پلی الکترولیت آنیونی

Polyelectrolyte

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

پلی الکترولیت (Polyelectrolyte)، پلی آکریل آمید یا(PAM)، یک کمک منعقد کننده است که فلاک های حاصل از فرآیند انعقاد را به لخته های درشت تری تبدیل می کند تا ته‌‌نشينی بهتر صورت بپذیرد.

توجه نمایید که پلی الکترولیت آنیونی که دارای بار منفی بوده به صورت وسیعی به‌عنوان یک منعقدکننده، عامل  کنترل رئولوژی و چسب کاربرد دارد. از این ترکیبات در عملیات میادین نفتی به‌اسم یک عامل کنترل ویسکوزیته این نوع پلی الکترولیت برای بهتر شدن بازیافت نفت و  در مباحث مهندسی جریان برای انجام دادن روغن‌کاری، بازپس‌گیری انواع پساب و باز کردن  کانال‌های عبور نفت استفاده بسیاری میشود.

این ترکیبات شیمیایی دارای شکل ظاهری کریستالی جامد، سفید رنگ و بی بو میباشد که دارای توانایی حل شدن در آب،  اتانول، اتر و کلروفرم میباشد. جالب است بدانید که پلی الکترولیت ها  (Polyelectrolyte) دارای سرعت ته نشینی حدود دو برابر سرعت ته نشینی بقیه کمک منعقد کننده  ها میباشد.

خرید پلی الکترولیت آنیونی

برای خرید پلی الکترولیت آنیونی اکنون یک فرصت طلایی پیش روی شما کاربران گرامی است. از طریق روش اینترنتی می‌توانید بهترین و کاربردی‌ترین مواد اولیه صنایع مختلف را از مجموعه اسپیناس شیمی تهیه کنید. در این مجموعه حتی به مشخصات محصول نیز دسترسی دارید. از نکات مهم خرید نیز بررسی تمامی مشخصات کاربردی و در نتیجه بررسی قیمت پلی الکترولیت آنیونی است. پارامترهای مهم خرید شامل موارد زیر هستند؟

آشنایی با عملکرد پلی الکترولیت آنیونی و کاربرد آن مهم‌ترین پارامتری است که باید در رابطه با آن اطلاعاتی کسب کنید. این ماده شیمیایی شامل پلیمرهای محلول در آب است که بار یونی را در طول یک زنجیره پلیمری به راحتی همراه خود جابجا خواهند نمود.

نوع بسته‌بندی این مواد دیگر پارامتر مهمی است که باید به خاطر داشته باشید. شرکت‌های مختلف در بسته‌بندی‌های چند کیلوگرمی این ترکیبات شیمیایی را عرضه می‌کنند. معمولا هم کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی عرضه می‌شود.

کاربرد این محصول چیست و برای چه مصارفی می‌توان از آن استفاده کرد؟ از این مواد شیمیایی برای بازیافت روغن، شستشوی زغال سنگ، در صنعت مواد شیمیایی، تولید شکر، مواد دارویی، صنعت تولید کاغذ، صنعت نساجی، مصالح ساختمانی، صنعت کشاورزی، حفاظت از محیط زیست و همچنین فرآوری مواد معدنی می‌توان از آن استفاده کرد.

در رابطه با مشخصات ظاهری محصول نیز باید اطلاعاتی به دست بیاورید. این مواد محصولات جامدی هستند که قدرت انحلال بالایی در آب دارند. بار الکتریکی منفی در این ترکیبات شیمیایی بسیار زیاد است و همچنین تحت تاثیر پلیمریزاسیون دمای بالا به راحتی سنتز خواهند شد.

انتخاب یک روش خرید راحت و مقرون به صرفه برای دسترسی به بهترین پلی الکترولیت آنیونی بازار نیز از نکات مهم محسوب می‌شود. با توجه به اینترنتی شدن روش‌های خرید و فروش و می‌‌توانید از این روش کاملاً اقتصادی و سریع برای خرید این ترکیبات شیمیایی استفاده کنید.

قیمت پلی الکترولیت آنیونی

پلی الکترولیت آنیونی به عنوان یک ماده پلیمری با بار منفی است که در صنایع مختلف کاربرد دارد. برای خرید پلی الکترولیت آنیونی باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید. از مهم‌ترین فاکتورهای خرید بررسی قیمت پلی الکترولیت آنیونی است. این قیمت تحت تاثیر مشخصات مختلف این ترکیبات شیمیایی و همچنین پارامترهای مختلفی تعیین می‌شود.

اولین و مهم‌ترین پارامتر تاثیرگذار روی قیمت این ترکیبات شیمیایی سطح کیفیت آنها است. این کیفیت نیز تحت تاثیر مواد اولیه این ماده بررسی می‌شود.

روش تولید را نیز به خاطر داشته باشید. چرا که در صنایع مختلف از روش‌های تولیدی متفاوتی برای تولید چنین ترکیباتی استفاده می‌کنند. در هر روش نیز از دستگاه‌ها، مراحل و همچنین مواد مختلفی برای تولید ماده مورد نظر استفاده می‌شود.

کیفیت بسته‌بندی دیگر پارامتر مهمی است که هنگام تعیین قیمت پلی الکترولیت آنیونی در نظر گرفته می‌شود. نوع بسته‌بندی و کیفیت بسته‌بندی در ماندگاری این مواد تاثیر فراوانی دارد. چرا که پلی الکترولیت آنیونی باید دور از دسترس مستقیم افراد باشد. از طرفی از قرار دادن این ماده در معرض شرایط آب و هوای نامساعد نظیر تابش مستقیم نور آفتاب، حرارت، بالا و رطوبت خودداری کنید.

حجم خرید پلی الکترولیت آنیونی نیز تعیین کننده قیمت است. شما چند کیلو یا چند بسته از این مواد شیمیایی را احتیاج دارید؟ بر اساس حجم خرید این ماده قیمت نهایی آن نیست تعیین می‌شود.

شرکت سازنده یا برند را نیز در نظر بگیرید. کشورهای بسیار زیادی نظیر ایران، آلمان، چین، کره و غیره در زمینه تولید این ماده فعالیت دارد. پس قطعاً قیمت هر یک از این مواد در مقایسه با یکدیگر متفاوت است.

کاربرد پلی الکترولیت آنیونی را نیز به خاطر بسپارید. چرا که هرچه کاربرد چنین ترکیباتی بیشتر باشد، حائز اهمیت قرار می‌گیرند. در واقع این اهمیت کاربرد ترکیبات شیمیایی است که سطح فروش آنها را بیشتر و باعث افزایش قیمت آنها نیز می‌شود.

ویژگی های پلی الکترولیت آنیونی

 • این ماده در کشور چین تولید میشود.
 • دارای 99 درصد خلوص بوده است.
 • این ترکیبات شیمیایی در بسته بندی های 25 کیلوگرمی به فروش میرسد.

کاربرد پلی الکترولیت آنیونی

 • این پلیمر می تواند کاربرد بسیاری در عمل لخته سازی و همچنین ضخیم شدن داشته باشد.
 •  این ترکیب خاصیت برشی و پراکندگی را به آسانی انجام میدهد، در نتیجه در بازیافت روغن، کارخانجات سنگبری نقش بسیار مهمی داشته است.
 • اکثر اوقات از پلی الکترولیت آنیونی در فرآوری مواد  معدنی، شستشوی زغال سنگ و همینطور متالورژی استفاده گسترده ای میگردد.
 • در حال حاضر از این ماده شیمیایی در  انعقاد مواد شیمیایی، کاغذسازی، بسیاری از صنایع  نساجی استفاده بسیاری میشود.
 • در کم کننده حجم لجن تشکیل شده کاربرد بسیاری دارد.
 •  در تولید کردن شکر، داروسازی، حفاظت کردن از محیط زیست، بتن و مصالح ساختمانی، همچنین کشاورزی و دیگر صنایع کاربرد بسیاری میشود.
 • یکی از کاربرد های این ماده شیمیایی در تصفیه آب تخلیه شده و به کار بردن مجدد آن برای مصارف دیگر میباشد.

همانطور که گفتیم پلی آکریل آمید آنیونی به اسم هوموپلیمرها و کوپلیمرهای نمک آکرلیک  اسید با آکریل آمید که دارای بار الکتریکی منفی می باشند، شناخته می شود. توجه نمایید که اکثر اوقات این پلیمر خطی کاملا محلول در  آب هست و سنتز آن تحت پلیمریزاسیون دما بالا، میباشد. در حال حاضر در اکثر حلال های آلیفاتیک،  استون، بنزن، اتر و بیشتر حلال های ارگانیک اغلب نامحلول بوده است، ولی دارای خاصیت های ارزشمندی میباشد.

نکات ایمنی پلی الکترولیت آنیونی

 • لازم است همیشه قبل از شروع به کار با هر ترکیباتی و ماده  اولیه شیمیایی همانطور که بارها به شما توصیه می گردد، برای آمادگی برای مقابله با هرگونه خطرات احتمالی باید برگه اطلاعات و ایمنی آن را مطالعه فرمایید، ولی در حالت کلی پلی  الکترولیت ها دارای اثرات منفی و مخرب ویژه ای بر سلامتی انسان ندارد، ولی با این شرایط باز هم از هرگونه تماس با  این مواد یا بلعیدن احتمال دارد که منجر به پیدایش خطراتی گردد.
 • همچنین نیاز میباشد که این مواد را در جای خشک و خنک نگهداری کنید. و از قرار دادن این ماده در مقابل رطوبت جلوگیری فرمایید.  همینطور میتوان گفت نوع خشک این ماده با نگهداری به صورت مناسب می تواند سال ها مورد استفاده قرار گیرد.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...