بوتیل هیدروکسی آنیزول-BHA

Butylated hydroxyanisole

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

هیدروکسی آنیسول بوتیله شده یک آنتی اکسیدان بوده که تشکیل شده ی مخلوطی از دو ترکیب ایزومرهای آلی، 2-ترشیو بوتیل-4-هیدروکسی آنیسول و 3-ترشیو-بوتیل-4-هیدروکسی آنیسول می باشد.

بوتیل هیدروکسی آنیزول-BHA از ترکیبات شیمیایی همچون 4- متوکسی فنول و ایزوبوتیلن به وجود آمده است. این ماده دارای شکل ظاهری مانند یک جامد مومی بوده که در اغلب مواقع در صنایع غذایی به اسم مواد اولیه غذایی و به عنوان یک ترکیب افزودنی در تعداد بسیار زیادی از ترکیبات غذایی با نام تجاری E320 به کار برده می شود. خوب است بدانید که از سال 1947، BHA به چربی‌های خوراکی و  غذاهای دارای چربی برای خاصیت های آنتی‌اکسیدانی اضافه‌شده میباشد، هیدروکسی متولید  بوتیل (BHT)، حلقه معطر کنجوج BHA باعث ثابت کردن انواع گوناگونی از رادیکال‌های آزاد میگردد و در نهایت منجر به جداسازی آنها می شود.

جالبه که بدانید، بوتیل هیدروکسی آنیزول تهیه شده از ترکیباتی همچون دو ایزومر آلی 2-تربت بوتیل -4-هیدروکسی آنیزول و 3-تربت بوتیل 4-هیدروکسی آنیزول است. استفاده ی اولیه BHA به اسم آنتی اکسیدان و نگهدارنده در مواد غذایی، بسته بندی مواد غذایی میباشد ولی بوتیل هیدروکسی آنیزول-BHA بیشتر اوقات در داروهایی همچون ایزوترتینوین، لوواستاتین و سیمواستاتین نیز کاربرد دارد.

خرید بوتیل هیدروکسی آنیزول

خرید بوتیل هیدروکسی آنیزول به عنوان یک ماده شیمیایی مهم و اولیه جهت تولید کردن انبوه بسیاری از مواد و محصولات انجام می شود. بوتیل هیدروکسی آنیزول نوعی ماده شیمیایی جامد و روغنی شکل می باشد که قابلیت حل شدن در آب را ندارد ولی در متانول، اتانول و حتی پروپیلن گلایکول کامل محلول است.

 این ماده حاوی آنتی اکسیدان بالایی می باشد و می تواند در مقابل دما پایداری بالایی از خود نشان دهد. این ماده شیمیایی دارای دمای ذوب، دمای جوش، جرم مولکولی، ساختار مولکولی، شکل ظاهری، چگالی، فرم مولکولی و حلالیت مختص به خود می باشد و از آن جهت تولید و ساخت محصولاتی از جمله روغن های خوراکی، چیپس، لوازم آرایشی، خوراک دام، آدامس‌ ها، روغن های گیاهی، محصولات مراقبت از مو و پوست، محصولات نفتی، صنعت لاستیک سازی، به عنوان نوعی آنتی اکسیدان قوی در صنعت غذایی، نگه دارنده مواد غذایی، برخی از داروهای پرمصرف، پیشگیری از تند شدن برخی مواد غذایی، در تولید مواد غذایی فراوری شده از جمله نوشیدنی ها، سوسیس، کالباس، تثبیت‌ کننده های انرژی، انواع دسرها و... استفاده می شود. 

می‌ توان گفت که خرید بوتیل هیدروکسی آنیزول برای تولید کردن این محصولات بسیار مهم است و می‌ توان آن را جزو مواد اولیه محصولات نام برده شده در بالا ذکر کرد. این شرکت ها نیز خرید عمده بوتیل هیدروکسی آنیزول را برای تولید محصولات مختلف خودشان به عنوان یک ماده اساسی و اولیه انجام می دهند.

قیمت بوتیل هیدروکسی آنیزول

قیمت بوتیل هیدروکسی آنیزول به عوامل و نکات زیادی وابسته است که در واقع این عوامل تعیین کننده میزان قیمت بوتیل هیدروکسی آنیزول می باشند و در این جا به برخی از آن ها می پردازیم:

کیفیت و خلوص ماده شیمیایی

وقتی صحبت از یک ماده شیمیایی مانند بوتیل هیدروکسی آنیزول می شود اولین و مهم ترین نکته ای که به ذهن تمامی افراد خطور می کند، کیفیت و خلوص آن ماده می باشد، یعنی ماده مورد نظر ما باید کیفیت و مرغوبیت مورد قبول و بالایی داشته باشد تا ما بتوانیم جهت تولید کردن محصولات یاد شده در بالا با کیفیت عالی را تضمین کنیم. از طرفی وقتی یک ماده شیمیایی تولید و عرضه می شود، می توان انواع آن را با خلوص های متفاوتی در بازار دید که هر کدام از این خلوص ها جهت ساخت و تولید کردن نوع خاصی از محصولات بهترین و بیش ترین کارایی را دارند.

نحوه خرید

نحوه خرید بوتیل هیدروکسی آنیزول مهم است و در قیمت بوتیل اثر می گذارد، مثلاً اگر این ماده را از شرکت های شیمیایی برتر مانند شرکت اسپیناس شیمی خریداری کنید، هم از صحت کالا و مرغوبیت آن اطمینان دارید و هم می‌ توانید آن را از برندی که مدنظرتان است تهیه کنید. اسپیناس شیمی امروزه تامین اکثر مواد شیمیایی از جمله بوتیل هیدروکسی آنیزول، هیدروژن پروکسید، کافور، اسید استیک، صمغ عربی، اسید استئاریک، هیدروژن پر کلراید و غیره را بر عهده دارد. علاوه بر آن که هنگام خرید بوتیل هیدروکسی آنیزول به صورت خرید عمده بوتیل هیدروکسی آنیزول شما می توانید از تخفیف های ویژه و قابل توجه این شرکت نیز برخوردار شوید.

ویژگی بوتیل هیدروکسی آنیزول-BHA

از جمله ویژگیهایی این ماده میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای فرمول مولکولی  C22H32O4 میباشد.
 • این ترکیب دارای اسامی گوناگونی همچون:بوتیل هیدروکسی انیزول Embanox پروتئکس ترت-بوتیل -4-متیوکسی فنول C11H16O2 بوده است.
 •  وزن مولکولی این ماد شیمیایی 5/360 گرم بر مول است.
 • دارای خلوص شیمیایی 99% درصد میباشد.
 • شکل ظاهری این جامدی روغنی پر استفاده دارای شماره E320 میباشد.
 • این ترکیب شیمیایی دارای قابلیت حل‌پذیری در آب نمیباشد اما قابلیت حل‌شدن در اتانول، متانول و پروپیلن  گلایکول  را  دارد.

کاربرد بوتیل هیدروکسی آنیزول-BHA

کاربردهای بوتیل هیدروکسی آنیزول-BHA

 • از BHA در تهیه چیپس
 • روغن های خوراکی و گیاهی
 • آدامس ها
 • خوراک دام
 • مواد اولیه لوازم آرایشی
 • محصولات مراقبت از پوست و مو
 • صنایع لاستیک سازی
 • محصولات نفتی
 • BHA به اسم آنتی اکسیدان در صنایع غذایی بکار می آید.
 • در انواع بسته بندی مواد غذایی
 • معمولا در داروهایی مانند ایزوترتینوئین
 • لوواستاتین
 • سیمواستاتین
 • BHA باعث ثبات بسیار خوبی در مجموعه ای از محصولات غذایی ، چربی ها ، روغن ها ،  غذاهای حیوانات خانگی ، ویتامینها و مواد بسته بندی میشود. این ترکیب شیمیایی در  مواد تشکیل دهنده تعداد زیادی از نوشیدنی، مواد تشکیل دهنده غذا، مواد نگهدارنده غذا، انواع محصولات مراقبت شخصی و مواد شیمیایی دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

 یکی از نکات مهم اینست که براساس گزارش داده شده در مؤسسات  ملی بهداشت ایالات متحده آمریكا پیش‌بینی می شود كه BHA در  حیوانات آزمایشگاهی، سرطان‌زا است. به خصوص اینکه در زمانیکه به عنوان یک بخش از رژیم غذایی خود را در دوزهای زیاد داشته باشند، BHA منجربه پاپیلوما و سرطان  سلول در موش‌ها و همسترهای طلایی سوریه می‌گردد.

جالب توجه اینست که هیچ اثر سرطان‌زایی در موش‌ها  وجود ندارد؛  در حقیقت، شواهدی از اثر محافظتی در  برابر سرطان‌زایی بقیه ی مواد شیمیایی وجود دارد. زمان بررسی کردن آمار جمعیت  انسانی، میزان کم BHA معمولی که بعضی از مواقع در معرض خطر ابتلا به سرطان نمیباشد،  ارتباط معنی داری نشان نمی‌دهد. با این حال، ایالت کالیفرنیا BHA را به عنوان یک عامل سرطان‌زا یاد کرده است.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی و اسانس

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.


دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...