اسید فسفریک صنعتی

Industrial-phosphoric-acid

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

اسید فسفریک صنعتی به انگلیسی: (Phosphoric acid)  این اسید سه ظرفیتی است.  دارای درجه خلوص 85% میباشد، این ماده ی غیرفراری بوده و در دمای محیط  غیرفعال میباشد.

جالب است بدانید از واکنش اسید سولفوریک صنعتی با خاک فسفات، اسید فسفریک خام تهیه میگردد که در  واحد های تصفیه به دو دسته صنعتی و خوراکی تقسیم می شود. اسید فسفریک صنعتی در صنایعی ازجمله نساجی کاربرد دارد. بیشترین کاربرد این ترکیب  شیمیایی در قسمت تولید کودهای شیمیایی است. همچنین اسید فسفریک درجه صنعتی،  معمولا در صنایع شیمیایی و آزمایشگاه های شیمی استفاده میشود. جالب است بدانید که از واکنش سنگ فسفات با  اسید سولفوریک کود شیمیایی سوپرفسفات، برای اولین بار در سال ۱۸۴۰ درست شده است و در نهایت تولید کردن تجاری آن در انگلیس در سال ۱۸۴۲ شروع شد.این ماده از مواد اولیه شیمیایی پرکاربرد است.

لازم به ذکراست که فرآیند تولید اسید فسفریک دونوع میباشد: روش حرارتی و روش دیگری روش رطوبت میباشد. در روش حرارتی سوختن فسفر و نیز هیدراسیون P4O10 را داریم. به اینصورت که مخلوطی از هوا به همراه فسفر مایع به محفظه احتراق که همچون برج می باشد تزریق می شود. در روش تر، اسید فسفریک بر اثراضافه کردن سولفوریک اسید بر روی فسفات کلسیم تشکیل خواهد شد. روش حرارتی دارای درجه خلوص بیشتری بوده و دارای قیمت بیشتری میباشد.

ویژگی اسید فسفریک خوراکی

از ویژگیهای اسید فسفریک صنعتی میتوان موارد زیر را نام ببرید:

 • این ترکیب دارای جرم مولی 994/97 گرم برمول است.
 • داری نقطه ذوب و نقطه جوش 35/42 و 158 درجه سانتی گراد میباشد.
 • این ترکیب غلیظ و فاقد رنگ و بو میباشد.
 • جامد و بی رنگ
 • چگالی این ماده 88/1 گرم برسانتی متر مکعب میباشد.

جالب توجه است که اسید فسفریک صنعتی Industrial-phosphoric-acid از پر استفاده ترین اسید ها در  صنعت های غذایی، کشاورزی، آرایشی و دارویی و تصفیه کردن پساب بوده است و با  توجه به نوع کاربردی که دارد کمک بزرگی به زندگی انسان ها می کند. همچنین تولید کردن اسید فسفریک در سطح جهانی دارای رتبه دوم را بعد از اسید سولفوریک را داشته است.

اسید فسفریک شامل دو درجه خلوص میباشند:

 • بالای ۸۵ درصد: استفاده خوراکی
 • زیر ۸۵ درصد: استفاده صنعتی

کاربردهای اسید فسفریک صنعتی

 • اسید فسفریک گرید صنعتی درمواد منفجره، شوینده ها، رنگ ها و در فرآیند های پالایش نفت و متالوژی کاربرد بالایی دارد.
 • فسفریک اسید صنعتی در تمیز کردن سطوح و نیز جرم گیری آنها، انواع پاک کننده و در تصفیه پساب استفاده دارد.
 • همچنین اسید فسفریک به عنوان محلول در دندان پزشکی و ارتودنسی، برای تمیزکردن و همچنین در داروهای ضد تهوع کاربرد دارد.
 • یکی از کاربردهای مهم این اسید درصنایع غذایی بوده است. این محلول به مواد غذایی خاصیت اسیدی میدهد و در انواع نوشابه ها و مرباها به کارمیرود.
 • از جمله کاربرد های اسید فسفریک صنعتی در انواع کود و کشاورزی و همینطور بسیاری از مکمل های غذایی مربوط به دام و طیور میباشد.

ازجمله نکات ایمنی اسید فسفریک صنعتی اینست که: این ترکیب می تواند باعث تحریک پوست باشد. همچنین قابلیت  این را دارد تا چشم را تحت تاثیر قرار دهد و به آن نیز آسیب بزند. این اسید باید دمای محیط دردمایی کمتر از 30 درجه سانتیگراد نگهداری شده باشد.

اسپیناس شیمی
مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی،
مواد اولیه کود و سم کشاورزی، خاک دیاتومهو اسید سیتریک آبدار، اسانس لیمو
شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...