یاس، نام عطری فرح بخش بوده و رایحه ای منحصر به فرد را فراهم می کند. عطر  یاس با فرهنگ ما در قالب معنویت، سنت و همچنین پزشکی به هم پیوسته است. عطر  یاس رازقی دارای ویژگی های جوان کننده، تقویت کننده و انرژی بخش است و عطر  و بویی طبیعی دارد ، در حالی که یاس چمپا یکی از برجسته ترین عطرها است،  عطر آن بسیار منحصر به فرد و فوق العاده زیاد می باشد.

یاس ها گروهی از درختچه ها هستند که به صورت تجاری برای تولید گل های  معطر و روغن ضروری پرورش داده می شوند. بخش عمده ای از گل های یاس در گلدان  ها رشد یافته و شاخه های تزئینی آنها برای هدیه های مذهبی استفاده می شوند  و مقدار کمی برای تولید روغن و عطر کاربرد دارند. جالب توجه است که، اسانس گل یاس دارای یک رایحه خوش و بوی آرامش بخشی میباشد. این اسانساستخراج شده از بسیاری از گل های کوچک سفید که  بر روی گل یاسمن یا گل جاسمینوم آفیسیناله روییده، میباشد. بسیاری از موادی که در آن وجود دارد، از جمله: بنزالدئید ، بنزوئیک اسید و همینطور بنزیل بنزوات دارای خاصیت های میکروب کش ، باکتری کش  ، قارچ کش ، ضد میکروب و همچنین ضد ویروس را دارد.

یاس خالص، در عطرهای  برتر استفاده می شود و از لحاظ اهمیت بعد از گل رز قرار دارد. گونه های مختلفی از یاس وجود دارد اما به طور گسترده یاس رازقی و یاس  چمپا در دسترس هستند. اینها معمولا برای عطر و همچنین کیفیت خوب اسانس  استفاده می شوند. یاس رازقی یک گونه از یاس است که در جنوب و جنوب شرقی  آسیا پرورش می یابد. این به عنوان یاس عربی به زبان انگلیسی شناخته شده  است. این گونه یاس، گل ملی فیلیپین است که در آن به عنوان Sampaguita  شناخته می شود. همچنین یکی از سه گل ملی اندونزی است.

ویژگی اسانس گل یاس:

 • دارای یک رایحه ی قوی و خوشبو میباشد.
 •  این اسانس به شکل یک مایع بوده است.
 • این  رایحه دلنشین به صورت کامل گیاهی میباشد.
 • به صورت عمده، اسانس گل یاس در حجم 18 میلی لیتر به فروش می رسد.
 • همچنین این اسانس در ظروف شیشه ای تیره رنگ به شما عرضه می شود.

این ترکیب شیمیایی دارای اسامی مختلف علمی بوده از جمله: یاس رازقی (یاس عربی )، یاس چمپا (اسپانیایی، کاتالونیایی)

 • ازتیره زیتونیان
 • گیاهان گل دار
 • دولپه ای نو
 • نعناسانان

همانطور که میدانید اسانس  یاس به وجود آمده از تعداد زیادی از گل های این گیاه بوده است، این ماده شیمیایی کاربرد بسیاری به عنوان یک داروی گیاهی برای انواع اضطراب، افسردگی، استرس و بی خوابی داشته است.

خرید اسانس گل یاس

اگر هدف شما خرید اسانس گل یاس است، پس بدون شک باید در رابطه با آن نیز اطلاعاتی کسب کنید. این اطلاعات شامل مشخصات، کاربرد، مزایای استفاده و در نتیجه قیمت اسانس گل یاس است. اسانس گل یاس هورمون‌های طبیعی دارد که باعث بهبود سندروم قبل از قاعدگی می‌شود. این گل بیشتر در منطقه چین وجود دارد که عطر و رایحه آن فوق العاده مطبوع است. خواص دارویی و ارزشمند گل یاس شهرت آن را بیشتر می‌کند.

اسانس گل یاس به عنوان یکی از کاربردی‌ترین اسانس‌هایی است که به دلیل تاثیرات فراوان آن در آروماتراپی نیز استفاده می‌شود. این اسانس بوی بسیار مطبوعی دارد و باعث افزایش سرعت تنفس می‌شود و همچنین اکسیژن و فشار خون را نیز اشباع می‌کند. طی این فرآیند هوشیاری افراد افزایش می‌یابد و افسردگی و اضطراب در آنها نیز از بین می‌رود. به طور کلی می‌توان گفت اسانس گل یاس برای تقویت روحیه و شاداب کردن تاثیر بسیار فراوانی دارد.

این اسانس طی فرآیند فیزیکی از گل یاس استخراج می‌شود و فواید دارویی آن بسیار زیاد است. از ارزشمندترین خواص دارویی این اسانس می‌توان به خاصیت ضد استرس، ضد افسردگی، ضد اضطراب و بی‌خوابی اشاره داشت. از این اسانس به دلیل مطبوع بودن رایحه و طعم برای تولید انواع نوشیدنی، خوشبو کننده‌ها، محصولات شیمیایی و همچنین ژله و آدامس می‌توان از آن استفاده کرد.

از مهمترین خواص ارزشمند این اسانس می‌توان به تاثیرات بسیار مطلوب آن روی سلامت دستگاه گوارش اشاره داشت. این اسانس سرشار از ترکیبات آنتی اکسیدانی می‌باشد که با آنزیم دستگاه گوارش در تعامل هستند و این فرآیند باعث جذب مواد مغذی می‌شود و برای سلامتی اهمیت بسیار زیادی دارد. از نکات مهم خرید توجه به نکات مصرف این اسانس است. اگرچه تاثیرات دارویی فراوانی دارد؛ اما برای زنان باردار توصیه نمی‌شود.

قیمت اسانس گل یاس

اکنون که قصد خرید اسانس گل یاس دارید، بررسی قیمت آن و مقایسه قیمت این اسانس در مراکز فروش مختلف نیز از نکات مهم خرید است. پس از بررسی تمامی فاکتورهای تاثیرگذار روی قیمت این محصول، می‌توان به ارزش واقعی آب پی برد.

اسانس گل یاس در دو نوع خوراکی و صنعتی تولید می‌شود که هر یک برای مصارف صنعتی و تولید مواد خوراکی و غذای کاربرد دارند. برای هر حوزه و صنعتی این اسانس را باید در گریدها و با مشخصات متنوعی تهیه کنید. شما افرادی که قصد خرید اسانس گل یاس دارید، بد نیست بدانید که قیمت اسانس گل یاس بر اساس نوع گرید آن متفاوت خواهد بود.

اهمیت کاربرد اسانس گل یاس از فاکتورهای مهمی است که هنگام خرید این اسانس به آن توجه می‌شود. امروزه از این اسانس در تولید مواد نوشیدنی، مواد غذایی و مواد صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو اهمیت خرید اسانس نیز افزایش می‌یابد و این تقاضا در بازار جهانی روی قیمت محصول تاثیر دارد.

تولید اسانس کشور یا واردات اسانس نیز از فاکتورهای مهمی است که هنگام خرید باید به آن توجه داشت. اگرچه اسانس تولید شرکت‌های مختلف داخلی نیز دارای قیمت متفاوتی هستند؛ اما وارداتی یا تولید داخل بودن اسانس نیز از تاثیرگذارترین فاکتورها روی قیمت آن است.

خالص یا ناخالص بودن اسانس را مورد توجه قرار دهید. معمولا اسانس‌های خالص غلظت بالایی دارند و تاثیرگذاری آنها از نظر ویژگی و مزایای محصول بیشتر است. معمولاً اسانس گل یاس خالص، قیمت بیشتری در مقایسه با اسانس گل یاس ناخالص دارد. اکنون برای دسترسی به اسانس‌های ارگانیک و خالص در بازار نیز باید از طریق یک مجموعه معتبر نظیر اسپیناس شیمی خرید خود را انجام دهید. در این مجموعه قیمت تمامی اسانس‌ها ارزان‌تر از قیمت بازار و دیگر مراکز فروش آنلاین است.

کاربرد اسانس گل یاس

 • تحقیقات نشان داده اند که، گلهای یاس دارای خاصیت های ضد ویروسی میباشند. همچنین میتوان گفت این اسانس به عنوان یک ضد عفونی کننده بسیار خوب بوده است.
 • در صورتی که نگران جای جوش و زخم خود هستید از این اسانس حتما استفاده کنید. چون این ماده می تواند به پاک شدن این علائم زخم و لکه های بعدی شما کمک بسیاری می کند.
 • همچنین اسانس گل یاس می  تواند به دفع کردن ترک های چربی که در بسیاری از  مادران باردار اتفاق می افتد  کمک بسیاری می کند.
 • جالب توجه است که، روغن اسانس گل یاس باعث افزایش ترشح شیر از پستان های مادران میشود. در نتیجه میتوان گفت این ترکیب گیاهی برای مادران شیرده و همچنین نوزادان آنها میتواند بسیار مفید باشد.

نکات ایمنی اسانس گل یاس

 • قابل توجه است که، خانم های باردار باید از استفاده کردن این اسانس حتما تا زمان زایمان پرهیز بفرمایید.
 • این اسانس بسیار آرامش بخش بوده و در نتیجه لازم است از مصرف دوزهای  سنگین جدا پرهیز نمایید.
 • لازم به دقت است که، درصورتیکه به یاس آلرژی دارید باید همچون هر روغن ضروری ساخته شده پرهیز نمایید.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی،
اسانس لوندر، اسید سیتریک خشک، متیلن کلراید
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...