پرکلرواتیلن را به عنوان تترا کلرواتیلن شناخته شده است. این ماده یک کلروکربن بوده و دارای فرمول مولکولی C2Cl4می باشد.

پرکلرواتیلن در سال ۱۸۲۱  اولین بار به وسیله مایکل فارادی کشف شد. این ترکیب شیمیایی دارای نام اختصاری Perc شناخته شده است. امروزه یکی از کاربرد های مهم  اینست که این ماده به صورت گسترده در خشک شویی مورد استفاده قرار می گیرد. و به عنوانمواد اولیه شوینده ها نیز کاربرد دارد. سه روش عمده برای تولید کردن این ترکیب وجود داشته است و مورد کاربرد قرار می گیرد:

 • کلردار کردن هیدروکربن های خاص: در این فرآیند کلر با هیدروکربن هایی همچون متان، اتان، پروپان یا پروپیلن  در دمای بالا، در مقابل و یا نبود حضور کاتالیست، واکنش می دهد.
 • کلردار کردن اتیلن دی کلراید: این فرآیند در نبود کاتالیست انجام شده است.
 • اکسی کلرونیزاسیون: فرآیند اکسی کلرونیزاسیون اتیلن با اتیلن دی کلرید به صورت وسیعی در تولید کردن این ماده و تری کلرو اتیلن مورد استفاده قرار گرفته می شود.

پرکلرواتیلن در آب دارای حلالیت بسیار کمی دارد، ولی با الکل، اتر، کلروفروم، بنزن، هگزان قابلیت امتزاج دارد. همچنین قابل گفتن است که این ماده دارای قابلیت حل کردن تعداد زیادی از روغن ها دارد. پرکلرواتیلن یک حلال عالی برای ترکیبات ارگانیک بوده است و کاربرد گسترده در صنایع متفاوت میباشد.

خرید پر کلرو اتیلن

برای خرید پر کلرو اتیلن نکاتی مطرح می‌ شود که می‌ تواند خرید شما را تحت تاثیر قرار داده و شما را جهت خرید پر کلرو اتیلن مرغوب راهنمایی کند. پر کلرو اتیلن نوعی حلال شفاف، بی‌ رنگ، دارای بوی شیرین و فرار است که بوی آن مشابه بوی کلروفرم است. این حلال پرکاربرد با نام تترا کلرو کربن هم شناخته می‌ شود و در مکان‌ هایی مانند خشکشویی‌ ها کاربرد دارد. این حلال معمولاً به صورت پروفرمایی کاملاً تضمین شده و با کیفیت مطابق با آنالیزهای لازم ارائه می‌ شود. اگر پر کلرو اتیلن را در معرض نور خورشید قرار دهید، نوعی گاز سمی فسژن متصاعد خواهد کرد. امتزاج پذیری آن در آب محدود است، اما در کلروفرم، اتر، الکل، هگزان و بنزن قابل امتزاج می‌ باشد. 

در بسیاری از روغن‌ ها نیز حل می‌ شود، به همین دلیل است که خرید عمده پر کلرو اتیلن توسط خشکشویی‌ ها جهت از بین بردن چربی‌ ها، در صنایع در تولید واکس و گریس، برخی از فلزات و غیره انجام می‌ شود. علاوه بر آن به عنوان پاک کننده فرش، پولیش سنگ، عایق‌ بندی و چسب، تولید رنگ و جوهر، کاتالیست صنعتی، لاستیک و پلاستیک، تولید کردن برخی ترکیبات کلراته و غیره کاربرد دارد. پس می‌ توان به این موضوع پی برد که خرید پر کلرو اتیلن از چه اهمیتی در صنایع برخوردار است.

قیمت پر کلرو اتیلن

برای به دست آوردن و مشخص شدن قیمت پر کلرو اتیلن نکات زیادی مطرح می‌ شود که با قرار گرفتن این نکات در کنار یک دیگر قیمت این ماده شیمیایی موثر مشخص خواهد شد، مثلاً برندی که تولید کرده است و شرکتی که به توزیع آن می‌ پردازد مانند شرکت اسپیناس شیمی در روند خرید پر کلرو اتیلن و به دست آوردن قیمت آن مهم هستند. اگر این ماده را از اسپیناس شیمی خریداری کنید، می توانید خرید عمده پر کلرو اتیلن را نیز انجام دهید. به این ترتیب قیمت این ماده برای شما کاهش خواهد یافت و شرکت به شما تخفیف خواهد داد. 

از طرفی کیفیتی که ماده شیمیایی پر کلر اتیلن دارد، قیمت آن را مشخص خواهد کرد. مواد شیمیایی در حال حاضر توسط شرکت‌ ها و برندهای متنوعی تولید می‌ شوند که هر کدام کیفیت‌ های متنوعی دارند. پس در بازار به دنبال نوع ماده شیمیایی باشید که بهترین و بالاترین کیفیت را دارد. به این ترتیب نتیجه مطلوبی از آن را هنگام استفاده در صنایع خواهید دید. در صورت خرید از شرکت اسپیناس شیمی این شرکت بزرگ کیفیت محصولات شیمیایی خود را تضمین می‌ کند. بنابراین هیچ‌ گونه نگرانی در این خصوص نخواهید داشت.

ویژگی پرکلرواتیلن

ازجمله ویژگیهای این ترکیب میتوان به موارد زیراشاره کرد:

 • دارای جرم مولکولی  93/165 گرم در مول است.
 • این ماده غیرقابل اشتعال و دارای بوی شبیه اتر میباشد.
 • این ترکیب شیمیایی بی رنگ میباشد.
 • پرکلرواتیلن دارای دانسیته 62/1 گرم بر سانتی متر مکعب میباشد.
 • تتراکلرواتیلن یک هیدروکربن بی رنگ و فرار است.

کاربرد پرکلرواتیلن

 • این ترکیب شیمیایی در صنایع متفاوتی ازجمله: صنعت هوافضا ، لوازم خانگی و تولید خودرو استفاده میشود.
 • یکی دیگر ازکاربرد های این ماده استخراج چربی ها ،از بین بردن رنگ ، حل کردن لاستیک، بازیابی گوگرد و به عنوان حلال حامل سیلیکون ها میباشد.
 • جالب توجه است که پرکلرواتیلن در صنعت نساجی برای طرح دار کردن و رنگ کردن انواع پارچه ها وهمچنین در تولید پوشاک ضد آب استفاده می شود.
 • یکی از کاربرد های مهم این ترکیب در صنعت خودروسازی بوده است. در قسمتهایی از جمله: ساخت، نگهداری و بخار شویی خودروها بوده وهمچنین به عنوان یک ماده خام برای تولید کردن مواد شیمیایی کلرات استفاده میگردد.
 • درصنایع برودتی پرکلرواتیلن بکار میرود ازجمله در ماده خام برای ساختن هیدروفلوئور کربن HFC 134a به عنوان یک جایگزین شدن مبرد های کلروفلوئور کربن
 • این ماده شیمیایی به عنوان یک احیاء کننده کاتالیست صنعت و همچنین برای جلا دهنده در پوشش های فلزی و سنگی استفاده می شود.
 • در بعضی از ترانسفورماتورهای برقی این ترکیب شیمیایی می تواند به عنوان یک مایع عایقی بکار گرفته بشود.

نکات ایمنی

این ماده را حتما در ظروف در بسته و در محل خشک و خنک، دارای تهویه مناسب حفظ و نگهداری فرمایید.  تنفس این ماده منجر به ایجاد تهوع و استفراغ، سوزش چشم و دستگاه تنفسی و همچنین در هنگام تماس با پوست منجر به التهاب و قرمزی پوست می شود. لازم به گفتن این نکته است که برای انتقال و نگهداری این ماده از ظروف آلومینیومی استفاده نگردد واز مواد ناسازگار همچون اکسید کننده های قوی، بازهای قوی و آمین ها حتما دورنگه داشته بشود. این ماده در زمان قرار  گرفتن در معرض نور خورشید یا شعله  های آتش دودهای سمی تولید می کند.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی، متیل اتیل کتون ، مواد اولیه شامپو

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...