پارافین مایع یک روغن معدنی است که به شدت تصفیه شده و در انواع مختلف از لوازم آرایشی و پزشکی دارای استفاده ی بسیار زیادی میباشد .

جالب است بدانید که نفت یک مایعی است که به طور طبیعی طی استخراج شدن از زمین به دست می آید و سپس خالص سازی شده و به پارافین مایع تبدیل می شود، هیچ شباهتی به نفتی که  استخراج شده ندارد.

پارافین مایع به دو صورت وجود دارد  هر یک از این ماده ی کاربردی در زمینه های مختلف و در صنایع متفاوت بسیار پر استفاده میباشد:

  • نوعی از پارافین مایع به صورت نفت سفید بسیار تصفیه شده است که منجر به استفاده به عنوان سوخت می شود.
  • نوعی دیگر به عنوان روغن معدنی بسیار تصفیه شده ای بوده و بسیار پراستفاده میباشد برای مثال در تولید کردن موارد  آرایشی و دارویی بسیار کاربرد دارد.

پارافین مایع یک روغن شفاف و بدون بو است که از یک منبع معدنی ، نوعاً  از یک ماده تقطیر شده نفتی بدست می آید. از جمله ویژگی پارافین مایع شامل موارد زیر است:

  • این ماده دارای نقطه جوش 175 درجه سانتیگراد است.
  •  و همچنین دارای نقطه تبخیر آن 265 درجه سانتیگراد است.

کاربردهای پارافین مایع

  • روغن معدنی را می توان برای اهداف مختلفی از جمله ملین ، در تهیه غذا و کاربردهای مکانیکی ، الکتریکی و صنعتی استفاده کرد. با این حال، پارافین مایع اصطلاحی است که برای روغن معدنی بسیار تصفیه شده اختصاص یافته و مناسب محصولات مراقبت از پوست ، مواد آرایشی ، دارویی و حتی برای مصرف خوراکی است. این یک وجه تمایز بسیار مهم است زیرا برخی از متخصصان مراقبت از پوست که نگرانی خود را در مورد پارافین مایع ابراز می کنند ، ممکن است ناخواسته به روغن معدنی درجه پزشکی اشاره کنند ، که به درستی تصفیه نشده است و در محصولات پوستی استفاده نمی شود.
  • پارافین مایع یک عنصر اساسی در بسیاری از حشره کش های کشاورزی میباشد.
  • کاربرد بسیار مهم پارافین مایع در بسیاری از کرم های اگزما است.
  • احتمال دارد این ماده در  کرم های راش پوشک، پاک کننده آرایش، لوسیون بدن،  انواع محصولات مراقبت از لب و  موارد دیگر نیز از آن استفاده  می شود.
  • از کاربرد های دیگر این ماده در صنایع نساجی بیشتر برای روغن کاری دستگاه ها است. این ترکیب شیمیایی به عنوان یکی از اجزای اصلی روغنی هست که برای چرخاندن ، بافتن و  ایجاد مش از آن استفاده می شود. روغن مورد استفاده برای روغن کاری چرخ  خیاطی بعضی از مواقع هم دارای پارافین مایع میباشد.

از نکات قابل توجه اینست تحقیقات نشان داده است که این ترکیب بسیار بی خطر بوده و می توان از آن برای درمان   بیماری های متفاوت همچون خشکی پوست ، خارش و اگزما استفاده دارند. همچنین میتوان گفت یکی از انتقادات به پارافین مایع بوده که در حالت کلی پوست شما را مرطوب نمی کند و واضح است که بسیاری از  پزشکان پوست معتقد هستند که احساس رطوبت کردن نتیجه از این ترکیب واقعی نیست.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...