آلانتوئین (Allantoin) ترکیبی بوده است که  برای مراقبت از پوست کاربرد دارد و کمک به مرطوب کننده و لایه برداری آهسته سلول های مرده پوست می شود.

 آلانتوئین عصاره ای از گیاه کامفری است – گیاهی بومی که در  اروپا و آسیا رشد می کند. آلانتوئین در اوایل دهه ۱۹۰۰ توسط گروهی از دانشمندان انگلیسی کشف شد این ترکیب به صورت ارگانیک در گیاه کامفری ، چغندرقند ، آلوئه ورا ، بابونه و همچنین در حالت طبیعی در بافت های بعضی از پستانداران پیدا می شود. قابل توجه است که این ترکیب هم به شکل سنتز شده و هم به شکل طبیعی وجود دارد.

این ترکیب بسیار کاربردی به صورت مصنوعی سنتزی از واکنش بین گلی اگزالیک اسید و اوره به عنوان یک ماده ی اولیه به وجود می آید. لازم به گفتن است که برای انجام دادن این واکنش از کاتالیست  ناهمگن استفاده می کنند. رزین های آلی و نانو کامپوزیت ها مخصوصا رزین  هایی مل سولفونیک باعث بیشتر شدن بازدهی نسبت به زئولیت ها می گردند. 

آلانتوئین یک ترکیب شیمیایی دارای فرمول شیمیایی C4H6N4O3 میباشد. به آن  ۵-اوریدوهیدانتوئین یا گلیوکسیل دیورید هم می گویند. این ماده دیوراید  اسید گلیوکسیلیک است. آلانتوئین واسطه اصلی متابولیسم در بیشتر موجودات از  جمله حیوانات ، گیاهان و باکتری ها است. این ترکیب با به کاربردن از اورات  اکسیداز (اوریکاز) از اسید اوریک تولید می گردد که خود محصول تخریب شده ی اسیدهای  نوکلئیک می باشد.

ویژگیهای این ماده شمل موارد زیر می باشد:

  • این ماده دارای جرم مولکولی 117/58 گرم بر مول است.
  • نقطه جوش این ترکیب 48 درجه سلسیوس میباشد.
  • همچنین دانسیته این ترکیب 45/1 گرم بر سانتی متر مکعب است.

کاربرد این ماده

  • یکی از کاربرد های مهم این ترکیب در درمان آکنه میباشد به اینصورت که اگر زمانی پوست شما چاله، زخم و آکنه های  مزمن داشت میتوانید از محصولاتی که دارای ترکیب بالا هستند برای  درمان کردن و بهبود این زخم ها استفاده فرمایید. همچنین این ماده بدون تحریک شدن پوست می تواند آن را  بازسازی کند و این یک مزیت بسیار مهم نسبت به دارو های دارای سالیسیلیک اسید یا  بنزوئیل پراکسید حساب می شود.
  • اگر به انواع ضد آفتاب ها پوست شما حساس بوده است بهتر میباشدکه محصولاتی استفاده نمایید که دارای ترکیب بالا باشد. جالب توجه است که استفاده کردن از این محصولات باعث میشود که پوست  شما از تابش اشعه ی ماورابنفش محافظت بشود بلکه حضور داشتن این ترکیب می  تواند پوست شما را مرطوب کندد و باعث رشد کذدن سلول های سالم می شود. این ماده ی شیمیایی خود  به تنهایی نمی تواند مانع از تابش اشعه ی ماورابنفش به پوست می شود در نتیجه به محصولات ضد آفتاب اضافه می شود تا حساسیت های پوستی را به کمترین حالت می رساند. توجه فرمایید که حتما قبل از به کار بردن از این محصولات با پزشک پوست خود  مشورت فرمایید.

لازم به گفتن است که امروزه در مطالعات نشان داده شده است که نوع مصنوعی این ماده همچون شکل طبیعی آن غیر سمی و بی خطر بوده است و برای به کار بردن در انواع محصولات  آرایشی و بهداشتی بسیار مناسب می باشد.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.


دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...