پلی الکترولیت کاتیونی

Polyelectrolyte

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

پلی الکترولیت کاتیونی (Polyelectrolyte) یکی از بهترین و پرکاربردترین فلوکولانت ها، می باشد که با نام های دیگری نظیر پلی آکریل آمید PAM می باشد که در سه دسته آنیونیک، کاتیونیک و نانیونیک به بازار عرضه می گردد.

این ترکیب دارای خاصیت پلیمری و الکترولیتی هستند. به منظور حذف و از بین بردن کلوئیدها و ناخالصی های معلق در آب و فاضلاب و پساب از روش انعقاد و لخته‌سازی، استفاده می کنند. برای تکمیل روند انعقاد و ايجاد فلاک‌های بزرگتر و سنگین تر از مواد ديگری به نام کمک منعقد کننده استفاده می شود.

پلی الکترولیت‌ها کاربرد گسترده‌ای دارند و از آن‌ها در صنعت کاغذسازی، پاک کردن رنگ، تصفیه آب، بازیافت نفت، پردازش مواد معدنی و غیره استفاده می‌شود. خوب است بدانید که پلی الکترولیت‌ها به سه دسته پلی الکترولیت آنیونی (دارای بار منفی)، پلی الکترولیت کاتیونی (دارای بار مثبت) و پلی الکترولیت غیر یونی (بدون بار) تقسیم می‌شوند.

پلی الکترولیت کاتیونی

پلی الکترولیت کاتیونی |پلی اکریل آمید کاتیونی پلیمرهایی با وزن مولکولی بالا هستند که حاوی بارهای مثبتی می‌باشند که از آن‌ها  به عنوان عوامل شفاف سازی، رسوب گذاری و فیلتراسیون یا سانتریفیوژ استفاده می‌شود.  به عبارتی دیگر این مواد شیمیایی زمانی که با فاضلاب مخلوط می‌گردد، گروه‌های آمید بر روی جاذب زنجیره پلیمری و سطح مواد معلق در فاضلاب قرار می‌گیرد و پل‌هایی بین آن‌ها  تشکیل می‌دهد. به صورتی که آب شروع به خارج شدن از ساختار تازه شکل گرفته آن می‌کند.

 توجه داشته باشید که در ابتدا این لخته‌ها اندازه کوچکی دارد، اما در صورت قرار گرفتن این ذرات در کنار هم اندازه آن‌ها  بزرگ‌تر شده که می‌تواند به افزایش سرعت رسوب در شفاف کننده ها، سرعت شناور شدن آن‌ها  و حذف آب در تجهیزات ضخیم شدن لجن منجر شود. موارد استفاده و کاربرد پلی الکترولیت کاتیونی در تصفیه خانه فاضلاب خانگی، تهیه خمیر کاغذ، صنایع کاغذسازی، پتروشیمی، مواد شیمیایی، منسوجات و صنایع معدنی می‌باشد.

کاربرد پلی الکترولیت کاتیونی در صنعت کاغذ

  • بهبود رطوبت دستگاه کاغذی فیبرها، پرکننده ها، رنگ ها و یا اندازه گیری مواد شیمیایی
  • بهبود زهکشی ماشین کاغذ (در آب شستشو ماشین)
  • بهبود "مقاومت خشک" کاغذ ساخته شده با الیاف ضایعات (بازیافت شده)
  • بهبود "قدرت مرطوب" انواع خاصی از کاغذ مانند بافت چهره و حوله آشپزخانه


اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...