واژه موادشیمیایی که امروزه بکار برده می‌شود اصولاً یکی از حالت‌های ماده است که ترکیب ثابتی نیز دارا می‌باشد. موادشیمیایی طی واکنش شیمیایی و انجام پیوند بین عناصر شیمیایی‌های مختلف ایجاد می‌شود. در جهان امروزی از مواد شیمیایی در صنایع و بسیاری از کارهای روزمره استفاده می‌شوند. یکی از این مواد شیمیایی اسید چرب نارگیل است که امروز به بررسی این ماده شیمیایی می‌پردازیم.

اسید چرب نارگیل

واژه موادشیمیایی که امروزه بکار برده می‌شود اوصولاً یکی از حالت‌های ماده است که ترکیب ثابتی نیز دارا می‌باشد. موادشیمیایی طی واکنش شیمیایی و انجام پیوند بین عناصر شیمیایی‌های مختلف ایجاد می‌شود. در جهان امروزی از مواد شیمیایی در صنایع و بسیاری از کارهای روزمره استفاده می‌شوند. یکی از این مواد شیمیایی اسید چرب نارگیل است که امروز به بررسی این ماده شیمیایی می‌پردازیم. 

اسید چرب نارگیل چیست؟

این ماده همانگونه که از نامش پیداست از منابع گیاهی مانند روغن نارگیل یا روغن نخل با روش هیدرولیز روغن‌هایشان به وجود می‌آید. تغییرات بیشتر اسیدهای چرب نارگیل از طریق فرآیند تولید ایجاد می‌شود و باعث ایجاد واریانس در IV، هیدروژناسیون و طول زنجیره می‌شود. در سال‌های اخیر، بسیاری از تولید کنندگان از اسیدهای چرب سنتی (مبتنی بر حیوانات) به نارگیل و دیگر منابع گیاهی تغییر کاربری داده‌اند.

این یک اسید چرب مقطر است و در بسیاری از محصولات استفاده می‌شود. این ماده دارای خصوصیات شیمیایی بسیار نزدیک به اسیدهای چرب هسته نخل است که گاهی می‌تواند جایگزین آن شود. اسید چرب نارگیل یک ماده 100٪ طبیعی است که بویژه توسط صنعت آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود (صابون، کرم و …). تهیه و ترکیب آن به راحتی با سایر مواد چرب مانند اسید اولئیک آسان است.

کاربرد اسید چرب نارگیل

کاربرد اصلی این ماده، مواد اولیه نارگیل در تولید محصولات تمیز کننده، مواد اولیه صابون، صابون‌های فلزی، مواد اولیه شوینده، سورفکتانت‌ها کاربرد دتارد. همچنین این ماده در رزین‌های آلکیدی، عطر و اسانس، پلاستیک‌ها، پلاستیک‌ها و پراکسیدهای آلی است. این کسرنور ترکیبی از اسیدکاپریل است یک منبع در دمای اطاق، کمی زرد است این یک محصول تحریک‌کننده و خورنده است. نقطه انجماد آن بین ۵-۷ درجه سانتیگراد است. این ماده در انواع مختلفی ازمحصولات، ازجمله مواد اولیه صنایع غذایی، مواد اولیه شوینده خانگی، مایعات فلز کاری، رنگ و پوشش، مواد اولیه صابون، مواد اولیه نساجی و مشتقات چرب استفاده می‌شود.

روش نگهداری و ذخیره‌سازی اسید چرب نارگیل چگونه است؟

دردرجه اول برای این به طبیعت آسیب نرسد، باید دستورالعمل دفع مواد زائد را آموزش ببینیم. زیرا ممکن است مشکلات شدیدی برای خود ومحیط زیست به وجود آید.

محل نگهداری اسيد چرب اشباع شده نارگیل باید خنک وخشک، با تهویه مناسب و دوراز نور خورشید باشد. زیرا اگر در معرض نور وگرما باشد کیفیت عالی خود را از دست می‌دهد.

این ماده باید درظروف مهرو موم شده نگهداری شود وهرگز از ظروف نگهداری اسید چرب نارگیل دوباره استفاده مجدد نکنید.

خطرات و عوارض جانبی استفاده از اسید چرب نارگیل

تمام محصولات زیبایی برحسب بستن منافذ پوست از 1 تا 5 درجه بندی می‌شوند، روغن نارگیل از این درجه بندی نمره 4 را به خود اختصاص داده، که ممکن است باعث ایجاد یک واکنش منفی در پوست شود. این روغن اگر به صورت زیاد مصرف مورد استفاده قرار گیرد، منافذ پوستی بسته وباعث ایجاد قرمزی و تورم می‌شود.


اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...