خواص فیزیکی و شیمیایی گلوتارآلدئید:محصول فوق معمولا به صورت رقیق و به صورت محلول‌هایی با غلظت 0.1 تا 50 درصد مورد استفاده قرار می ‌گیرد. در حالت بخار ، این ماده بویی تند دارد و دارای آستانه بوی 0.04 ppm می‌باشد. برخی از نام‌های تجاری محلول‌های حاوی این ماده عبارتند از: Cidex®, Sonacide®, Sporicidin®, Hospex® و…

گلوتارآلدئید به صورت خالص پایدار نمی باشد و در ترکیب با آب به بازار عرضه می گردد. خلوص 60 درصدی آن نیز دال بر تایید همین موضوع دارد

این ماده از سال 1963 به عنوان یک ترکیب ضدعفونی کننده در از بین بردن میکروب ها در کشور آمریکا شناخته می شود. در سال 1980 کاربرد این ترکیب در برج های خنک کننده ی آب نیز به اثبات رسید.

این ماده از اکسیداسیون سیکلوپنتن به دست می آید و از طرف دیگر می تواند از واکنش دیل آلدر آکرولین و وینیل اتر و سپس هیدرولیز آن به دست آید.

مانند سایر دی آلدهید ها (گلی اکسال) و آلدهید های ساده (فرمالدهید) ، این ماده در محلول های آبی به هیدرات های مختلف تبدیل می شود و سپس به گونه های دیگر تبدیل می گردد.

کاربرد های گلوتارآلدئید :

محلول های قلیایی این ماده (pH 7.5 تا 8.5) در کشاورزی و پزشکی به صورت گسترده به عنوان عامل ضد عفونی کننده در استرلیزاسیون سرد تجهیزات پزشکی، جراحی و دندان پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند. غلظت محلول هایی که در بخش های مختلف مور استفاده قرار می گیرند به شرح زیر هستند:

  • استرلیزاسیون تجهیزات پزشکی: معمولا 2% به عنوان ضد عفونی کننده
  • مومیایی کردن: محلول 25%
  • میکروسکوپ الکترونی: 20، 50 یا 90

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام 

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...