نیترات پتاسیم جامدی سفید رنگ با فرمول  {\displaystyle KNO_{3}}KNO3 است که از پتاسیم ، نیتروژن و اکسیژن تشکیل شده است.

نیترات پتاسیم یک ترکیب غیر قابل انفجاری بوده است، ولی باعث سرعت بخشیدن به سوختن ترکیبات منفجره میشود. همچنین در زمانی که به مدت طولانی در مقابل گرما یا آتش بوده باشد، منفجر میگردد. این ماده دارای دو ماده غذایی بنیادی برای گیاهان بوده و از مواد اولیه کودبه حساب می آیدْ به طور معمول جهت استفاده برای کود، یک محصول ارزشمند میباشد تا نیتروژن و پتاسیم عاری از کلرید را برای رشد گیاهان فراهم آورد.

لازم به توجه است که پتاسیم نیترات در طبیعت هم وجود داشته است. به اینصورت که این ماده شیمیایی در کویر مناطق بسیاری همچون شیلی،ایتالیا ،مصر و ایالت متحده ی آمریکا  وجود داشته است. همچنین این نکته را در نظر بگیرید که پتاسیم  از جمله عناصر مهم و اصلی  و همینطور مغذی ای بوده که گیاهان به میزان بسیار زیادی به آن نیاز  داشته. و بعد از نیتروژن یکی از اصلی ترین عنصر هایی میباشد که در خاک گیاه باید  مورد کاربرد قرار گرفته است.

خرید نیترات پتاس

قطعا شما هم قصد خرید نیترات پتاس دارید. اما با اهمیت کاربرد و مزایای این ترکیب شیمیایی آشنا هستید؟ از نکات مهم خرید آشنایی با تمام ویژگی‌ها، ساختار، ترکیبات شیمیایی و حتی کاربرد آن محصول است. چنین ترکیباتی را در صنعت داروسازی، کود، خمیر دندان، کریستال، بلورسازی، آبکاری، لاستیک سازی، سرامیک، مواد غذایی، باغبانی و غیره استفاده می‌کنند. اما می‌دانستید که برای هر یک از این کاربردها تنها از یک نوع نیترات پتاس استفاده نمی‌شود؟

 قطعاً که قیمت نیترات پتاس نیز به مشخصات این محصول و نوع آن بستگی دارد. این محصول که با نام نمک پیتر یا نمک نیتر نیز شهرت دارد در اثر گرمای زیاد تجزیه می‌شود: پس به قابلیت حل شوندگی آن تحت تاثیر دماهای مختلف دقت کنید. پس از اینکه تمامی ویژگی‌ها و مشخصات محصول را بررسی کردید و به مقایسه قیمت نیترات پتاس پرداختید، باید در رابطه با روش خرید نیز بحث نمایید.

برای خرید عمده نیترات پتاس و حتی خرید جزئی، شما می‌توانید از روش‌های ساده‌تر امروزی یعنی: روش خرید آنلاین برای دسترسی به محصولات مجموعه اسپیناس شیمی دسترسی پیدا کنید. این مجموعه به شما اجازه می‌دهد تا به صورت اینترنتی و غیرحضوری در هر مکانی که هستید، بدون هیچ رفت و آمدی با انتخاب محصول و حجم خرید سفارش خود را ثبت نمایید.

 البته با حذف واسطه‌ها فرصتی برای شما مهیا است تا به کیفیت اصل چنین ترکیبات شیمیایی دسترسی داشته باشید. جهت اطلاع بیشتر در رابطه با مشخصات این محصول، قیمت و سایر مشخصات با کادر مجرب این مجموعه معتبر تماس بگیرید.

قیمت نیترات پتاس

برای خرید نیترات پتاس بررسی قیمت پس از بررسی مشخصات قرار می‌گیرد. یکی از نکات مهمی که روی قیمت نیترات پتاس تاثیر دارد و کمتر کسی به آن توجه می‌کند، روش ساخت آن است. معمولاً چنین محصولاتی به دو روش ساخته می‌شوند که یکی در آزمایشگاه تحت تاثیر یک واکنش و با سرد کردن محلول پتاسیم نیترات و در نتیجه رسوب آن می‌باشد.

حتی در اثر ریختن نیتریک اسید روی نمک‌های پتاسیم شوره‌ای به دست می‌آید که شامل همین نیترات پتاس می‌شود. قطعاً کهدو نیترات پتاس طی روش‌های مختلف تولید شده‌اند، از نظر برخی شاخص‌ها و یا سطح کیفیت با یکدیگر متفاوت هستند و قیمت آنها نیز به همین سبک تعیین می‌گردد.

 از پارامترهای دیگری که  قیمت چنین ترکیباتی را تحت تاثیر می‌گذارد، می‌توان به فرمول شیمیایی، دانسیته، جرم مولکولی، میزان حلالیت، در آب نوع حلالیت و شکل ظاهری اشاره کرد.

اگرچه ترکیب به سرعت در داخل آب حل می‌شود و قطعاً این قدرت حلالیت با عنوان مهم‌ترین ویژگی آن است، اما به میزان حلالیت نیز توجه کنید. این قدرت حل شوندگی نیز برای تعیین قیمت مورد توجه است. برای ساخت این محصول از کاتیون_پتاسیم و آنیون_نیترات دیگر ترکیبات شیمیایی استفاده می‌شود.

 میزان به کارگیری هر یک از این مواد شیمیایی بر اساس قدرت، مشخصات، قیمت و سطح کیفیت روی قیمت نهایی پتاسیم نیترات تاثیر خواهد گذاشت. اکنون که از مجموعه اسپیناس شیمی اقدام به خرید کرده‌اید، پس نگران قیمت آن نیز نباشید. همین حالا با اطمینان کافی سفارش خود را در این مجموعه معتبر به روش اینترنتی ثبت کنید

ویژگی های نیترات پتاسیم

جرم مولکولی
1032/101 گرم بر مول است.
دانسیته
109/2 گرم بر سانتی متر مکعب
حلالیت
محلول در آب
شکل ظاهری
جامد سفید رنگ به صورت کریستال های پودری است.

کاربردهای نیترات پتاسیم

از جمله استفاده هی مهم و مفید این ماده در تولید کردن اسید نیتریک بوده که با اضافه کردن اسید سولفوریک غلیظ به محلول آبی نیترات پتاسیم تولید می گردد.

در تولید کردن انواع کودهای گوناگون برای کشاورزی، کودهای مخلوط گلدان و غذاهای گیاهی از نیترات پتاسیم استفاده شده و در محوطه سازی و دفع کردن انوع زباله ها مورد کاربرد قرار می گیرد. همچنین بعضی از سموم در از بین بردن آفات قارچی هم دارای نیترات پتاسیم میباشد

این ترکیب شیمیایی در تولید کردن انواع بستنی و خمیر دندان های ویژه ی دندان های حساس مورد کاربرد قرار می گیرد در صورتیکه به شکل قطعی معلوم نباشد به کم شدن  حساسیت دندان ها کمک می کند.

لازم به توجه است که برای سرعت بخشیدن به تخریب کنده های درختان برای پاکسازی منطقه جهت ساخت و ساز استفاده بسیاری میشود.

مزایای استفاده از کود نیترات پتاسیم

استفاده از محلول رقیق شده نیترات پتاسیم  بر روی شاخ و برگ در طول رشد ميوه برای برخی محصولات زراعی سودمند است زيرا اين مرحله از رشد اغلب با تقاضای زياد K در زمان کم شدن کارایی ريشه و جذب شدن مواد مغذی همزمان میباشد. نیترات پتاسیم به طور معمول برای تولید کردن گیاهان گلخانه ای و کشت هیدروپونیک هم نقش مهمی دارد.

از جمله نکات ایمنی اینست که، این ماده یک اکسید کننده ی قوی شمرده میگردد به صورتی که در تماس با دیگر ترکیبات منجر به آتش سوزی می گردد. احتمال دارد این ماده به وسیله ی پوست جذب بشود و مضر باشد. این ترکیب شیمیایی می تواند باعث تحریک شدن پوست،چشم و دستگاه گوارش شما بشود. رعایت این نکات ایمنی در زمان کار با این ماده واجب است.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی، اسیدسولفامیک، اسید فسفریک خوراکی، سیلیکون امولشن

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...