ایزوبوتانول دارای فرمول شیمیایی (CH۳) ۲CHCH۲OH میباشدهمچنین میتوان گفت این ماده یک ترکیب آلی میباشد.  ایزوبوتانول (Isobutanol) را با عنوان ایزوبوتیل الکل میتوان شناسایی کرد.

در حال حاضر این ترکیب شیمیایی به صورت یک مایع بی رنگ و اشتعال پذیر همراه با بوی مشخص عرضه میشود که بیشتر اوقات کاربرد بسیاری به اسم یک حلال داشته است. ایزو بوتانول را با عناوین گوناگونی همچون 2-متیل-1-پروپانول، ایزوبوتیل الکل، 2-متیل پروپیل الکل، ایزوپروپیل کاربینول و 2-متیل پروپان-1-اُل یک ترکیب  آلی شناسایی میشود. جالب توجه است که این ماده به شکل i-BuOH و دارای یک علامت اختصاری IBA نشان داده می شود.

یکی از روش های تولید ایزو بوتیل الکل به صورت فرایند تخمیر میباشد. این ترکیب در بسیاری از میوه ها،  سبزیجات و  محصولات غذایی متنوع شناخته شده میباشد و یکی از افزودنی غذایی بسیار با کیقیت هست. این ماده به صورت گسترده دربسیاری از آب های سطحی و همینطور هوا پیدا میشود. جالب است بدانیدکه، زمانیکه هوا خراب می شود، انتظار می رود شروع به تبخیر شدن از سطح خاک و سطح آب می کند. زمانیکه ایزوبوتیل الکل که  در خاک یا آب باقی ماند به وسیله ی میکروارگانیسم ها تجزیه می شود.

ویژگی ایزوبوتانول:

 ایزو بوتانول دارای جرم مولکولی 12/74 گرم بر مول میباشد.
در واقع این ماده آلی در دمای اتاق دارای حالت مایع بی رنگ با بویی خاص بوده است.
به صورت کلی این ترکیب نقطه جوش 89/107 درجه سانتی گراد را داشته است.
و نقطه ذوب آن منفی 108 درجه سانتی گراد را دارد.
توجه فرمایید که این ماده شیمیایی دارای قابلیت اشتعال پذیری است.

لازم به گفتن این نکته بوده که امروزه از این ماده شیمیایی در صنایع گوناگونی به عنوان حلال در واکنش های شیمیایی استفاده بسیاری میگردد.

خرید ایزو بوتانول

به عنوان یکی از مناسب ترین شروع کننده ی واکنش های عالی می توان از ایزو بوتانول نام برد. اگر شما نیز در صنایع مختلف مشغول به فعالیت باشید، قطعا با نام ایزو بوتانول آشنا هستید. خرید ایزو بوتانول با توجه به کاربرد های موثری که دارد، به منظور استفاده در صنایع گوناگون صورت می گیرد.

از جمله کاربرد های بسیار زیاد ایزو بوتانول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده در تولید لعاب
 • استفاده به عنوان طعم دهنده در صنایع غذایی
 • استفاده برای پولیش خودرو و مراقبت از رنگ خودرو
 • در تولید پلاستیک استفاده ی بسیار موثری دارد.
 • استفاده به عنوان افزودنی به بنزین و ...

از آنجایی که نتیجه ی مطلوب این ماده ی شیمیایی پرکاربرد بسته به کیفیت آن است، بنابراین برای خرید ایزو بوتانول لازم است حتما یک شرکت معتبر را شناسایی کنید که محصولات اصل و با کیفیت را عرضه می کند.

 • یکی از معتبرترین شرکت های فروش ایزو بوتانول و سایر مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی، شرکت اسپیناس شیمی است. این شرکت با داشتن سابقه ی بسیار درخشان در زمینه ی فروش محصولات شیمیایی و همچنین با دارا بودن ضمانت پس از فروش می تواند بهترین انتخاب برای خرید ایزو بوتانول برای شما عزیزان باشد.

در صورتی که قصد خرید مستقیم و بدون واسطه ی ایزو بوتانول از شرکت اسپیناس شیمی را دارید، تنها کافی است وارد سایت این شرکت شده و پس از کسب اطمینان از کیفیت محصولات و مناسب بودن قیمت آنها، محصول مورد نظر خود را سفارش دهید. اسپیناس شیمی محصولات خریداری شده ی شما عزیزان را در  کمترین زمان ممکن به دستتان می رساند.

خرید عمده ایزو بوتانول

همانطور که می دانید، این روزها با توجه به نوسانات بازار قیمت هیچ محصولی پایدار نیست و به صورت لحظه ای در حال افزایش است. با توجه به این موضوع بسیاری از کاربران به دنبال خرید عمده ی ایزو بوتانول هستند تا از این طریق تا حدودی کسب و کار خود را از نوسانات بازار دور سازند.

برای خرید ایزو بوتانول به صورت عمده نیز شرکت معتبر اسپیناس شیمی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان است. همچنین اسپیناس شیمی برای جلب رضایت بیشتر شما عزیزان در صورت خرید عمده ی محصولات، تخفیفات ویژه ای را در نظر گرفته است که با این حساب شما عزیزان می توانید، خرید به صرفه تری را از این شرکت معتبر داشته باشید.

قیمت ایزو بوتانول

همانطور که گفته شد، قیمت ایزو بوتانول نیز مانند هر محصول دیگری مرتباً دستخوش تغییرات است. این در حالی است که شرکت های بسیار زیادی در حال عرضه ی این محصول به بازار ها هستند و رقابت بر سر قیمت ها بسیار زیاد است.

خریداران عزیز هنگام خرید ایزو بوتانول باید به این نکته نیز توجه داشته باشند که فریب قیمت های بسیار پایین برخی از متقلبان را نخورند و حتما از معتبر بودن شرکت مورد نظر خود و اصل بودن محصولات آن اطمینان حاصل کنند.

شرکت اسپیناس شیمی در این خصوص برای جلب اعتماد شما مشتریان عزیز محصولات خود را تا زمان رسیدن به دست شما عزیزان ضمانت می کند و در صورت عدم رضایت شما از کیفیت محصولات اسپیناس شیمی این شرکت پاسخگوی شما عزیزان است.

در صورتی که به دنبال لیست قیمت ایزو بوتانول و سایر محصولات شیمیایی برای مصارف صنعتی و آزمایشگاهی هستید،می توانید وارد سایت اسپیناس شیمی شوید و قیمت های بروز این محصولات را مشاهده کنید.

 در صورتی که سوالی در خصوص محصولات اسپیناس شیمی، قیمت ها، نحوه ی ارسال، بسته بندی، خرید عمده و ... داشتید، می توانید با تیم پشتیبانی ما که همه روزه آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان هستند، در تماس باشید.

بیشتر بخوانید: کارنوباواکس

کاربرد ایزوبوتانول:

 • این ترکیب آلی نقش مهمی به عنوان یک خوراک واحدهای تولید کننده ایزوبوتیل استات را داشته است.
 • از کاربرد های مهم این ماده شیمیایی میتوان به ساخت و تولید لعاب و یا سایر موادی که در فرایند کوتینگ اشاره کرد.
 • با توجه به خاصیت های ایزو بوتانول می توان گفت در صنایع غذایی به عنوان طعم دهنده کاربرد دارد.در واقع جزو مواد اولیه غذایی است.
 • قابل توجه است که این ترکیب به عنوان خوراک واحدهای ایزوبوتیل استرها که از اجزای مشتقات استرها شامل می شود. از شناخته شده ترین ترکیبی است (diisobutyl phthalate )(DIBP) که برای ماده اولیه تولید انواع پلاستیک ها استفاده می شود.
 • این ماده در تولید کردن پارازایلن یک جزء بنیادی در ساختن بطری های پلاستیکی, انواع منسوجات و لباس و پارچه می باشد، کاربرد دارد.
 • یکی از نقش های این ماده به عنوان رقیق کننده و افزودنی برای نیتروسلولز و رزین های مصنوعی، انواع ترکیبات مرطوب کننده، انواع مواد افزودنی پاک کننده و در ترکیب مرکب های چاپ کاربرد دارند.
 • در انواع حلال های رنگ
 • در حذف جلا دهنده ها از روی سطوح
 • برای افزونه های پولیش خودرو استفاده می شود.
 •  افزودنی برای سوخت بنزین برای جلوگیری کردن ازیخ زدن کاربراتور , در خودروهای کاربراتوری بکار میرود.
 •  برای افزایش براقیت و محافظت از رنگ خودرو استفاده می شود.

نکات ایمنی ایزوبوتانول

 • جالب توجه است که به گفته دانشمندان مقدار استاندارد این الکل در آب آشامیدنی 300 بخش در میلیارد (ppb) میباشد.
 •  همان طور که بالاتر به آن اشاره شد، این ماده آلی یک مایع اشتعال پذیر بوده است.
 • لازم است حتما در هنگام نگه داری این ماده در  انبار در محلی همراه با تهویه ی مناسب حفظ و نگه داری گردد.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی،اسانس،بتایین، متوکسی پروپانول ، تری کلرو اتیلن

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...