مرکاپتو بنزو تری آزول سولفید-MBTS

Mercaptobenzothiazole

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

مرکاپتو بنزو تری آزول سولفید-MBTS ازجمله مواد شیمیایی صنعتی است که در صنعت پلاستیک سازی و همچنین جلوگیری از خوردگی فلزات کاربرد بسیاری دارد.

یکی از مواد شیمیایی پرکاربرد میتوان به مرکاپتو بنزو تری آزول سولفید-MBTS اشاره کرد. این ماده شیمیایی در صنعت بسیار پر استفاده است، که شامل صنعت پلاستیک  سازی و همچنین این ترکیب شیمیایی برای جلوگیری کردن از خوردگی فلزات کاربرد بسیاری دارد. 

جالب توجه است که، بنزو تری ازول دسته ای از ترکیبات هتروسیکلیک بوده است که در زمینه شیمی دارویی بسیار قابل توجه میباشد. امروزه روش سنتز BTA از واکنش o-phenylenediamine ، سدیم نیتریت و استیک اسید تشکیل شده است. و به وسیله ی دیازوتیزاسیون تبدیل به یکی از گروه های آمین میگردد.

خرید مرکاپتو بنزو تری آزول سولفید-MBTS

خرید مرکاپتو بنزو تری آزول سولفید-MBTS در یک بستر کاملاً امن و به دور از دخالت واسطه‌ها به عنوان یکی از دغدغه‌های مهم کاربران است. در مجموعه اسپیناس شیمی بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانید این مواد پرکاربرد را در کوتاه‌ترین زمان ممکن با حذف واسطه‌ها تهیه کنید.

 در این صورت حتی قیمت مرکاپتو بنزو تری آزول سولفید-MBTS نیز بسیار مقرون به صرفه خواهد بود . اما قبل از اینکه سفارش خرید محصول را نهایی کنید، به بررسی مشخصات و کاربرد آن بپردازید.

مرکاپتو بنزو تری آزول سولفید-MBTS به عنوان یک ماده پرکاربرد در دسته‌بندی اسیدهای ضعیف قرار دارد. در واقع این مواد تحت تاثیر ترکیب با فلزات متعدد باعث تولید نمک و نمک سدیم می‌شوند. این ماده شیمیایی و صنعتی بیشترین کاربرد را در صنعت پلاستیک سازی دارد.

 از طرفی با توجه به ویژگی خورندگی فلزات در حوزه‌های مختلف مرتبط با فلزات نیز از آن استفاده می‌کنند. این ماده جزو مشتقات بنزوتیازول است که به دو صورت تاتومری تیول و تیون عرضه می‌شود.

این ماده تحت تاثیر واکنش آنیلین و همچنین سولفور با کربن دی سولفیت به تولید می‌رسد. البته باید در شرایط استاندارد افزایش فشار و دما نیز قرار بگیرد.

این ماده یک نوع اسید ضعیف است که بیشتر در محلول‌های پایه با فلزات نمک تولید می‌کند. نمکی که تحت تاثیر واکنش این ماده تولید می‌شود به عنوان یک محصول تجاری کاربرد فراوانی دارد. چنانچه تحت تاثیر اسید یا بخارهای اسیدی قرار بگیرد، باعث تولید ترکیبات سولفور مانندی چون هیدروژن سولفید می‌شود.

 چنانچه در واکنش دهنده‌ها و در جوش حرارتی بالایی قرار بگیرد، زمان جوش حرارتی را به شدت کاهش می‌دهد و از این نظر مقرون به صرفه می‌باشد. حتی میزان گوگرد لازمه برای این واکنش نیز کمتر می‌شود. همچنین دمای لازمه برای جوش حرارتی کاهش می‌یابد و همین مسئله باعث می‌شود تا آسیب حرارتی به لاستیک‌ها نیز کاهش یابد.

قیمت مرکاپتو بنزو تری آزول سولفید-MBTS

برای خرید مرکاپتو بنزو تری آزول سولفید-MBTS از نکات مهم توجه به راهنمای خرید است. در واقع شما با تمامی اطلاعات مربوط به محصول مورد نظر آشنایی پیدا می‌کنید. در نتیجه فرصت مناسبی مهیا می‌شود تا به بررسی فاکتورهای تاثیرگذار روی قیمت مرکاپتو بنزو تری آزول سولفید-MBTS نیز بپردازید.

 این فاکتورهای تاثیرگذار روی قیمت محصول تعیین کننده قیمت آن هستند. چنانچه از مجموعه اسپیناس شیمی خرید خود را انجام دهید، به مقرون به صرفه‌ترین قیمت این محصول دسترسی دارید.

مرکاپتو بنزو تری آزول سولفید-MBTS به عنوان یک ماده پرکاربرد در پلاستیک سازی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد. ویژگی‌های شیمیایی و فیزیکی این ماده می‌توانند روی قیمت آن تاثیر داشته باشند. این ماده در دمای ۲.۸۰ درجه سلسیوس  می‌شود؛ اما نقطه جوش آن ۲۶۰ درجه سلسیوس می‌باشد.

کاربرد این ماده از فاکتورهای مهم تعیین قیمت آن خواهند بود؛ اما می‌دانید چرا؟ چرا که اگر این کاربرد اهمیت داشته باشد، سطح تقاضای بالا بازار را بالا برده و باعث افزایش ارزش واقعی محصول می‌شود. معمولا هم از این ماده در تصفیه آب صنعتی، صنعت تولید مواد لاستیکی، وسایل خانگی، تولید شیلنگ‌های کشاورزی و باغبانی و غیره استفاده می‌کنند.

به چه روش و از چه مجموعه‌ای اقدام به خرید این مواد یا ترکیبات شیمیایی می‌کنید؟ هم اکنون در توسط شرکت‌های متنوعی این ترکیبات در گریدهای مختلف تولید می‌شوند. از نظر سطح کیفیت و مشخصات تولیدی‌های شرکت‌های مختلف با یکدیگر متفاوت هستند. 

جدا از این تفاوت شما باید از یک مجموعه قابل اعتماد خرید کنید. روش دسترسی به این شرکت‌ها نیز اهمیت دارد. چنانچه از دست واسطه‌ها خرید کنید روی قیمت‌ها تاثیر گذاشته و باعث افزایش قیمت می‌شود. با خرید مستقیم از یک شرکت قابل اعتماد هزینه‌های خرید نیز مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

ویژگی های مرکاپتو بنزو تری آزول سولفید-MBTS

جرم مولکولی
25/167 گرم بر مول
شکل ظاهری
دارای شکل ظاهری پودر کریستالی زرد رنگ
نقطه ذوب و جوش
نقطه ذوب 2/180 درجه سلسیوس و نقطه جوش 260 درجه سلسیوس
چگالی
42/1 گرم بر میلی لیتر در 20 درجه سلسیوس

 ویژگی های شیمیایی مرکاپتو بنزو تری آزول سولفید-MBTS

⦁ این ترکیب یک اسید ضعیف بوده و با وجود داشتن محلول های پایه همراه با فلزات گوناگون منجر به تولید نمک میشود و نمک سدیم تولید شده است بنابرای از این ترکیب به اسم یک محصول تجاری شناسایی شده است.
⦁ این ماده به بنزوتیازول در محلول های اسیدی و در زمانیکه آهن  حضور دارد، تبدیل می گردد.
⦁ جالب توجه است که، بخار سمی ترکیبات سولفور همچون هیدروژن سولفید و کربن سولفید هنگامی که در تماس با اسید یا بخارهای اسیدی است، تولید میشود.
⦁ در هنگامی که اوزون و پتاسیم ایدوئید وجود دارد و تیدیل به دیمرهای 2-مرکاپتو بنزوتی آزول دی سولفید می شود.
⦁ سوختن کربن منجر به تولید شدن مونواکسید، کربن دی اکسید، نیتروژن اکسید و سولفور اکسید میشود.
⦁ با به کار بردن صنعتی به صورت پساب یا به وسیله ی هوا و یا ضایعات صنعتی وارد محیط می شود.

کاربرد های مرکاپتو بنزو تری آزول سولفید-MBTS

  • این ماده شیمیایی کاربرد بسیاری در تصفیه آب صنعتی و انواع روان کننده ها همچون مایعات حفاری یا برش های قابل استفاده داشته است.
  • میتوان به دلیل محافظت کردن فلز مس و آلیاژهای آن از خوردگی، بنزو تری آزول نقش مهمی دارد.
  • در حال حاضر از مرکاپتو بنزو تری آزول سولفید-MBTS در صنایع مواد لاستیکی همچون انوع صنایع تولید کننده دستکش، کفش های لاستیکی، تایر و تیوپ های ماشین، زیرپوش های لاستیکی و ... استفاده گسترده ای میشود. 
  • اضافه بر کاربردهای مهم صنعتی در بسیاری از وسایل خانگی نیز از این ترکیب شیمیایی به کار میرود.
  • امروزه در تولید کردن مواد مهمی مانند انواع سرشیشه ها ، بسیاری از دستکش های آشپزخانه استفاده میشود.
  • از MBTS ها برای تولید کردن شیلنگ های مورد استفاده در کشاورزی و باغبانی، انواع لباس و تجهیزات شنا، عروسک ها و همینطور بخش های لاستیکی ابزارآلات و وسایل بازی و ورزشی کاربرد بسیار گسترده ای می شود.

نکات ایمنی مرکاپتو بنزو تری آزول سولفید-MBTS

  • جالب توجه است که بنزوتریازول تمایل به  جذب محدودی داشته و به نسبت در آب محلول است به آسانی تجزیه نمی گردد. به همین دلیل فقط تا مقدارر کمی در تصفیه خانه های فاضلاب از بین میرود.
  • لازم به دقت است که، این ماده دارای سمیت کمی بوده و برای سلامتی افراد دارای خطر کمی میباشد.
  • از هرگونه تماس با این  ترکیبات اجتناب کرده و لازم است که، برگه های ایمنی مواد (MSDS) آن را حتما بخوانید.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعالم بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...