پیروفسفات سدیم

Sodium acid pyrophosphate

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

تترا سدیم پیروفسفات بیشتر اوقات پیروفسفات سدیم شناخته میشود و دارای نام  اختصاری TSPP بوده و دارای فرمول شیمیایی Na2H2P2O7   میباشد.

این ماده شیمیایی نمکی متشکل از پیرو فسفات و یون های سدیم میباشد.  این محصول به دست آمده منبع خوبی از فسفر به عنوان یک ماده مغذی میباشد. برای تولید این ترکیب باید اسید فسفریک با کربنات سدیم واکنش داده و دی سدیم فسفات تولید میشود سپس این ماده را در دمای معینی حرارت داده می ‌شود تا پیروفسفات سدیم را تشکیل دهد. 

پیرو فسفات سدیم یک ماده افزودنی میباشد که در صنایع غذایی و دارویی و در صنعت باعث حذف کلسیم میشود و pH مایعات آلوده به سیمان را کاهش می دهد، در سطوح غلظت پایین موثرمیباشد. این ماده باعث کاهش ویسکوزیته و استحکام ژل در سیالات حفاری آب شیرین میشود. رس های واکنش پذیر را به طور فعال رقیق می کند. به شکستن ذرات و رسوبات خاک رس کمک کرده و آنها را قادر می سازد در طول توسعه چاه نفت استخراج شوند.

ویژگیهای این ماده شامل موارد زیر میشود:

  •  PH  این ترکیب حدود 4  است.
  • به صورت پودر سفید رنگ و بدون بو می باشد.
  • دارای نقطه ذوب 5/79  درجه سانتی گراد و همچنین 8/93 درجه سانتی گراد میباشد.
  • میزان حلالیت آن در دمای 20 درجه سانتی گراد در آب حدود 9/11 گرم در 100 میلی لیتر آب است.

پیرو فسفات  سدیم در آزمایشگاه به عنوان یک عامل بافر استفاده می شود. پیروفسفات سدیم به عنوان یک عامل جداکننده، شفاف کننده، بافر کننده و نرم کننده آب به کار میرود. از دیگر کاربردهای این ماده به موارد زیر اشاره میشود:

  • پیروفسفات سدیم یا همان تترا سدیم پیروفسفات، در صنایع غذایی  یک عامل پخش کنندگی و یک عامل تغلیظ کنندگی میباشد و اغلب به عنوان یک افزودنی غذایی استفاده می شود. همچنین این ماده در کنسروها برای نگهداری آب محصولات گوشتی و غذاهای آماده ای مثل نودل این ماده در ترکیب با سایر فسفات ها کاربرد دارد
  • در خمیر دندان و نخ دندان، پیروفسفات سدیم به عنوان یک عامل کنترل کاربرد دارد. پیروفسفات سدیم در محلول های شستشوی دندان قبل از مسواک زدن برای کمک به کم شدن پلاک استفاده می شود.
  • سدیم اسید پیرو فسفات بدلیل تولید گاز کربنیک که در زمان عملیات مخلوط کردن، حفظ و نگهداری خمیر و پخت محصولات خمیری و تهیه دونات و بیسکویت تولید می کند از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • پیروفسفات سدیم گاهی در شوینده های خانگی برای جلوگیری از رسوب مواد روی لباس استفاده می شود، البته به دلیل محتوای فسفات آن باعث اتروفیکاسیون آب و رشد جلبک ها می شود.

لازم به ذکر است که از آنجایی پیروفسفات سدیم به مقدار کمی استفاده میشود این ماده ایمن بوده و خطری ندارد. اگر از این ماده به میزان بالایی استفاده شود باعث سرعتر شدن روند پیری و آسیب عروقی میشود.

 اسپیناس شیمی

مرجع فروش مواد اولیه شیمیایی

شما می‌توانید لیست مواد شیمیایی موجود را از وبسایت استعلام بگیرید.

برای ثبت سفارش و یا مشاوره میتوانید با کارشناس مربوطه 09129495344 تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.


.


دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...