به دست آوردن موفقیت در حرفه و صنایع نیازمند برخی از ابزار و مواد اولیه می‌باشد. مواد شیمیایی جزو یکی از ابزارات لازم برای انجام برخی صنعت‌ها و موفقیت در آن‌ها می‌باشد. امروزه با استفاده از برخی مواد شیمیایی به انجام فعالیت‌ها کمک می‌شود. مواد شیمیایی خواص و ویژگی‌های خود را دارا می‌باشند. یکی از این مواد شیمیایی هیدروسولفیت سدیم نام دارد که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

برای رسیدن به یک موفقیت در حرفه و صنایع نیازمند بعضی از ابزار و مواد اولیه مهم می‌باشد. مواد اولیه شیمیایی را میتوان گفت شامل ابزارات لازم برای انجام بعضی از صنایع و موفقیت های در آن‌ها می‌باشد. در حال حاضر با به کار بردن بعضی از مواد شیمیایی کمک بسیاری برای به انجام رساندن فعالیت‌ها می‌گردد. مواد شیمیایی مزایا و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارا می‌باشند. از جمله مواد شیمیایی مهم هیدروسولفیت سدیم نام داشته که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

خرید هیدرو سولفیت سدیم

هیدرو سولفیت سدیم نامی آشنا در صنایع رنگرزی است. این ماده یک ترکیب شیمیایی بسیار پر کاربرد است که سالیانه حجم قابل توجهی از آن در صنایع مختلف از جمله صنعت تولید کاغذ، تولید چرم، بازیافت و ... مورد استفاده قرار می گیرد. برای خرید هیدرو سولفیت سدیم لازم است که حتما یک شرکت معتبر را شناسایی کنید.

با توجه به اینکه امروزه شرکت های بسیار مختلفی اقدام به فروش هیدرو سولفیت سدیم کرده اند و نمونه های کم کیفیت و غیر اصلی فراوانی از این ماده در بازار موجود است، بهتر است که پیش از خرید هیدرو سولفیت سدیم در مورد شرکت مورد نظرتان به خوبی تحقیق کنید.

از آنجایی که شرکت معتبر اسپیناس شیمی با داشتن سابقه ی بسیار طولانی در زمینه ی واردات، تولید و عرضه ی محصولات شیمیایی یک نام آشنا در بین صاحبان صنایع است، ما این شرکت معتبر را برای خرید هیدرو سولفیت سدیم به شما پیشنهاد می کنیم.

شرکت اسپیناس شیمی علاوه بر اینکه در تولید محصولات خود از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه استفاده می کند، همچنین در زمان واردات محصولات مختلف نیز با وسواس بسیار زیاد با کیفیت ترین برند ها را انتخاب می کند تا خیال مشتریان خود را از بابت کیفیت محصولات خود راحت کند.

اسپیناس شیمی برای راحتی شما عزیزان در زمان خرید هیدرو سولفیت سدیم امکان سفارش آنلاین محصولات را به صورت عمده و خرده نیز فراهم کرده است. با خرید آنلاین از سایت اسپیناس شیمی شما عزیزان می توانید با حذف واسطه ها خرید به صرفه تری را نیز داشته باشید.

قیمت هیدرو سولفیت سدیم

قیمت هیدرو سولفیت سدیم همانند بسیاری از محصولات شیمیایی دیگر با توجه به مولفه های گوناگونی تعیین می شود. از مهم ترین مولفه هایی که در تعیین قیمت این ماده ی شیمیایی بسیار پر کاربرد تأثیر گذار هستند می توان به : نوسانات بازار ارز، کیفیت مواد اولیه ی تولید، برند و شرکت تولید کننده، خرید عمده یا خرده، شرایط حمل و نقل، بسته بندی، انصاف فروشنده و ...

در زمان خرید هیدرو سولفیت سدیم شما عزیزان بهتر است که قبل از مقایسه ی قیمت ها ابتدا به کیفیت محصولات توجه نمایید. چرا که هیچ ارزانی بی علت نیست و در صورت خرید یک محصول بی کیفیت شما نه تنها سرمایه ی خود را از دست داده اید بلکه وقت خود را نیز تلف کرده اید.

اگر به دنبال خرید ارزان هیدرو سولفیت سدیم که یک محلول آبی است و برای صنایع مختلف اهمیت بسیار بالایی دارد، هستید به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم به جای خرید از فروشگاه ها و واسطه ها خرید خود را مستقیما از تولید کننده و یا وارد کننده ی این محصول انجام دهید.

برای خرید مستقیم هیدرو سولفیت سدیم لازم نیست حتما به درب شرکت مراجعه کنید چرا که شرکت معتبر اسپیناس شیمی امکان خرید غیر حضوری را برای شما عزیزان فراهم کرده است. در صورتی که پیش از اقدام به ثبت سفارش و خرید هیدرو سولفیت سدیم نیاز به کسب اطلاعات بیشتری در خصوص این محصول و همچنین نحوه ی ارسال آن داشتید، می توانید با مشاوران ما در بخش پشتیبانی سایت تماس حاصل فرمایید. تیم پشتیبانی اسپیناس شیمی به صورت شبانه روزی آماده ی پاسخ گویی به شما کاربران عزیز است.

ویژگی‌های هیدروسولفیت سدیم

هیدروسولفیت سدیم (Sodium hydro sulfite) یا سدیم دیتیونیت دارای فرمول مولکولی Na2S2O4 (همراه با نام عمومی بلانکیت بوده) و یک پودر کریستالی سفید با بوی گوگردی بوده است. در صورتیکه در نبود هوا پایدار میباشد ولی در آب گرم و در محلول های اسیدی تجزیه می شود. خواص این ماده عبارت است از:

 • ظاهر : پودر گرانول سفید یا خاکستری متمایل به سفید
 • طعم: طعمی شبیه سولفور دی اکسید
 • دانسیته:  ۲.۱۹
 • PH  :۱۰-۱۳
 • درصد مواد فرار حجمی: صفر درصد
 •  نقطه جوش :قابل کاربرد نیست
 •  نقطه ذوب : تا ۱۳۰ درجه سانتیگراد
 • فشار بخار: ۳.۶

روش تولید هیدروسولفیت سدیم

دو روش برای تولید کردن این ماده وجود دارد

 • درروش نخست: گرد روی، سدیم بی سولفیت را دردمای اتاق کاهش داده و سپس محصول به دست آمده را با شیرآهک واکنش داده تا هر میزان از اسید آزاد خنثی بشود. این راه باعث کاهش پیدا کردن ZnSO3 شده و باید با یک کاغذ صافی جدا گردد. برای جدا نمودن Na2S2O4 . 2H2O هم از سدیم کلرید استفاده می‌گردد. بعد از جدا شدن با الکل، آبگیری و خشک می‌شود. توجه  فرمایید بلورهای این ماده فقط درحالت خشک پایدارند.
 • درفرایند دوم، تعلیقی آبی ازگرد روی درفرمالدهید با گوگرد دیوکسیددر۸۰ درجه وارد عمل می شود. درمجاورت نمک قلیایی دوبار واکنش تجزیه اتفاق می‌افتد و نمک سدیم به دست می‌آید. محصول خالص نیز از طریق تبخیر در خلا حاصل می‌شود. طریق دیگر کم شدن محلول سدیم سولفیت با ملغمه سدیم که درتهیه کردن کلربا به کاربردن ازپیل جیوه‌ای درPH کنترل شده درحد ۵ الی ۷ تشکیل می شود، است. ازسدیم فرمات که به عنوان محصول جانبی که درساخت پنتااریتریتول تشکیل می‌شود، می‌توان سدیم هیدروسولفیت تهیه نمود.برای این کارسدیم فرمات دریک  محلول الکلی قلیایی با گوگرد دیوکسید وارد واکنش می‌شود.

کاربردهای هیدروسولفیت سدیم

 • جالب توجه است که سدیم هیدروسولفیت یک نمک محلول در آب بوده است که می‌تواند به عنوان یک عامل احیا کننده در محلول‌های آبی به کار رود.
 • هیدروسولفیت سدیم همچنین در فرآیندهای رنگرزی به صورت گسترده کاربرد دارد. به اینصورت که در این فرآیند به شکل ابتدایی رنگ‌های سولفور را به کار می‌گیرند به حالتیکه رنگ‌های نامحلول در آب می‌توانند تبدیل به یک نمک محلول در آب بشوند.
 • در بیشتر مواقع خواص احیا کنندگی سدیم هیدروسولفیت می‌تواند باعث حذف مازاد رنگ، اکسیدهای باقی مانده و پیگمنت‌های ناخواسته بشود به صورتیکه منجر به ارتقا پیداکردن کیفیت کلی رنگی بشود.
 • همچنین امروزه از این ماده به صورت گسترده به عنوان ترکیب بی‌رنگ کننده در صنایع گوناگونی از جمله خشکبار، قند و شکر، کاغذ و نساجی و احیاء کردن فیبرهای سلولزی استفاده می‌شود.و جزو مواد اولیه غذایی است.

نکات ایمنی

 • این ترکیب شیمیایی در هنگام تماس با عوامل اکسیداسیون باعث ایجاد انفجار و آتش می شود.
 • به هیچ عنوان این ماده را در محیط های مرطوب و در معرض  گرما را قرار ندهید.
 • در هنگام تماس با اسیدها گازهای سمی آزاد می شوند.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی، کارنوباواکس، اسید آسکوربیک ، پلی‌ کواترنیوم 7

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...