هگزامتافسفات، بیشتر اوقات مخلوطی از متا فسفات ها می باشد و دارای فرمول مولکولی NaPO3 می باشد.

جالب است بدانید که هگزا متا فسفات، از لحاظ شکل ظاهری دارای ترکیبی جامد و سفید رنگ است و در آب به صورت محلول می باشد.  این ترکیب، دارای قابلیت جذب کردن رطوبت هوا را داشته و با یون های فلزی میتواند به آسانی واکنش دهد. این ماده به نام یک گیرنده استفاده بسیاری شده و نقش فراوانی در محدوده وسیعی از صنایع همچون افزودنی غذایی داشته است.

جالب است بدانید که SHMP وقتی که این ماده شیمیایی در آب به صورت محلول میباشد، مخصوصا در حالت اسیدی، شکسته و هیدرولیز به سدیم تری متا فسفات و سدیم  ارتو فسفات می شود. بر اثر حرارت دادن ترکیب هگزا متا فسفات سدیم،  ترکیبات مونو سدیم ارتو فسفات و مونو سدیم پیرو فسفات تولید میگردد. این ماده از مواد اولیه غذایی و مواد اولیه آرایشی و بهداشتی است.

خرید هگزا متا فسفات

هگزا متا فسفات سدیم در واقع ماده ی شیمیایی بسیار پر مصرفی است که به شکل جامد، به رنگ سفید و حلال در آب است. این ماده ی شیمیایی در صنایع بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد که مشهور ترین آن استفاده به عنوان ماده ی افزودنی در صنایع غذایی است. بنابراین خرید هگزا متا فسفات با کیفیت برای صنایع مختلف خصوصاً صنایع غذایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

برای خرید هگزا متا فسفات با کیفیت عالی و درجه مرغوبیت بسیار بالا همراه با قیمتی باور نکردنی با ما در بخش فروش شرکت اسپیناس شیمی همراه باشید. اسپیناس شیمی همانطور که می توانید یک شرکت پویا و فعال در زمینه ی پخش انواع مختلف محصولات شیمیایی و طبیعی برای استفاده در صنایع و آزمایشگاه ها است که تجربه ی بسیار زیادی نیز در این خصوص دارد.

از آنجایی که اسپیناس شیمی خود وارد کننده ی هگزا متا فسفات نیز می باشد، با عرضه ی مستقیم و بی واسطه ی آن به صورت آنلاین کار شما عزیزان را برای خرید هگزا متا فسفات بسیار آسان کرده است. دلیل مناسب بودن قیمت های اسپیناس شیمی همین حذف واسطه هاست.

در زمان خرید هگزا متا فسفات مهم ترین نکته ی قابل توجه خریداران، وجود کیفیت بسیار بالا می باشد که اسپیناس شیمی با توجه به این نکته همواره سعی کرده است در طی سالهای فعالیت خود با کیفیت ترین و مرغوب ترین محصولات را از سراسر جهان تهیه و به بازار ها عرضه نماید.

خرید عمده هگزا متا فسفات

با توجه به طیف بسیار گسترده ای که کاربرد های هگزا متا فسفات سدیم دارند، خرید آن به صورت عمده یک راهکار بسیار هوشمندانه برای بسیاری از صاحبان صنایع خصوصا صاحبان صنایع غذایی محسوب می شود که از این طریق بتوانند برای مدتی هم که شده نگران افزایش قیمت ها نباشند.

برای خرید هگزا متا فسفات به صورت عمده سایت اسپیناس شیمی آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان است. به راحتی می تواند با خرید عمده ی هگزا متا فسفات سدیم و بسیاری از محصولات شیمیایی و طبیعی دیگر یک کسب و کار بسیار پر سود برای خود راه اندازی کنید.

خرید هگزا متا فسفات به صورت عمده  از این جهت که اسپیناس شیمی تخفیفات بسیار چشمگیری نیز برای خریداران عمده در نظر گرفته است، می تواند یک خرید بسیار به صرفه برای شما عزیزان به شمار بیاید.

قیمت هگزا متا فسفات

هگزا متا فسفات با توجه به کاربرد های فراوانی که برای صنایع غذایی در تولید نوشیدنی های انرژی زا، صنایع لبنی، بسته بندی محصولات غذایی، تولید سرامیک و ... دارد، نیاز بازار به این ماده بسیار زیاد است.

با توجه به نوسانات بازار ارز و همچنین تقاضای بالای بازار به هگزا متا فسفات سدیم قیمت آن به هیچ وجه ثابت نمی باشد. بنابراین برای استعلام قیمت های بروز این محصول و ثبت سفارشات خود می توانید به سایت معتبر اسپیناس شیمی مراجعه کنید.

در سایت اسپیناس شیمی علاوه بر مشاهده ی قیمت هگزا متا فسفات سدیم می توانید تصاویر این محصول را نیز ببینید و همچنین ویژگی های آن را نیز مطالعه نمایید.

در صورتی که برای خرید هگزا متا فسفات از اسپیناس شیمی نگران سالم رسیدن سفارشات خود هستید، باید به شما بگوییم که اصلا نگران نباشید. اسپیناس شیمی علاوه بر اینکه محصولات خریداری شده ی شما عزیزان را در بهترین بسته بندی ها با حمل و نقلی ایمن ارسال می کند، ضمانت ارسال کالا را نیز دارد.

با کیفیت ترین هگزا متا فسفات را با مناسب ترین قیمت ها از ما بخواهید. ما در بخش فروش اسپیناس شیمی به صورت شبانه روزی آماده ی پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستیم. بنابراین پیش از آنکه اقدام به ثبت سفارشات خود نمایید می توانید با ما تماس حاصل بفرمایید و با دریافت مشاوره ی رایگان با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به خرید نمایید.

بیشتر بخوانید: کارنوباواکس

جدول مشخصات فنی هگزا متا فسفات:

فرمول شیمیایی
(NaPO3)6
شکل ظاهری
جامد بلوری سفید
دانسیته
2.48 g/cm³
نقطه ذوب
628 °C
نقطه جوش
1,500 °C
انحلال پذیری
این ماده محلول در آب بوده و همچنین در حلال های آلی نامحلول می باشد.
جرم مولکولی
77/6111 گرم بر مول

کاربرد هگزا متا فسفات:

 • از جمله کاربرد های مهم و قابل توجه برای هگزامتا فسفات سدیم به نام یک پراکنده کننده یا دیسپرسانت می باشد.
 • به عنوان عامل بازدارنده رسوب، در سیستم های اسمز معکوس، RO، یا همان آب شیرین کن مورد مصرف می باشد.
 • از این ماده برای تولید کردن بسیاری از ذرات سرامیکی، از جمله مواد پایه محسوب می شود.
 • همچنین از آن به جهت یک عامل پراکنده ساز برای تجزیه رس و انواع دیگر خاک برای ارزیابی بافت خاک بکار میرود.
 •  کاربرد هگزا متا فسفات به عنوان یک ماده فعال در خمیردندان ها برای ماده ضد لک و جلوگیری از تارتار استفاده می شود.
 • این ماده نقش مهمی در صنایع غذایی داشته و برای تولید کردن انواع گوناگونی از نوشیدنی انرژی زا NOS دارای هگزامتافسفات سدیم به کاربرده می شود.
 • برای تولید انواع مواد افزودنی غذایی استفاده می شود.
 • SHMP به جهت یک امولسیون کننده استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: اسید آسکوربیک

نکات ایمنی هگزا متا فسفات

نکات ایمنی این ماده شامل موارد زیر است:

 • قابل توجه است که این ترکیب شیمیایی، برای سلامتی انسان مضر نیست. ولی به همه ی افراد پرسنل  اعلام می شود که در زمان کار با این ماده، همه ی موارد ایمنی و نکات کار با  مواد شیمیایی را رعایت بفرمایند.
 •  در اثر تماس پیدا کردن هگزامتا فسفات سدیم با پوست  دست و چشم، احتمال التهاب و تحریک شدن آن ها وجود دارد. در زمان تماس پیدا کردن  ناگهانی این ماده با پوست، سریعا محل تماس را با آب فراوان بشویید.
 • همچنین لازم به شستشوی چشم ها  پس از تماس با این ماده توسط آب سرد باید می باشد.
 • قابل دقت است که هگزا متا فسفات  سدیم، خاصیت اشتعال پذیری ندارد یا در اصل می توان گفت که شامل مواد غیر  قابل اشتعال می باشد. ولی این ماده را نباید به هیچ وجه در کنار منابع تولید گرما، یا در  مجاورت حرارت، نور مستقیم خورشید یا جرقه قرار دهید به این دلیل که باعث تجزیه شدن شده و در نهایت تولید شدن کف سمی اکسید سدیم را در پی دارد.
 • حتما ترکیب هگزا متا فسفات سدیم را در یک مکان خشک و خنک و همچنین به دور از نور آفتاب حفظ و نگهداری فرمایید.
 •  لازم به ذکر است که این ترکیب شیمیایی از نظر  زیست محیطی برای انسان، جانوران و گیاهان هیچ خطری ندارد.

اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی، تگزاپون، اسید فسفریک خوراکی، منتول

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...