نیز متفاوت و مختلف است، بنابراین اگر قصد به دست آوردن قیمت مواد اولیه صنایع غذایی را دارید، باید به نوع مواد تشکیل دهنده آن دقت کنید. کیفیت مواد تشکیل دهنده مهم ترین و اصلی ترین عاملی است که بر روی قیمت آن ها تاثیرگذار خواهد بود.

شرکت تامین کننده مواد اولیه صنایع غذایی

اگر شما هم به دنبال خرید مواد اولیه صنایع غذایی هستید و این مواد را در تولید محصولات غذایی مختلف به کار می گیرید و حال نیز به دنبال این هستید که منبع معتبر و صاحب نام را جهت خرید این مواد انتخاب کنید ما به شما شرکت اسپیناس شیمی را پیشنهاد می کنیم. شرکت اسپیناس شیمی یکی از معتبرترین شرکت های بازرگانی است که انواع و اقسام مواد اولیه صنایع غذایی، مواد اولیه شیمیایی، مواد اولیه لوازم آرایشی و بهداشتی، مواد اولیه شوینده، مواد اولیه سم و کودهای کشاورزی و مواد اولیه صنایع غذایی و غیره را تامین می‌ کند و از بزرگ ترین تامین کننده های این گونه مواد محسوب می‌ شود. بنابراین جهت خرید مواد اولیه صنایع غذایی و به دست آوردن قیمت مواد اولیه صنایع غذایی، آشنایی با مقدار و نوع این مواد و تهیه نوع مورد نظر می توانید از نظر کارشناسان شرکت اسپیناس شیمی بهره ببرید و مواد مورد نیاز و مناسب خودتان را خریداری کنید.

برخی از مواد اولیه صنایع غذایی

هنگام خرید مواد اولیه صنایع غذایی توجه کنید که انواع مختلفی از این مواد وجود دارند که در صنعت بسته بندی و تولید مواد غذایی به کار می رود. برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:

عوامل کنترل کننده ph

عوامل کنترل کننده ph به موادی گفته می شود که جهت تنظیم کردن قلیایی یا اسیدی بودن مواد غذایی به آن ها اضافه می شود.

این مواد گاهی موجب تغییر یافتن طعم و مزه مواد غذایی نیز می‌ شود.

اسید استیک، اسید سیتریک و سدیم سیترات از جمله این مواد هستند. بنابراین هنگام خرید مواد اولیه صنایع غذایی دقیقا باید همان نوعی را انتخاب کنید که مورد نظر شما می باشد، مثلاً برای بیش تر بستنی ها مرباها، ژلاتین، آبنبات و غیره از اسید لاکتیک استفاده می کنند.

عوامل ضد جوش

عوامل ضد جوش در تولید و بسته بندی برخی مواد مانند مخلوط تخم مرغ، شیر خشک، آرد، محصولات قندی و برخی مخلوط های شیرینی پزی استفاده می شود که از چسبندگی و کلوخ شدن این مواد پیشگیری می کند. در بازار عوامل جوش بسیار زیادی مانند دی اکسید سیلیکون، سیلیکات ها، کلسیم، اسید استئاریک و غیره وجود دارد. قیمت مواد اولیه صنایع غذایی که دارای عوامل ضد جوش نیز می باشد به همین مواد تشکیل دهنده آن ها بستگی دارد.

خمیر مایه ها

مواد دیگری که در هنگام خرید مواد اولیه صنایع غذایی مورد توجه قرار می گیرند و می تواند موجب افزایش یافتن حجم، بافت و شکل محصولات غذایی شود، خمیر مایه ها هستند. از رایج‌ ترین خمیرمایه ها می توان به دوغ، آبجو، بکینگ پودر، کنسانتره، پروتئین، ماست، آب، پنیر و مخمر اشاره کرد. قیمت مواد اولیه صنایع غذایی بر پایه مخمرها با یک دیگر کاملاً متفاوت است و برخی از آن ها گران تر و برخی دیگر ارزان تر و گاهی اوقات در دسترس هستند.

امولسیفایرها

امولسیفایرها مخلوط هایی هستند که بر پایه آب و روغن می باشند. در واقع این مواد به ترکیب بهتر محصولات غذایی کمک زیادی می کنند. نمونه هایی از انواع امولسیون ها شیر و سس مایونز می باشد که به طور معمول برخی از این ها مانند لیستین از سویا و زرده تخم مرغ تهیه می شود. در صنعت تولید مواد غذایی هنگام خرید مواد اولیه صنایع غذایی یکی از موارد امولسیفایرها هستند، چون نقش سازنده و مهمی در تولید برخی مواد غذایی بر عهده دارند و وجود آن ها در داخل بسیاری از غذاها ضروری می باشد.

مرطوب کننده ها

مرطوب کننده ها یکی دیگر از مواد اولیه غذایی محسوب می شوند، مانند پلی اول های قند، عسل، گلیسرین، پروپیلن گلیکول که بیش تر آن ها در موادی مانند نبات ها، نارگیل خرد شده و موارد مانند گل ختمی وجود دارد. بنابراین هنگام خرید مواد اولیه صنایع غذایی یکی دیگر از نکات مهم و موارد مورد توجه همین مرطوب کننده ها می باشند. چون در تولید و بسته بندی بسیاری از مواد غذایی موجود در بازار نقش مهمی ایفا می کنند. قیمت مواد اولیه صنایع غذایی بر پایه مرطوب کننده ها نسبت به برخی دیگر از مواد کم تر و مناسب تر است و به راحتی می توان آن ها را از شرکت هایی مانند شرکت اسپیناس شیمی تهیه کرد که تامین کننده این گونه مواد هستند.

دسته‌بندی