پلی وینیل پیرولیدون-PVP K30

Polyvinylpyrrolidone (PVP)

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

پلی وینیل پیرولیدون یک هموپلمیر متقاطع در دسته امولسیفایرها است که از این محصول به عنوان اتصال دهنده قرص های دارویی استفاده می شود و جز که یکی از سه نوع مواد اصلی ترکیبات دارویی هست و نام تجاری  آن همان pvp است .

پلی وینیل پیرولیدون-PVP K30 ایجاد شده از پیرولیدون همراه با درصد خلوص زیاد بوده و این پودری سفیدکه دارای هیدروکرومیک آزاد میباشد ،بوی این ترکیب به نسبت مبهم بوده که به شکل یک محلول در اب وغیر محلول دارای استفاده های گوناگون به کار میرود. توجه فرمایید این ماده در استون و اتر نا محلول میباشد . خوب است بدانید که پلی وینیل پیرولیدون (PVP) یک پلیمر محلول در آب است و  تشکیل شده از پلیمریزاسیون مونومر N- وینیل پیرولیدون میباشد. میتوان گفت  PVP K30 به سرعت تشکیل یک محلول شفاف داده است و برای تولیدکردن انواع قرص  های همراه با حلالیت بالا مناسب میباشد.

جالبه که در سال ۱۹۳۹   فرایند تولید PVP توسط والتر جی رپ  یک دانشمند آلمانی به وسیله تحقیقات و  مطالعات شیمی استیلن خود ثبت کرده است. به صورت عمده این ترکیب شیمیایی به  شکل پودر یا پولک های سفید یا سفید کمی متمایل به زرد جاذب رطوبت در بازار  وجود داشته است.

ویژگی های پلی وینیل پیرولیدون-PVP K30

 • شکل ظاهری این ترکیب شیمیایی پودر سفید یا شیری رنگ میباشد.
 • نقطه ذوب این ماده 165 درجه سانتیگراد است.
 • دانسیته پلی وینیل پیرولیدون 69/1 گرم بر سانتی متر مکعب می باشد.
 • شما این ماده شیمیایی را در دمای اتاق حفظ و نگهداری نمایید.

کاربرد پلی وینیل پیرولیدون-PVP K30

 • به اسم یک بایندر در بسیاری ازقرص های خوراکی
 • به وجود آورنده فیلم در روکش انواع قرص ها 
 • استفاده شده برای توزیع یکنواخت رنگ دانه (پیگمنت)،پایدار سازی و نگهداری ترکیب درصد پیگمنت ها در روکش
 • تثبیت تعلیق سوسپانسیون ها
 • جلوگیری کننده از انتقال دادن رنگ لباس ها در زمان شستشو .
 • به کار رفته در بسیاری از مواد ضروری در انواع مایع ، چسب و همینطور چسب زخم
 • برای بهترشدن درخشندگی لباس و جلوگیری کردن از نشت دوباره چرک و آلودگی روی پارچه .
 • به عنوان یکی از مواد اساسی یا کمکی در انواع چسب های مایع، ماتیکی و زخم
 • تولیدکننده انواع غشاء جهت استفاده های گوناگون همچون دیالیز ،خالص سازی آب و …
 • در تهیه کردن انواع قرص‌ها، کپسول‌ها و بقیه ی فرآورده‌های دارویی، PVP به اسم یک ماده  افزودنی برای بالا رفتن روانی و یا جلوگیری کردن از افتادن داروها به کار می‌رود. 
 •  همچنین کاربرد ویژه ای به اسم یک ترکیب پایه در تهیه کردن مایعات تزریقی 
 • به وجود آوردن فیلم در روکش های بذر به دلیل تشکیل پوشش ضد میکروبی یا نگهدارنده بذر و …

کاربرد پلی وینیل پیرولیدون-PVP K30 در مواد غذایی

در خصوص محصولات رژیمی ،مواد غذایی فاقد چربی یا کم چرب محتوی پوویدون مطرح شده اند.

 این مواد غذایی شامل محصولات لبنی، انواع سس ها کیک ها و … می باشد. 

در خصوص دونات های سرخ شده گزارش شده است افزودن ۱% وزنی پوویدون K30 به خمیر دونات می تواند میزان جذب روغن حین سرخ شدن را ۲۳% کاهش دهد بدون اینکه تاثیر منفی در طعم و مزه مطلوب محصول داشته باشد. 

انواع پوویدون (با غلظت ۱-۰/۲۵ % وزنی) جایگزین چربی در بستنی های فاقد چربی یا کم چرب شده اند و از لحاظ چسبندگی به قاشق ، سرعت ذوب شدن در دهان ،طعم و رایحه و … مورد رضایت قرار گرفته اند.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

pvp k30 چیست

 pvp k30 یک بهبود دهنده حلالیت در حلال‌های قطبی است. پلی وینیل پیرولیدون کا ۳۰ به صورت موضعی و خوراکی قابل استفاده می‌باشد و معمولاً کاربرد زیادی دارد. این ترکیب شیمیایی به صورت پودر و محلول آبی به تولید می‌رسد و معمولاً به شکل پودری سفید یا شیری رنگ می‌باشد. 

نوع پودری این ترکیبات می‌توانند تا ۴۰ درصد وزن خود، رطوبت محیط را جذب کنند. در ساختار خود حلقه آمیدی قطبی دارند که باعث تشکیل پیوند هیدروژنی می‌شوند؛ به همین منظور قدرت انحلال آنها بسیار زیاد است. از ویژگی‌های منحصر به فرد آنها می‌توان به پایداری حرارتی عالی این ترکیبات اشاره کرد.

 همچنین زیست تخریب پذیر نیستند و سازگاری عالی با محیط زیست دارند. چسبندگی عالی از مهمترین ویژگی‌های آنها به شمار می‌رود و همچنین قدرت تشکیل فیلم نیز خواهند داشت. از نظر فیزیولوژی بی اثر هستند و دامنه حلالیت و سازگاری بسیار عالی دارند.

این ترکیبات در صنعت غذا بیشتر استفاده می‌شوند و معمولاً آنها را با نام کلار یا پلاسدون نیز می‌شناسند. تاکنون هیچ محدودیتی از نظر استفاده از این ترکیبات از سمت سازمان غذا و دارو به ویژه سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام نشده است. این عامل غلظت دهنده در صنعت غذایی محبوبیت بسیار زیادی دارد.

 خاصیت چسبندگی بالا و غیر سمی بودن این ترکیبات باعث شده تا مستقیماً در تولید مواد غذایی از آنها استفاده کنند. حتی در نوشیدنی‌ها و سرکه نیز به حد مجاز تا حداکثر ۴۰ ppm برای شفاف کردن  نوشیدنی‌ها به کار می‌روند. 

این محصول در محدوده جرم مولکولی بسیار متفاوتی به تولید می‌رسد، به همین سبب از اثر غلظت دهندگی آن در مواد غذایی و شربت‌ها می‌توان استفاده نمود. خاصیت ضد ته نشینی دارد و همین مسئله باعث شده در نوشیدنی‌ها کاربرد آن افزایش یابد. 

خرید pvp k30

قبل از خرید pvp k30 در رابطه با مشخصات، سطح کیفیت و نوع کاربرد این ترکیبات شیمیایی تا حدودی اطلاعاتی کسب کنید. این محصولات امروزه در صنعت تولید مواد غذایی و انواع نوشیدنی استفاده می‌شوند.

 سطح کاربرد بالای پلی وینیل پیرولیدون کا۳۰ بیشتر به سبب خاصیت چسبندگی آن است. چنین ترکیباتی راحت را برای تولید انواع مواد دارویی نیز استفاده. خرید این ترکیبات برای حوزه‌های مختلف نظیر صنعت دارو، غذا، نوشیدنی و غیره انجام می‌شود. گریدهای مختلفی از این ترکیبات هم اکنون در بازار وجود دارد و شما قبل از خرید بایستی بدانید چه نوع گریدی از این ترکیبات را نیاز دارید. 

سطح کیفیت محصول را در نظر بگیرید و نوع بسته‌بندی آن را بررسی کنید. در رابطه با برند این ترکیبات اطلاعاتی به دست بیاورید و قیمت آن را نیز مقایسه نمایید. هم اکنون برای خرید پلی وینیل پیرولیدون کا۳۰ در گرید و کدهای مختلف می‌توانید با کارشناسان مجموعه اسپیناس شیمی تماس بگیرید.

کارشناسان این مجموعه معتبر آماده خدمت رسانی به شما کاربران عزیز در سریع‌ترین زمان ممکن هستند. توجه داشته باشید که قیمت این ترکیبات به ازا مشخصات آنها مشخص می‌شود و البته به حجم خرید شما نیز بستگی دارد. 

در بازار جهان قیمت چنین ترکیباتی قطعاً مقرون به صرفه‌تر از بازار داخلی می‌باشد؛ چرا که نوسانات ارزی قیمت‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در بازار داخل اگر به دنبال شرکت معتبری هستید که چنین ترکیباتی را با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت به یک روش مطمئن از آن تهیه کنید، همین حالا با کارشناسان مجموعه اسپیناس شیمی تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...