کاربرد سوربیتان پلی سوربات 60 (KEPS 60) در صنعت سوربیتان مونو استئارات ۲۰ مول اتوکسیله شده یا پلی سوربات ۶۰ تحت نام تجاری KEPS 60 ماده ای با پایه اسید چرب طبیعی استئاریک اسید می باشد که از واکنش بین استئاریک اسید و سوربیتان و سپس اتیلن اکساید تولید می شود.

پلی سوربات 60 امولسیفایر روغن در آب، عامل مرطوب کننده و حل کننده در صنایع غذایی و آرایشی بهداشتی است. این ماده غیریونی و سورفکتانتی به شدت آب دوست می باشد. این محصول اتوکسیله شده به عنوان اموسیفایر در تشکیل امولسیون های روغن در آب بسیار کاربردی و موثر می باشد؛ مخصوصا هنگامی که با ماده اولیه غیراتوکسیله خود یعنی سوربیتان مونو استئارات یا اسپن ۶۰ به صورت مخلوط به کار رود که می تواند سیستم هایی با مقادیر HLB متفاوت تولید کند که در نتیجه سبب امولسیون شدن انواع مختلفی از روغن ها و واکس ها می شوند.

کاربرد پلی سوربات 60

- پلی سوربات 60 به عنوان یک امولسیفایر در بسیاری از غذاها استفاده می شود استفاده از این ماده در مواد غذایی شامل محصولات پخته شده مانند نان یا مخلوط کیک. سس سالاد، آب میوه های ترشی، کیک کرمی است.

 - پلی سوربات در محصولات پزشکی مانند درمان، کرم برای آکنه و درمان های موضعی برای زخم های دهان استفاده می شود.

-  در برخی از درمان های خارش واژن استفاده می شود.

 -  با توجه به شيوع استفاده آب و روغن در محصولات آرایشی، به طور گسترده از توئین 60 استفاده می شود. این ماده تنش سطحی کرم ها و مایعات را کاهش می دهند. این در روند امولسیون کمک می کند.

 - در محصولات آرایشی از جمله شامپو، نرم کننده های پوست، پودرهای معطر، ضد آفتاب و کرم ضد پیری استفاده می شود.

 

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...