یکی از موثرترین ترکیبات کودی برای افزایش میزان تولید و رشد محصولات کشاورزی نیترات منیزیم Magnesium Nitrate است.

شکل ظاهری نیترات منیزیم، جامد بلوری سفید میباشد. این کود حاوی نیترات و منیزیم بوده و کاملا محلول در آب میباشد.  از جمله تاثیر گذار ترین ترکیبات کودی برای زیاد شدن مقدار تولید کردن و رشد محصولات کشاورزی, کود نیترات منیزیم (magnesium Nitrate Fertilizer) میباشد. از جمله مزایای این ماده واکنش بسیار سریع در درون گیاه مخصوصا در زمان محلولپاشی است. همچنین نیترات منیزیم دارای توانایی به کار رفتن در همه ی انواع کشت های زراعی ، باغی و گلخانه میباشد.

منیزیم عنصری پویا و تنها عنصر فلزی در کلروفیل است که نقش قابل توجهی در گسترش سطح برگ، افزایش فتوسنتز و در نتیجه افزایش عملکرد گیاه خواهد داشت. نیتریت منیزیم دارای توانایی بسیاری برای استفاده در سیستم آبیاری و محلول پاشی بوده است. در حالت کلی نیترات موجود در کود باعث جذب بهتر منیزیم میشود. برای از بین  رفتن سریع و به موقع کمبود نیتروژن و منیزیم در گیاهان بسیار استفاده  میشود. به صورت کامل این کود خشک است و زمانیکه در آب حل میشود، هیچ گونه  باقیمانده ای از خود به جای نمی گذارد. این کود در تمام سیستم های آبیاری  قابل مصرف بوده و بدون سولفات، کلر و سدیم می­باشد.

ویژگی نیترات منیزیم:

 • این ماده دارای دمای جوش 330 درجه سانتی گراد میباشد 
 • این ماده دارای جرم مولی ۱۴۸/۳۰ گرم بر مول میباشد.
 • محلول در آب و به رنگ سفید مایل به زرد و فرم پولک شکل
 • بدون هیچگونه سدیم و کلر و همچنین بقیه عنصر های مضر برای گیاه 
 • پایداری بالا در برابر سفت شدن محصول در برابر رطوبت به دلیل شکل 
 • قابل اختلاط با اغلب کودهای محلول در آب
 • خاص و منحصر بفرد بودن کود

لازم به گفتن این نکته است که این محصول شیمیایی با زیاد شدن مقدار اسید آمینه و پروتئین‌های گیاه و منیزیم و همچنین به علت بالا رفتن و استفاده ی کلروفیل منجر به غذاسازی و در نتیجه رشد و نمو گیاه می‌گردد. وجود نسبت بالای ازت نیتراتی میزان جذب کاتیون ها مانند  K+ و Mg2+وCa2+ را افزایش می­دهد. نیترات موجود در کود در تمام مراحل رشد به­ویژه دمای سرد در دسترس گیاهان می­باشد. در نتیجه باعث بهبود بخشیدن به نیترات موجود در کود جذب منیزیم میشود.

خرید نیترات منیزیم

امروزه مواد شیمیایی در صنایع مختلف نقش مهمی به عهده دارند. نیترات منیزیم نیز یک نوع ترکیب شیمیایی است که به صورت جامد بلوری سفید به تولید می‌رسد. نیترات منیزیم نیز کاربرد فراوانی در صنایع مختلف دارد، البته قبل از خرید نیترات منیزیم باید با کاربرد و اهمیت استفاده از آن آشنا شوید. در نتیجه می‌توانید به بررسی تمامی عوامل تاثیرگذار روی قیمت نیترات منیزیم بپردازید.

نیترات منیزیم به عنوان یک ماده شیمیایی با جرم مولی ۱۴۸.۳۰ و۶.۴۰ گرم بر مول تولید می‌شود. این ماده اگر تحت تاثیر دمای ۸۸.۹ درجه سانتیگراد قرار بگیرد ذوب می‌شود؛ اما در دمای ۳۳۰ درجه سانتیگراد به جوش می‌آید. چگالی این ماده ۲.۳ گرم بر سانتی‌متر مکعب است و انحلال پذیری آن در آب ۱۲۵ گرم از ماده در ۱۰۰ میلی لیتر آب می‌باشد.

این ماده شیمیایی یک نمک هیگروسکوپی است که به طور طبیعی آن را از غار و معادن به صورت نیترومنیزیت تهیه می‌کند. این ماده کریستالی رنگ و بو ندارد و به عنوان یک کاتالیزور برای تولید مواد آتش بازی و پتروشیمی کاربرد آن زیاد است. به طور کلی این ماده از ترکیب چند ماده دیگر سولفات منیزیم و نیترات کلسیم حاصل می‌شود.

نیترات منیزیم یک ماده کریستالی محلول در آب است که یک عامل اکسید کننده نیز به شمار می‌رود. اگر این ماده با هیدروکربن‌ها ترکیب شود، اشتعال پذیر است. بیشترین کاربرد را در صنعت کشاورزی برای مراقبت از گیاهان و دیگر محصولات کشاورزی دارد. همچنین در صنعت پتروشیمی نیز برای اقتصاد جهانی نقش مهمی ایفا می‌کند. نیترات منیزیم تنظیم کننده ویسکوزیته است و حتی در مصالح ساختمانی نیز کاربرد فراوانی دارد. امروزه برای تهیه اسید نیتریک غلیظ، صنایع پتروشیمی، تولید نیترات آمونیوم، محصولات کشاورزی، محصولات تونر، محصولات رنگ و غیره نیز از این ماده می‌توان استفاده کرد.

قیمت نیترات منیزیم

نیترات منیزیم یک ماده شیمیایی پرکاربردی است که به طور طبیعی یافت می‌شود. این ماده بیشتر برای تولید کود و هورمون رشد گیاه به کار می‌رود، از این رو اهمیت آن بسیار زیاد است. بدون شک اهمیت رونق صنعت کشاورزی باعث اهمیت این ماده در بازار جهانی می‌شود. بدون شک قیمت نیترات منیزیم نیز تحت تاثیر این اهمیت ویژه ماده بیشتر است، چرا که تقاضای آن در بازار جهانی افزایش می‌یابد. 

چه بسا اینکه برای تامین نیاز بازار با توجه به درخواست بالای این محصول شرکت‌های بسیار زیادی در ایران و جهان برای تولید و توزیع این محصول فعالیت دارند. برای دسترسی به با کیفیت‌ترین نیترات منیزیم باید به دنبال محصولات تولیدی شرکت‌های معتبر باشید. همچنین برای خرید نیز به مراکز فروش معتبر مراجعه کنید. بدون شک در مجموعه اسپیناس شیمی قیمت این ماده ارزان‌تر از دیگر مراکز توزیع نیترات منیزیم است.

پس برای خرید اقتصادی می‌توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید. البته بررسی پارامترهای تاثیرگذار روی قیمت منیزیم مسئله دیگری است که باید به آن توجه داشت.

نوع بسته‌بندی نیترات منیزیم و سولفات آمونیوم را مورد توجه قرار دهید. معمولاً این ماده شیمیایی را به صورت پودری و در بسته‌های مخصوصی عرضه می‌کنند. چرا که این مواد باید دور از نور خورشید، حرارت و رطوبت قرار بگیرد. از این رو سطح کیفیت بسته‌بندی و حجم بسته‌بندی روی قیمت تاثیر دارد، چرا که حجم و وزن هر یک از کاربران متفاوت است. از این رو در شرکت‌های مختلف نیز این ماده در بسته‌بندی‌های متعدد از نظر سطح کیفیت بسته‌بندی توزیع می‌شود.

مقدار کود خریداری شده را نیز مورد توجه قرار دهید، شما به چند درصد یا چند کیلو نیترات منیزیم احتیاج دارید؟ در نتیجه بسته‌بندی‌های چند کیلویی و یا حتی در بسیاری از مواقع گرمی این ماده شیمیایی را تهیه می‌کنید.

کاربرد منیزیم نیترات

 • به صورت وسیعی در صنعت کشاورزی به اسم کود شیمیایی و همینطور برای جلوگیری کردن و بهترشدن منیزیم در گیاهان
 • کاربرد بسیاری در صنعت نساجی و سرامیک سازی
 • در بیشتر صنایع فلزی به اسم یک عامل پاک کننده
 • در ذخیره انرژی گرمایی

لازم به دقت است که کمبود منیزیم باعث کم شدن مقدار کلروفیل میگردد­ و هنگامیکه این ترکیب در زندگی گیاه نباشد باعث مختل شدن آن میشود. به علت بالا رفتن مقدار اسید آمینه و همچنین پروتئین‌های گیاه و منیزیم و همینطور به علت زیاد شدن کارایی کلروفیل، افزایش غذاسازی و در نهایت رشد و نمو گیاه میباشد.

نکته ایمنی نیترات منیزیم

لازم است که حتما در هنگام مصرف کود منیزیم نیترات به دو روش محلولپاشی و آب آبیاری عمل بفرمایید.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی، مواد اولیه شامپو، تگزاپون صدفی، بی کربنات آمونیوم

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...