خواص فیزیکی و شیمیایی گلوتارآلدئید:محصول فوق معمولا به صورت رقیق و به حالت محلول‌هایی با غلظت 0.1 تا 50 درصد مورد استفاده قرار می ‌گیرد. در حالت بخار ، این ماده شیمیایی بویی تند داشته و دارای آستانه بوی 0.04 ppm می‌باشد. بعضی از نام‌های تجاری محلول‌های دارای این ماده عبارتند از: Cidex®, Sonacide®, Sporicidin®, Hospex® و…

گلوتارآلدهید از سال 1963 به عنوان یک ترکیب ضدعفونی کننده برای حذف کردن میکروب ها در کشور آمریکا شناخته شده است. جالب توجه است که استفاده از این ماده در سال 1980 در برج های خنک کننده ی آب اثبات شده است. به صورت خالص گلوتارآلدئید پایدار نبوده است و این ترکیب شیمیایی با آب به بازار عرضه  میشود. مقدار خلوص 60 درصدی این ماده هم این موضوع را تایید میکند.

این ماده شیمیایی از اکسیداسیون سیکلوپنتن بوده است و همینطور از یک سمت دیگر این ماده از واکنش دیل آلدر آکرولین و وینیل اتر و پس از آن  هیدرولیز آن میتواند به وجود بیاید. محصول فوق در ساختار خود دارای 5 اتم کربن و همینطور دو گروه فعال آلدهیدی میباشد.

 در محلول آب، اتانول، بنزن، اتر و بقیه ی حلال های آلی مشابه محلول میباشد. لازم به دقت است که این ترکیب خورنده بوده و  می تواند به شدت با بسیاری از اکسید کننده های قوی واکنش بدهد، همچنین موقع حضور اسید ها و  بازهای قوی حرارت تولید کرده و با آمین ها به شدت واکنش می دهد.

خرید گلوتارآلدهید

گلوتار آلدهید یک مایع بی‌رنگی است که به عنوان یک ماده ضد و تمیز کننده از آن برای تولید بسیاری از محصولات استفاده می‌کنند. خرید گلوتار آلدهید این مایع برای گند زدایی، تثبیت کننده و حتی به عنوان یک نوع نگهدارنده برای بسیاری از صنایع است. بد نیست بدانید قیمت گلوتار آلدهید نیز مقرون به صرفه می‌باشد و با خاصیتی که دارد برای صنایع حائز اهمیت خواهد بود.

این ماده شیمیایی بی‌رنگ بوی تند و زننده‌ای دارد. قطعاً می‌دانید که برای تولید بسیاری از محصولات گند زدا نیاز به مواد شیمیایی خاصی است چه بسا اینکه این محصولات برای مکان‌های چون بیمارستان اهمیت بسیار زیادی خواهند داشت. برای تولید گند زدا ترکیبات شیمیایی نظیر این ماده نقش مهمی ایفا می‌کند. اما به عنوان یک نگهدارنده و تثبیت کننده نیز برای بسیاری از محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد. قدرت گند زدایی بسیار بالای این ماده باعث شده تا تمامی میکروب‌ها، باکتری‌ها، انگل‌ها، ویروس‌ها و میکروارگانیسم‌ها را از بین ببرد.

این ماده در آب، اتر، اتانول و حتی بنزن حلالیت بسیار بالایی دارد. بد نیست بدانید گلوتار آلدهید به عنوان یک ماده شیمیایی بسیار خورنده است و در تماس با اکسید کننده‌های قوی قطعاً واکنش زیادی نشان می‌دهد. برای صنعت بهداشت و درمان، تصفیه آب، مواد آرایشی و بهداشتی، صنعت پزشکی، دندانپزشکی، چرمسازی دامپزشکی و غیره نقش مهمی به عهده دارد.

امروزه حتی برای صنایع نفت، پتروشیمی و گاز نیز بسیار حائز اهمیت است. این ماده برای تجهیزات حساس به گرما به منظور ضدعفونی کردن آنها اهمیت بسیار زیادی دارد و قطعاً می‌دانید که چنین تجهیزاتی در صنعت پزشکی بسیار زیاد هستند. دمای ذوب این ماده منفی ۱۴ درجه سانتیگراد و در دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد به جوش می‌آید.

 این ماده از پنتان تشکیل می‌شود و در تماس با بسیاری از مواد شیمیایی واکنش بالایی از خود نشان می‌دهد. اما چنین محصولاتی باید در یک مکان پوشیده و دارای تهویه نگهداری شوند. به همین منظور اهمیت بسته‌بندی چنین موادی مورد توجه است. برای خرید عمده گلوتار آلدهید از مجموعه اسپیناس شیمی، این یک فرصت ویژه و استثنایی برای شما عزیزان است.

قیمت گلوتار آلدهید

خرید گلوتار آلدهید اکنون از مجموعه اسپیناس شیمی به راحتی انجام می‌شود. از نکات مهم توجه به کاربرد و ویژگی‌های این ماده کاربردی است. در واقع با تمامی ویژگی‌ها و کاربرد چنین محصولات شیمیایی نیز آشنا شدید. اما می‌دانید قیمت گلوتار آلدهید تحت تاثیر چه پارامترهایی قرار دارد؟ حجم محصول، نرخ ارز و درصد خلوص آن از عوامل بسیار مهمی هستند که به صورت مستقیم روی قیمت این ماده شیمیایی تاثیر خواهند گذاشت.

 البته به نوع کاربرد آن نیز دقت داشته باشید، چرا که برای کاربردهای مختلف شاید این ماده را با غلظت و یا ترکیبات متنوعی تهیه کنید. مراکز فروش بسیار مختلفی هم اکنون این ماده را توزیع می‌کنند اما ما به مجموعه ای مراجعه داریم که مقرون به صرفه‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت را به دست ما برساند. هدف از فروش اینترنتی و دسترسی مستقیم شما کاربران عزیز حذف واسطه‌ها است.

همچنین اینکه اسپیناس شیمی با هدف افزایش اعتماد شما کاربران عزیز از کیفیت محصول، مستقیم از درب شرکت توزیع می کند. نگران دسترسی راحت به محصولات اسپیناس شیمی نباشید، همین حالا در کوتاه‌ترین فرصت زمان ممکن می‌توانید سفارش خود را در این مجموعه معتبر به ثبت برسانید. توجه داشته باشید که عوامل بسیار مهمی در تعیین قیمت این نوع ماده شیمیایی تاثیر می‌گذارد. برای مقرون به صرفه شدن قیمت‌ها هرگز از دست واسطه‌ها خرید نکنید.

نوع کاربرد خود را می‌دانید، به تناسب میزان مصرف خود نیز اقدام به خرید این ماده با حجم مشخصی داشته باشید. توجه کنید که همین حجم خرید نیز تعیین کننده قیمت است. حتی در خرید عمده گلوتار الدهید قیمت‌ها مقرون به صرفه‌تر هستند، چرا که شما به صورت عمده از درب تولیدی خرید خود را انجام می‌دهید.

ویژگی گلوتارآلدئید

                   جرم مولکولی
                                  12/100
            دمای انجماد و دمای جوش به ترتیب
              منفی 14 و 188 درجه سلسیوس
                        دانسیته
                                    72/0

جالب توجه است که این ترکیب همچون آلدهید های ساده (فرمالدهید) و دی آلدهید ها (گلی اکسال) واین ماده در محلول های آبی به هیدرات های متفاوت تبدیل می گردد و سپس به یک گونه های دیگر تبدیل می شود.

کاربرد گلوتارآلدئید :

  • محلول های بازی این ماده (pH 7.5 تا 8.5) در کشاورزی و پزشکی به شکل وسیعی به عنوان یک عامل ضد عفونی کننده در استرلیزاسیون سرد تجهیزات پزشکی، بسیاری از جراحی و دندان پزشکی مورد کاربرد قرار می گیرند.
  • این ماده در پیشگیری از  به وجود آمدن انواع تاول در سربازان ، رقصندگان باله و همینطور دیگر ورزشکاران کاربرد داشته است.
  • این ترکیب نقش مهمی در صنعت کاغذ به عنوان یک از بین برنده میکروارگانیسم هایی که تولید کننده لجن هستند، داشته است.
  • در صنعت پزشکی  این ترکیب برای درمان کردن تعریق بیشتر از حد،  درمان کردن موضعی زگیل در کودکان، درمان کردن عفونت قارچی در کودکان کاربرد دارد.
  • از ترکیبات شیمیایی جهت از بین بردن آلودگی ها استفاده بسیاری دارد. بسیاری  از ترکیبات شیمیایی توانایی از بین بردن باکتر ی ها را داشته ولی تعداد  کمی از آنها توانایی از بین بردن اسپورها را هم داشته اند که در استرلیزه کردن  امری بسیار  مهم و حیاتی بوده است. همچنین یکی از این عوامل گلوتارآلدهید بازی میباشد که از طیف گسترده ای از فعالیت برخوردار میباشد و توانسته است که اعتبار بسیار بالایی در بین استرلیزه کننده های شیمیایی به وجود می آید.

جالب توجه است که غلظت محلول هایی که در بخش های گوناگون به کار میرود به شرح زیر هستند:

  • استرلیزاسیون تجهیزات پزشکی: معمولا 2% به عنوان ضد عفونی کننده
  • مومیایی کردن: محلول 25%
  • میکروسکوپ الکترونی: 20، 50 یا 90

نکات ایمنی

OSHA محدودیتی جهت به کاربردن از این ترکیب شیمیایی وضع نکرده است. در زمان استفاده کردن از  این ترکیب لازم است از  تجهیزات محافظ شخصی (PPE) به کار ببرید.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی، دواتیل هگزیل آکریلات ، اسید سیتریک خشک، اسید فسفریک خوراکی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...